Skocz do zawartości

Sprężyny Vogtland


fabiannswp

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

Mam dokupienia sprężyny Vogtland (-40) na przód z modelu 4 cylindrowego. Ja mam 6cylindrów i moje pytanie w związku z tym co bedzie jak je założe do siebie. Wiem ze bedzie większe obniżenie ale jak sie bedzie jezdzić. Amorki mam sportowe. Może ktoś już tak próbował.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm miałem podobna sytuacje tyle ze w kombiaku który jest kolo 200kg cięższy

Sprężyny H&R (-40) 4cyl. siadły prawie na -60 również na sportowych amorach...na równej drodze w zakrętach- bajka zero problemów

ale już drobne wyboje powodowały ze mimo niskiego zawiasu objeżdżały mnie firmowe Pandy:)

Ogólnie mówiąc na wybojach amorki było słychać gdy dobijały.. ( w końcu sprężyny wstępnie ugięte są dość mocno) Obecnie zmieniłem na Weiteca (-30) 6cyl prowadzenie pewne nie buja sie już tak strasznie a i wyboje ładnie potrafi wybierać. Amory w obu przypadkach te same więc rożnica to jedynie zasługa spreżyn...

Osobiście ,z własnego doświadczenia nie polecam...myślę ze warto dołożyć a może tylko zakręcić sie nad 6cylindrówkami -60 (jeśli faktycznie lubisz nisko)niż bawić sie w takie druciarstwo...

Aczkolwiek wiem że co poniektórzy tak jeżdżą tak więc Twój wybór ;)

 

Pomijam już kwestie bezpieczeństwa..(przykładowo 5os,bagaż i sprężynka teoretycznie może z czasem strzelić)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego za porade. Jednak nie bede ich brał choć cena była kusząca, szukam dalej coś odpowiedniego. Obecnie mam sprężyny supersport -60 ale one właśnie są według producenta do wszystkich i modeli i jezdzi sie dokładnie tak jak mówisz a obniżenie mi nie przeszkadza bo siadła chyba na -80 i sie jakoś przyzwyczaiłem tylko to dobijanie mnie przeraża. Zastanawiałem się też nad tym weitekiem ale słyszałem ze te znowu są zbyt miekkie i sobie odpuściłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko maja być twardsze... szukaj do 6cylindrowek myślę że Weitec byłby już na pewno twardszy niż 4cylindrowki ale masz rację że są to raczej miększe ze sprężyn. Słyszałem o H&R i Eibachu ze są twardsze więc może coś z tego...ale tak jak pisałem do 6stki koniecznie 6stki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.