Skocz do zawartości

Wymiana przepływomierza-czy trzeba kasować błędy w komputerz


Prokop

Rekomendowane odpowiedzi

Mam padnięty przepływomierz i zamierzam go wymienić (już zamówiony), ale doczytałem sie w jednym poście cytuje: "Sama wymiana nic ci nie da, w sterowniku wisza bledy i trzeba je wykasowac po jej wymianie, inaczej sterownik odlancza uszkodzone urzadzenie w tym przypadku przeplywke i podstawia wartosci usrednione z pamieci tzw. tryb awaryjny". Jeśli sterownik odłancza uszkodzone urządzenie, to dlaczego muszę wyjąć wtyczkę z przepływomierza żebym mógł jeździć. Przy wpiętej wtyczce do przepływomierza nie mogę wejść na obroty i falują na pracy jałowej silnika (jazdy nie ma napewno). Czyli oznacza to że jednak komputer pobiera informacje z przepływomierza ale błędne, a dopiero po odłaczeniu przechodzi w tryb awaryjny (nawet nieźle chodzi na tym trybie:). Jak to z tym kompem jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie kupiłem BOSHA, kupiłem zamiennik ale oczywiście tylko dla tego typu przepływomierza BOSHA (numer przepływomierza się zgadza z BOSHA). Z tego co przeczytałem z waszych wypowiedzi to i z zamiennikiem i z orginałem może być różnie albo będzie działał ok albo trzeba będzie podjechać do ASO. A może ktoś jeszcze miał przygody z przepływomierzem i jak to u niego było?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje że przynajmniej silnik będzie pracował noramalnie bo teraz mam odłączony przepływomierz przy podłączonym nie mogę wejść na obroty nie da się jeździć. Zobaczymy, wstawię, zobaczę jak będzie, a na kompa do aso i tak mam zamiar się wybrać w tym miesiącu, to odrazu załatwię w razie czego przepływomierz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich tez mam ten problem...tylko ja wymieniałem silnik i teraz na niskich obrotach faluje i nie ma mocy...

czy to tylko kwestia adaptacji przepływki??? czy moze coś z pompą wtryskowa?? pozmóżcie...Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.