Skocz do zawartości

Ile kosztuje zmiana oleju w skrzyni i kiedy powinienem zmien


Mlodzik18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

na początek chciałbym powiedzieć, że Harrison niech kupi sobie lepiej Forda, będzie przynajmniej śmieszniej i milej dla użytkowników tego forum... (Będziemy mieli własną gwiazdę HollyWood)

 

Teksty typu lepiej nie ruszać bo się zepsuje, całkowicie można by podpiąć pod słowa typowego LAIKA!!!

 

Harrison dobry człowieku, wszyscy się cieszymy że stać Cię tylko na samochód z salonu, a inny powyżej 200 tys. km to dla Ciebie po prostu syf (cały do wymiany).

Panowie cieszmy się, że jeśli chodzi o płyn do wycieraczek, to wymienia, a nie zmienia samochód.

 

 

 

Harrison żebyś się nie obraził to Ci podam przykład, który wiele Ci wytłumaczy...

 

Olej w skrzyni trzeba wymieniać, bo zużywa się tak jak olej w silniku.

 

np. trochę skrajny przykład, ale trafny:

 

Jak masz pełny bak i jedziesz w podróż 300 km.

Benzyny starczy Ci na 250 km, wiesz że stacja benzynowa jest na 220 km. Co robisz?

 

- Jedziesz do końca całe 300 km ? (Chyba z górki)

- Czy może zatrzymujesz się na 220 km trasy, żeby napełnić bak na następne 80 km?

 

ODP.:

 

Powiem krótko, jak wiesz, że możesz zrobić samochodem więcej o 100 tys. km, a żeby tak było wystarczy wydać ok. 700 zł, to chyba warto.

(pewnie nawet więcej)

 

Ja myślę, że ASO miało by na to jeszcze inny sposób, ale pamiętaj że wszędzie po za stacją nikogo nie ma. Chyba nie da się nawet kupić nowego samochodu (z pełnym bakiem) :-) :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do żadnego kompromisu nie dojdziemy :)

W serwisie mówią jedno, inni mówią drugie itp. Zadaj sobie pytanie kto w serwisie pracuje, w życiu bym im samochodu nie podstawił na jakąkolwiek wymiane.

Niech każdy robi jak uwaza :))) pozdrawiam

 

ty pewnie wolisz oddawac do pana henia co ma ręce uwalone po łokcie z przekonaniem jak swietnie wykona to co mu zlecisz i to jeszcze za 1/5 ceny ceny ASO...

Wiadomo, nikt nie lubi przeplacac, ale z cena idzie jakos - nie tylko samej czynnosci serwisowej ale i obslugi.

 

pozdro.

 

Harrison, Ty tym swoim prostackim nowobogackim pieprzeniem obrazisz każdego...

Nawet biednego Pana Henia, który swoją pracę wykonuje z sercem i na bank rzetelniej niż w ASO. Ten brudny po łokcie człowiek jest bardziej godny zaufania niż ta "lura" podawana w tym twoim ASO!!!

 

Przepraszam, że się tak uniosłem ale bardzo szanuje ludzi którzy ciężko pracują.

Sam żeby osiągnąć to co mam teraz (własna firma), musiałem pracować i na budowie i gdzie popadło.

 

Pozdrawiam wszystkich pyszałków,

chociaż najbardziej tych co zmieniają olej w silniku i w skrzyni biegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do żadnego kompromisu nie dojdziemy :)

W serwisie mówią jedno, inni mówią drugie itp. Zadaj sobie pytanie kto w serwisie pracuje, w życiu bym im samochodu nie podstawił na jakąkolwiek wymiane.

Niech każdy robi jak uwaza :))) pozdrawiam

 

ty pewnie wolisz oddawac do pana henia co ma ręce uwalone po łokcie z przekonaniem jak swietnie wykona to co mu zlecisz i to jeszcze za 1/5 ceny ceny ASO...

Wiadomo, nikt nie lubi przeplacac, ale z cena idzie jakos - nie tylko samej czynnosci serwisowej ale i obslugi.

 

pozdro.

 

Nie czytaj między wersami bo nie napisałem, że wole odstawic samochód do pania Henia za 1/5 ceny.

Nie mówie, że pieniądze leżą na ulicy ale jak cos musze zrobic to nie oszczędzam.

Mechanika mam jednego, moze dwoch TOTALNIE zaufanych i chodzby mógłby mi "wkrecic" uszkodzenie np. skrzyni a wie ze wystarczy wymienic olej to nie będzie mnie naciągał i wymieni to co tylko trzeba.

Co do serwisów to przejechałem sie nie raz mając wczesniej samochód w leasingu...

Przykład: Miałem do wymiany czujnik pompy paliwa a chcieli mi wymieniać listwe wtryskiwaczy, pojechałem do nie autoryzowanego serwisu i sie okazało, że chcieli mnie poprostu naciągnąc na koszty w aso!!!

Chcesz do jezdzij do serwisów, nikt ci nie broni ale krytyka warsztatu pana "Henia" jest tu nie wskazana.

Reasumując, i tak wolę zaufanych ludzi niż tych twoich z Aso!!!

 

Pozdrawiam

B-bardzo M-mądry W-wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem swiezo po wymianie oleju i narazie jest ok i mam nadzieje ze tak zostanie olej był troche brudny co do aso to oni nie zalecaja wymiany ale ciekawe czy nie robia tego w swoim automacie :mrgreen:

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

widzę, że rozmowie towarzyszą skrajne emocje, a nie chciałbym się tu zbytnio narażać. Prawdą jest, że według zaleceń oleju w skrzyni się nie wymienia. Jak ktoś to robi to czemu nie- nie wierze, że może to zaszkodzić.

Zastanawia mnie inna kwestia...... było już tu pisane, że ASO drogie, że naciągają itp............. skoro tak jest to czemu nie naciągają na wymianę oleju za 1000zł ....... coś w tym jest, a prawda leży po środku.

 

Nie bronie tu ASO, bo sam nie korzystam bo na razie mnie stać, ale nie bądźcie też tacy krytyczni w stosunku do nich bo spotkałem się również z bardzo dobrymi.

 

PS Jak kupujecie samochody używane to każdy patrzy czy serwisowany, czy książka jest itp.. a potem ASO to paproki i tyle............ coś tu jest nie tak, chociaż zaznaczam że sam nie korzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie ma juz tu o czym pisać.

Co do ASO to ktos kto nie serwisuje tam auta zawsze znajdzie jakies ale co w 98% zwiazane jest z cena. Coś w stylu jak ludzie mowia ze automat to lipa do czasu az sami nie zobacza jaka to swietna sprawa. Natomiast przy sprzedazy kazdy szuka auta które ma ksiazke serwisową z pieczatkami ASO hehe :lol: :lol:

 

Rozumiem jak ktos napisze ze nie stac go na ASO i wtedy wszustko OK, jest to jak najbardziej normalne, ale jak ludzie piszą różne farmazony ze ASO to zło i ze taaacy ludzie tam pracują to... :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie – w nawiązaniu do tych emocji i wcześniejszych postów, proszę o łagodniejszą wymianę poglądów.

zelu-wawa – trochę zbyt obszernie, zresztą niepotrzebnie, wybiegłeś personalnie.

pozdrawiam

 

:hand:

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Taki mały offtop ludziska, ale ... MB do niedawna także twierdził, że olej w ASB jest niewymienialny, takie było oficjalne stanowisko. Obecnie, najprawdopodobniej po drastycznym wzroście awarii w ASB, oficjalne stanowisko MB jest takie, że należy wymienić olej po przejechaniu 60tys km :norty: :norty: Kiedyś czytałem na amerykańskim forum BMW, jak jakiś przedstawiciel ichniego ASO twierdził, że tak naprawde zwrot LongLife należy rozumieć jako 100tys km :lol: :lol: Prawda jest taka, że jak ktoś ma gwarancje to robi jak BMW zaleca (czyli nie wymienia oleju), potem niech każdy robi jak uważa. Jednakże dotąd pamiętam śmiech p. Sentyrza z Krakowa mówiącego jak to ASO nabija ludzi w balona przyjmując auta z uszkodzoną skrzynią do naprawy, a potem wożą te skrzynie do niego, on naprawia a ASO przerzuca koszty naprawy na klienta i dorzuca swoje "koszty" robiąc z pierwotnych x2 albo czasem x3 :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dajcie sobie spokój.Jest demokracja kto chce to wymienia a kto nie chce ten jeździ na jednym.Ja osobiście wymieniłem i stwierdzam że jest poprawa w pracy skrzyni ale jeśli ktoś się boi to przecież nie musi....

Należy uszanować odrębność zdań na jeden temat. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dokładnie... Dyskusja tak potrzebna jak ta na temat wyższości dieselka nad benzyną oraz innego ulubionego tematu, "Czy instalacje LPG niszczą silniki". Jak powiedział kruk, róbta co chceta :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.