Skocz do zawartości

Założenie klimy - co myślicie?


TOMEKE32730

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Zastanawiam się ostatnio :doh: ( całkiem narazie teoretycznie) nad założeniem klimy a raczej przełożeniem jej z jakiegoś dzwona lub szrotowca. Choć temat wydaje się dziwny znam kolesia który założył klimę do swojej Toyoty Cariny z rozbitka.Jak myślicie czy gra jest warta świeczki i czy ewentualne przeróbki nie zakończyły by się sumką za którą mógłbym kupić inną Betkę z klimą.

Pozdrawiam.

TOMEK[E32]730
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z rozbitka to moze byc klima z mikropeknieciami, ktorych nie zauwazycsz - bedzie uciekac, w najgorszym przypadku. Wypadek moze klimie bardzo zaszkodzic. W zasadzie chyba lepiej by bylo dostawic klime taka uniwersalna, czyli kompresor, chlodnice, cale oprzyrzadowanie i proste sterowanie. Z tego co wiem to koszt 5-6 tysiecy. Zaleta - nowa, dziala, na gwarancji. O przelozenieu klimatronika raczej bym nie myslal, bo to strasznie duzo zmian - a BMW to kaprysne auta jak im sie zaczyna grzebac w oryginalnych wiazkach. Zreszta w wiekszosci "komisowych" i "sprowadzanych" klima jest, tylko ze trzaba ja nabic. I tak sie nabija klienta, ktoremu klima ucieka po miesiacu. No chyba , ze jestes w stanie wszystko sam zrobic i potrafisz dlubac. Ja mam 2 lewe rece do mechaniki samochodowej, a w warsztacie to koszta by mi sie nie oplacili. I dlatego pozegnalem sie z pieknym e-23, ale bez klimy juz nie szlo wyzyc. Juz moze lepiej sobie jakies cacko z klima i malym przebiegiem sciagnac? E-32 teraz maja bardzo atrakcyjne ceny, zwlaszcza z duzymi silnikiami.
(OO=[][]=OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zastanowić, czy warto. tzn zależy ile chcesz jeszcze jeździć tym autem. Jab bedziesz chciał sprzedać niebawem to pamiętaj że Ci nikt za to że włożyłeś klime nie dopłaci!

Ja zastanawiałem się nad tym jak miałem Passata. Przez 3 lata to mi chodziło po głowie i dałem sobie spokój. I wcale nie żałuje!! Dodam że koszt załozenia klimy z rozbitka do Passata '94 TDi to ok. 2tyś

Jest:

F45 2016r oraz e61 2005r

Były:

E38 740d 2000r

E90 320d 2005r

525 tdsA '95 Chip na 172 KM

Kawasaki ZX-12R '04 na Power Comander III

740iA '93;


Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle aut na rynku, ze lepszym pomyslem bedzie sprzedaz obecnego i zakup nowego, przy okazji z silniczkiem 3,5 :)

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siemka,

Osobisice cwiczylem taki temat z dzwona.

Po zalozeniu okazalo sie jednak ze panel sterujacy na tylach nagrzenicy jest pekniety i robota poszla na marne.

Generalnie roboty nie ma tak wiele. Nagrzewnice pasuja idealnie,jedynie trzeba wyciac otwory w kanale na odprowadzanie plynów ze skraplacza(chyba ze chcesz mniec basen w autku)

Zamontowac presostat,kompresor klimy i hlodnice(sprawdzic czy jest szczelna), zalozyc nowe oringi i pozamiatane.

Dodatkowo nagrzewnice(teraz juz to wiem)mozna podpiac i sprawdzic, wystareczy zdjac schowek po stronie kierowcy i jest dojscie do gniazdek.

Jak dla mnie pomysl bomba tylko aby trafic kompletna klime za normalna kase.

iwekszym klopotem jest przerobienie elektryki pod zalaczanie kompresora,ale wystarczy jeden przekaznik i 12V.

Pozdrawiam

Kamil

Pozdrawiam

Kamil



(...)trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc

NIEPOKONANYM...(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.