Skocz do zawartości

730i R6 e32 - stukanie w silniku


redips

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam pewnien problem ... otóż kiedy nagrzeje się silnik, to na wolnych obrotach ( ok. 600 ) słychać nieprzyjemne stukanie w silniku ( w momencie, jak trochę zafalują - wtedy coś tam stuknie ) ( rzekomo niesie się od skrzyni biegów ). Podobno niesie to od łożyska w skrzyni i podobno te modele tak mają przy niskich obrotach. Proszę o Wasze opinie na ten temat ... może ktoś tak miał ....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka,

jesli od skrzyni to albo docisk albo kolo zamachowe dwumasowe...

tak czy siak trzeba obejrzec i optycznie stwierdzic...

 

Czy kolo zamachowe stuka niezaleznie od tego czy jest wciśnięte sprzęgło czy nie ?

U mnie dodatkowo przy gaszeniu silnika słychać stuki z okolic połączenia silnika ze skrzynią biegów.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
siemka,

jesli od skrzyni to albo docisk albo kolo zamachowe dwumasowe...

tak czy siak trzeba obejrzec i optycznie stwierdzic...

 

Czy kolo zamachowe stuka niezaleznie od tego czy jest wciśnięte sprzęgło czy nie ?

U mnie dodatkowo przy gaszeniu silnika słychać stuki z okolic połączenia silnika ze skrzynią biegów.

 

hmmm ... sprawdze, czy przy wysprzęgleniu dzieje się to samo. Tak jak mówiłem przy gaszeniu również zdarza się, że zaklekocze ( ale nie zawsze ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Sorrkki ze tak pozno...

generalnie stuki kola zamachowego dwumasowego to najczestrze stuki w R6.

Najczesciej po wcisnieciu sprzegla te obiawyustepuja, wynika to z tego ze rozpinasz naped i wowczas kolo zamachowe jest nieobciazone i przestaje stukac.Taki odglos bedzie pewnie z czasem takze przy szarpaniu gazem podzas jazdy itd itd...

Niesety kolozamachowe to bardzo droga zabawa wiec lepiej sie przymeirzyc do wymiany kola zamachowego na zwykle jednomasowe i co za tym idzie zmiana kompletnego sprzegla na przystosowane do tego(ze sprezynkami)

Pozdrawiam

kamil

Pozdrawiam

Kamil



(...)trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc

NIEPOKONANYM...(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.