Skocz do zawartości

nie reaguje na gaz i muli


tomaszko15

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów mam problem z moją e34 525td nie wiem co się jej od 4 dni stało otóż,jest tak: wsiadam rano do autka ,grzeje świece ,odpala za pierwszym razem i wtedy sie zaczyna silnikiem i nie tylko zaczyna trzepać obroty na 500 i tak z minutę może mniej wciskam gaz ,do ziemi nawet i zero reakcji, pózniej znika na wszystko reaguje tylko muli na wolnych obrotach wkurza mnie to bo nie wiem co to jest, to moja pierwsza beemka i jestem troche zielony z tego powodu.pomocy co to może być może to słabe paliwo bo ostatnio właśnie po wizycie na orlenie takie coś mi zaczeło się dziać,jakiś syf zaciągnęła czy co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
witam wszystkich forumowiczów mam problem z moją e34 525td nie wiem co się jej od 4 dni stało otóż,jest tak: wsiadam rano do autka ,grzeje świece ,odpala za pierwszym razem i wtedy sie zaczyna silnikiem i nie tylko zaczyna trzepać obroty na 500 i tak z minutę może mniej wciskam gaz ,do ziemi nawet i zero reakcji, pózniej znika na wszystko reaguje tylko muli na wolnych obrotach wkurza mnie to bo nie wiem co to jest, to moja pierwsza beemka i jestem troche zielony z tego powodu.pomocy co to może być może to słabe paliwo bo ostatnio właśnie po wizycie na orlenie takie coś mi zaczeło się dziać,jakiś syf zaciągnęła czy co

 

miałem coś podobnego, zobacz tu może coś pomoże

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=78755&highlight=

 

pozdro

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
ok,dzieki poszperam i sprawdzę to co tam piszą tylo tam jest o automacie a ja mam manuala,czy to to samo?a gdzie sie znajduje ten nastawnik gazu?

 

Potencjometr pedału gazu jest pod kolumną kierownicy

( trudny dostęp ), ale wydaje mi się po objawach, że to nie potencjometr.

Sprawdź pompę podającą paliwo (tą w baku) tam jest filtr, może jest brudny. Może to filtr powietrza (utrudniony dolot powietrza do komory spalania). Spróbuj namierzyć usterkę sam, zacznij od tych najmniej kosztownych części, bo jak zadzwonisz do serwisu to odrazu usłyszysz " panie to pompa siadła" . Ja dzięki forum namierzyłem usterkę sam i oszczędziłem kupę kasy.

 

Pozdrawiam

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z tą pompą to mogłoby sie zgadzać bo to cholerstwo pojawiło mi się po wizycie na orlenie może to jakiś syf tam siedzi,sprawdze to wszystko o czym piszesz i zobaczymy jestem dobrej myśli.Atak poza tym to serwisy idą na łatwizne żeby poszperać to po co lepiej od razu wymienić cały element skasować tak że się nogi uginają a usterki i tak nie znajdą,ale to szczegół.Na razie dzięki bosy77 odezwe sie . :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bosy77 za linki do tych stronek wkurzyłem sie i powymieniałem wszystkie filtry płyny różne inne cuda co tylko można było samochód po przejechaniu około 10 km zaczął całkiem inaczej pracować to nie to auto żwawsze szybsze duuuuużo lepiej jeszcze raz dzięki jednak forum ,to forum dużo pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.