Skocz do zawartości

Jakie opony gwarantuja duzy komfort i bezpieczeństwo?


Rekomendowane odpowiedzi

Jesli macie jakies testy oponek to poprosze o skan. moje maja obecnie kilka wiosen za soba i zastanawiam sie nad jakimis dobrymi oponkami do bumki (w mysl filozofii ze oponki to jedyna stycznosc z jezdnia, więc nalezy miec dobre gumy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że większość z firmowych opon zagwarantuje Ci bezpieczeństwo i komfort, jednak im lepsze te parametry, tym wiadomo, cena idzie w góre. Jeżeli chcesz mieć dobre opony, szukaj czegoś w: Bridgestone, Toyo, Dunlop, Pirelli, Michelin, etc...

 

P.S W przypadku TOYO, są to napewno dobre opony, ale robią oni wogóle niewyczynowe opony? Taki mały OT :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/205_55_R16V/default.asp?ComponentID=173758&SourcePageID=8772

 

kliknij na Tabelle i bedziesz miał porównanie wszystkich opon w teście. rozmiar opon też idealny do e36

 

ciekawa stronka, ciekawe rzeczy na niej sa. a co do oponek to wychodzi na to ze wg. testów najlepsze sa pirelli.

 

Jestem bardzo zdziwiony jak zobaczylem taki otot test: http://www.adac.de/Tests/Crash_Tests/Automodelle/Crashtest_BMW_5er.asp?ComponentID=4647&SourcePageID=8650

 

4 gwiazki bmw e39 calkiem niezle, pewnie 7 e38 ma cos okolo 4,5-5 gwiazdek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to ze wg. testów najlepsze sa pirelli.

Nie tylko wg testów. Ja założyłem dwa tyodnie temu Pirelli P Zero Rosso 235/45R17 i jestem MEGA-ZADOWOLONY.

Przede wszystkim prowadzenie na mokrym - jak na taką szerokość REWELACJA! Bałem się trochę mokrego, ale w długi weekend przestałem - 400 km w deszczu i ani jednej sytuacji, żebym się poczuł niepewnie.

Na niejednych węższych oponach gorzej mi się jechało.

A na suchym i w zakrętach prowadzą się bardzo pewnie - nawet przy naprawdę szybkich zakrętach.

A komfort? Po przesiadce z zimówek 205/60R16 czuje się różnicę. Ale na pewno nie taką wielką, jak mówią niektórzy że jeździ się jak wozem drabiniastym. Jest bardziej sztywno, ale dzięki temu bardziej pewnie. I wystarczająco komfortowo nawet na nierównych ulicach, żeby się nie skarżyć.

Edytowane przez YatzeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o komfort to wydaje mi się że przede wszystkim musisz jeźdżic na najmniejszych felgach jakie wejdą do Twojego auta czyli 15'.

Czyli kupujesz oponki 205/60/15 :mrgreen:

 

No a bezpieczeństwo to jak napisali wszyscy. NOWE opony znanych marek :cool2:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.