Skocz do zawartości

wymiana grilla


Paelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z Was wymieniał przedni grill. Jak wyjąć oryginalny ?? Znalazlem w necie to : http://www.mz3.net/articles/163.html

i tak też próbowalem zrobić. Waliłem pięścią aż do bólu i zaledwie drgnał.

Czy trzeba mocno uderzyc ??? Chcialbym zachowac oryginalny grill w całości. Widze tam jakies plastkowe zatrzaski jednak w takiej ilości że podważenie wszystkich wymagałoby użycia ze sześciu rąk a mam tylko dwie.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchylaj kazdy zatrzask po kolei i wypychaj nerki w momencie podwazenie danego zatrzasku tylko w miejscu gdzie jest ten zatrzask . Potem delikatnie przejdz do kolejnego zatrzasku tak by poprzednio wyjety nie "zlapal" znowu . Jak tak to robilem w E46 , w Z3 nie kombinuje z nerkami nic, ale zasada raczej jest taka sama.

 

A Ty co kombinujesz z nerkami ? :roll:

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podważać każdy zaczep z osobna. Wykombinowalem, że przy pomocy starych kart kredytowych wtykamych pomiedzy zaczepy uda mi się to zrobić. Nierealne. Skoro ten Jankes napisał ,że trzeba mocno walić pięścią uznałem , że wiedzial co mówił i poszedłem za nim. Założylem zimowa skórzaną rękawiczke i walnąłem z całych sił ,i poszło. Grill wyskoczył , to samo zrobilem z drugim. Kilka mocnych uderzeń i był na zewnątrz. Nic sie nie połamało. Konstrukcja zaczepu własnie taka jest, że pod wpływem dużej siły przyłożonej od wewnątrz sam się wygina i otwiera.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.