Skocz do zawartości

Problem z rozładowującym się akumulatorem!!!


babbson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Nie wiem czy taki problem był już na forum poruszany, nie widziałem takowego ale w razie czego proszę o wyrozumiałość.

 

Mam e39 525 tds AUTOMAT z 1998 roku. wszystko pieknie fajnie ale jest pewien wkurzający mankament.

 

strasznie pada akumulator.

czasami rano nie odpala mimo ze wieczorem przejechane było minimum 50 km i trzeba go podłączać dość często pod prostownik.

elektronik wyłączył jakiś sterownik przy klimatyzacji bo twierdził ze powoduje on zwarcie. po usunięciu usterki problem pozostał.

aha dodam ze akumulatort został zakupiony nowy o dużej pojemności ale w granicach zaleceń producenta. co go możę rozładowywać albo niedoładowywać :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposob na sprawdzenie co rozladowuje akumulator to podpiac miernik i sprawdzic jaka wartosc pobiera autko przy wylaczonym zaplonie. Nastepnie otworzyc skrzynke z bezpiecznikami i wyciagac po koleji bezpieczniki i sprawdzac czy spadl pobor pradu. Wowczas wiadomo co "kradnie" prad i wtedy szukac dokladniej w instalacji tych urzadzen, ktore podpiete sa pod dany bezpiecznik.

No i jeszcze nalezy sprawdzic ladowanie alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nawet radio może rozładowywać??? a co do telefonu to już wypiąłem bo i tak z niego nie korzystam. pobadam chyba miernikiem rzeczywiście może coś sie uda wykryć :wink:

 

myslałem też nad światełkiem które podświetla "P" w automacie obok dzwigni zmiany trybu przełożeń. u mnie ta literka świeci non-stop nawet po wyłączonym zapłonie przez całą noc nie gaśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.