Skocz do zawartości

opony 235/45 na 318


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do kupienia felgi i sa na nich oponki 235/45 r 17 ja mam ylko 115 konną 318 czy da sie na tym jezdzic i nie zamuli totalnie auta/ I jak może wygladac spalanie nie skoczy o 2 litry obecnie mam 15 205/60. Thx za porade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupienia felgi i sa na nich oponki 235/45 r 17

 

A napisz jaką szerokośc mają te felgi. Bo jak 7-7,5 cala to sobie założysz 205 i będzie ok.

Nie zakładaj 235. Osiągi będą straszne. Sam miałem w is-e to była pomyłka :mad2: nie zakładaj nic szerszego niż 205. Takie moje zdanie.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a co powiedzi na takie cos czy można tak czy ktos tak robił zostawić 235/45 z tułu i kupic 2 nowe 205/50 na przód a za rok zmienic tył. Nie ma problemów z takim czyms . I jak wyglada spalanie itp zmniejsza sie i nie miłe efekty 325 moga zostac czesciowo zniwelowane czy to raczej tuł ma tu znaczenie dominujące??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek do E36 jest zalecana opona o szerokości 235 z profilem 40, 45 będzie (takie jest moje zdanie i tak twierdzi tabliczka na słupku), za wysoka...

...sam wymieniałem u siebie z 215 na 235 (kpl 4 szt), właściwie jedyne co raz przeszkadza a czasem jest korzystne to większy opór kierownicy. Jeśli chodzi o osiągi, furka spokojnie i bez problemu przekracza "dwójkę", natomiast nie sprawdzałem V-max (na poprzednim kpl. pojechała do końca) - silnik M50B25 Van... + Virus? :roll: ? - blokada? :roll: ?

Koleiny faktycznie wymagają zwiększonej uwagi, ale można tę niedogodność poprawić przez wyeliminowanie gumowych połączeń elementów zawieszenia :cool2: ...u mnie pomogło w obu pojazdach, pojazd oczywiście reaguje na wzdłużne nierówności ale nie tak agresywnie i w znacznym stopniu jest zwiększona kontrola nad torem jazdy

 

1) oczywiście będą straty w osiągach

2) wzrośnie spalanie

3) obniżenie komfortu prowadzenia

...ale są i plusy :cool2:

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zmiana z 15/185/60 na 18/235/40 skutkuje zwiekszeniem spalania o 20% , mul byl i na 15, a na 18 to wyprzedzam tylko maluchy (jesli sie nie chca scigac :8) ), poza tym, koleiny :mad2: a niestety duzo jezdze na trasie

 

SN3: jakie polączenia gumowe??? napisz konkretniej...

miało być bezawaryjne;]


http://i50.tinypic.com/2005nv5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zmiana z 15/185/60 na 18/235/40 skutkuje zwiekszeniem spalania o 20% , mul byl i na 15, a na 18 to wyprzedzam tylko maluchy (jesli sie nie chca scigac :8) ), poza tym, koleiny :mad2: a niestety duzo jezdze na trasie

 

SN3: jakie polączenia gumowe??? napisz konkretniej...

 

1) tuleja met-gum wachaczy przednich wymienione na tuleje poliuretanowe PowerFlex

2) zewnętrzne seryjne sworznie z tulejami met-gum wymienione (niedawno), na sztywne sworznie Meyle HD (bez tulej).

3) drążek stabilizatora przód 25mm (M-Sport) tył 22mm (Eibach).

 

i to nie było ostatnie słowo...

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie tyle dobry/zły tylko mało realny - gdzie kupisz w normalnej cenie opony w rozmiarze 195R17?

Produkuje to co prawda i Goodyear i Pirelli, i Yokohama, ale to tak mało popularny rozmiar, że guni będą trudne do kupienia i bardzo drogie.

A co jeżeli ci gdzieś strzeli w drodze i będziesz musiał czekać tydzień na sprowadzenie?

Moim zdaniem próbuj dopasować jakiś popularny rozmiar, np: 215/45R17 lub 225/45R17 - to rozmiary najpopularniejsze na rynku w 17 calach więc w razie czego w miarę łatwo o dokupienie opony.

 

PZDR

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.