Skocz do zawartości

niegasnąca kontrolka zużycia klocków


Wojciech35

Rekomendowane odpowiedzi

zużyły sie kolcki...więc zapaliła sie kontrolka!

Założyłem nowe kolcki, nowe tarcze (bo tamte już nie były zbyt grube), nowy czujnik...

przejechałem już dobre 500km, a kontrolka dalej świeci!!! (poziom płynu max.)

 

latem ubiegłego roku robiłem ten sam zabieg na tylnych kołach, i kontrolka zgasła po kilkunastu kilometrach....

 

Panowie co to może oznaczać? muszę jechać na kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał czujnik:), trzeba wymienić wszystkie:)

 

To znaczy, że jak wymieniam klocki tylko z przodu to czujnik z tyłu też muszę wymienić ? :shock:

 

Czujniki trzeba wymieniać jeśli są starte, a jeśli z tyłu nie są to po co? Tego błędu się czasem jakoś nie kasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czujnik to bardzo proste ustrojstwo i nie widzę potrzeby "profilaktycznej" wymiany pozostałych

Czujnik wykrywa przerwę w obwodzie

Jeśli w czasie wymiany nie uszkodziłeś kabli < nie wolno przy odłączaniu ciągnąć za kable :naughty: > To proponuję reset

A jeśli to nic nie pomoże to niestety komputer.

U mnie gasła zawsze zaraz po zmianie czujnika.

Sprawdź czy nic się nie rozłączyło przy drugim czujniku.

Może ten czujnik jest uszkodzony?

Zmostkuj piny w gnieździe czujnika.

Sprawdź czy czujnik przewodzi.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czemu usuwać?

Wnosi coś jednak. Dzięki niemu wiemy , że kontrolka może zgasnąć nawet po 500km.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 Witam, też mam ten problem z palącą się kontrolką z tym że wymieniłem czujniki a klocki zostały ponieważ są prawie nowe a kontrolka jak się paliła tak się pali. Próbowałem juz wszystkiego i nic. Płyn hamulcowy jest prawie max czujniki nowe, z kluczykiem próbowałem i od momentu wymiany czujników przejechałem już ponad 2000km. Kontrolka pali się od prawie miesiąca... i co tu zrobić?? Pomoże ktoś?
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 Witam, też mam ten problem z palącą się kontrolką z tym że wymieniłem czujniki a klocki zostały ponieważ są prawie nowe a kontrolka jak się paliła tak się pali. Próbowałem juz wszystkiego i nic. Płyn hamulcowy jest prawie max czujniki nowe, z kluczykiem próbowałem i od momentu wymiany czujników przejechałem już ponad 2000km. Kontrolka pali się od prawie miesiąca... i co tu zrobić?? Pomoże ktoś?

 

Moze kable idace od czujnika, a moze same czujniki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze czujniki zostały wymienione na nowe jak już pisałem i kable też są dobre, rozcinałem kable w starych czujnikach i mostkowałem żeby zobaczyć który to ale nic... normalnie jest to nienormalne
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze czujniki zostały wymienione na nowe jak już pisałem i kable też są dobre, rozcinałem kable w starych czujnikach i mostkowałem żeby zobaczyć który to ale nic... normalnie jest to nienormalne

 

A ktora kontrolka ci sie swieci od tych klockow, jak wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka od klocków czyli czerwone kółko w zawiasach z wykrzyknikiem od prawej strony zegarów. Wiem jeszcze kolego jak wyglądają poszczególne kontrolki i o czym informują a jeśli masz coś innego na myśli to zwracam honor :modlitwa: tylko nie piszcie o płynie bo tez sprawdzałem i jest dobrze
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka od klocków czyli czerwone kółko w zawiasach z wykrzyknikiem od prawej strony zegarów. Wiem jeszcze kolego jak wyglądają poszczególne kontrolki i o czym informują a jeśli masz coś innego na myśli to zwracam honor :modlitwa: tylko nie piszcie o płynie bo tez sprawdzałem i jest dobrze

 

Tak dla innych może się przydać (procedura kasowania kontrolki od klocków): On other E39's the re-set procedure for the BRAKE lignings (assuming all are in working order and no shorts, etc) is to turn the key to the start position (do not start... the one right before it actually turns the car over) and leave there for 30 seconds. stop and start the car... should re-set the light

 

W moim przypadku świeciła się kontrolka " (!) " heh - brak pomysłów... (czytałem jeszcze że komuś padł czujnik od poziomu płynu hamulcowego)

A masz duży czy mały OBC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mały OBC więc za dużo to on mi nie wyświetla info. Czyli jeszcze trzeba zobaczyć czujnik płynu?? Jak byłem na komputerze żeby wykasować point manipulation i i błąd poduszki wyszło że klocki są zużyte ale jestem już zielony :duh: nie mam zielonego pojęcia co to może być więc najlepiej chyba będzie jeśli oddam komuś i niech to naprawi
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze czujniki zostały wymienione na nowe jak już pisałem i kable też są dobre, rozcinałem kable w starych czujnikach i mostkowałem żeby zobaczyć który to ale nic... normalnie jest to nienormalne

Z rozcinaniem kabli to dałeś ...........Nie mogłeś wpiąć się w gniazdo?

Jak nie masz znajomego elektronika czy elektryka to może odpuść naprawę.

Usterka trudna do lokalizacji, może tkwić w samych zegarach.

Naprawa może okaazać się drogawa.

Czy stare czujniki były przetarte??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze czujniki zostały wymienione na nowe jak już pisałem i kable też są dobre, rozcinałem kable w starych czujnikach i mostkowałem żeby zobaczyć który to ale nic... normalnie jest to nienormalne

a co z tego że zwarłeś kable w starych czujnikach jak może nie być styku na wtyczce! U mnie było własnie tak że wtyczki były zaśniedziałe i po wymianie czujników dalej kontrolka świeciła... wziąłem nożyk do tapet i małe wiertełko którymi oczyściłem wtyczki... kontrolka zgasła :)

Wypnij czujnik i oglądnij wtyczki, jeżeli są ok to jedyne co ci pozostaje to obciąć kabel idący do czujnika powyżej wtyczki i zewrzeć go.. jeżeli to nie zadziała to na bank masz uszkodzony obwód.. a to już robota dla elektryka.

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare czujniki były nie starte ale myslałem że to one moga byc popsute więc za poradą obciołem i nie pomogło więc kupiłem nowe. Mam znajomego co tylko w BMW siedzi i naprawia więc jemu to oddam
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Wczoraj wymieniałem klocki hamulcowe. Tarcze były OK a nikt mnie nie poinformował o jakiś czujnikach które się zużywają. Model to 530D. Piszę ponieważ u mnie były tylko dwa czujniki (żadna rewelacja) z prawej strony oba. A z tyłu w kole lewym kabel był odcięty. A z przodu w lewym nie były. I tu moje pytanie czy mam się sugerować tym iż u mnie są 4 czujniki z czego dwóch nie było. Aha instalacja chodzi mi dokładnie wszystkie zaczepy na kable są w kołach lewych tak samo jak w prawych. Piszę ponieważ poczytałem iż w samochodach są dwa czujniki i tu znowu pytanie czy u was są też przygotowane instalacje do montażu dwuch pozostałych czujników.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.