Skocz do zawartości

stare opony?? kupowac??


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam okazje kupic oponki w nietypowym rozmiarze 205/40/18 firmy Dunlop SP Sport 01 runflat w dosc niskiej cenie, ktora jest taka, poniewaz opony sa z konca 2002 roku (ostatni tydzien, czyli praktycznie 2003). Zastanawiam sie, czy oplaca sie kupowac takie juz piecioletnie opony, czy guma nie jest juz za stara i czy nie bedzie pekac. Poprzednio jezdzilem na Continentalach SportContact2 z tego samego roku i niestety zaczely pekac na bokach (slyszalem,ze Continentale tak maja (?) ). Czy niski profil moze powodowac wieksze obciazenie na gume? Jest to dosc niska opona, bo szerokosc 205. Sam nie wiem co zrobic :) Boje sie troche pakowac w oponki, ktore moge wymieniac za pol roku. A Wy na jakich jezdzicie? Bylbym wdzieczny za jakies rady :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam okazje kupic oponki w nietypowym rozmiarze 205/40/18 firmy Dunlop SP Sport 01 runflat w dosc niskiej cenie, ktora jest taka, poniewaz opony sa z konca 2002 roku (ostatni tydzien, czyli praktycznie 2003). Zastanawiam sie, czy oplaca sie kupowac takie juz piecioletnie opony, czy guma nie jest juz za stara i czy nie bedzie pekac. Poprzednio jezdzilem na Continentalach SportContact2 z tego samego roku i niestety zaczely pekac na bokach (slyszalem,ze Continentale tak maja (?) ). Czy niski profil moze powodowac wieksze obciazenie na gume? Jest to dosc niska opona, bo szerokosc 205. Sam nie wiem co zrobic :) Boje sie troche pakowac w oponki, ktore moge wymieniac za pol roku. A Wy na jakich jezdzicie? Bylbym wdzieczny za jakies rady :)

 

pozdro

 

wyrzucanie pieniędzy, jesli nawet nie zaczną pękac to zuzyją się bardzo szybko. a jesli chodzi o same opony typu runflat to poszukaj w archiwum - nie są polecane. Jesli juz szukasz uzywek to max. 3 letnie

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy na jakich jezdzicie? Bylbym wdzieczny za jakies rady :)

 

pozdro

elo:)

no ja raz w życiu kupiłem używki i juz się w to nie bawię

nie ma to jak nówki, choć w Twoim rozmiarze to jednak są wyższe kwoty

ja mam 205/55/16

ale tak czy siak lepiej odłożyć i przynajmniej wziąć rocznikowo młodsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze kupowalem uzywki i musze powiedziec, ze szczesliwie udawalo mi sie dobrze trafiac :) najgorsze byly te continentale, bo zaczely pekac. dlatego sie zastanawiam nad tymi dunlopami. czy ktos ma doswiadczenie na jezdzie podobnymi oponami z podobnego rocznika?

 

no i do tego dochodzi ten caly runflat. z tego co udalo mi sie znalezc na forum, zdania sa podzielone, ale ogolnie maja wady i zalety - jak wszystko. a szczegolnie jesli tak jak w moim przypadku - nie mam czujnikow cisnienia - jesli zejdzie mi powietrze, nie bede tego czul no i wtedy troche kiszka sie rozpedzac na takiej oponie do 200, skoro teoretycznie mozna jechac do 80 km/h przy zlapanym kapciu.

 

PS:a co myslicie o tym? http://www.allegro.pl/item347665438_wskaznik_cisnienia_w_oponie_wyprzedaz_.html

 

co prawda w srodku auta sie nie dowiem, dopiero przy zatrzymaniu bede widzial,ze cos jest nie tak...no ale zawsze to jakis "czujnik" :)) czy ktos tego uzywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też próbowałem z używkami (chciało się jeździć a kaski było mało), ale lepiej sie zapożycz i kup nowe, a na pewno wyjdzie tanie niż kupić używane. O 18-kach w e36 nie będę się wypowiadać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jezdzilem na używanych oponach 225/45/17.Teraz pierwszy raz kupilem nowe michelin.Wiadomo ze co nowe to nowe,ale jesli trafisz na dobre opony uzywane-bieznik,zeby nie były wyząbkowane, popekane to mysle ze warto sie skusic.Wczesniej mialem dunlop sp sport 9090 i jak dla mnie bardzo dobre opony (kupilem uzywane).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy chwali na czym jezdzi :) jezdzilem na michelinach - byly ok, jezdzilem na pirelli - w porzadku, jezdzilem na continentalach - byly ok na suchym i troche gorzej na mokrym...tylko,ze pekaly. wszystkie kupowalem jako uzywki, tylko ze w bardzo dobrym stanie. nie chodzi mi tez o to czy w ogole kupowac uzywki, bo wiadomo, jak sie dobrze trafi to tez pojezdzi.

 

chodzi mi o dwie sprawy. czy oplaca sie kupowac opone z 2003 roku. gdzies czytalem ze opona, jesli jest dobrze przechowywana, moze byc sprzedana jako nowa do 3 lat, a wlasciwosci guma zachowuje do 8 lat. tylko sie pytam,czy ktos ma doswiadczenie w tym,czy ktos kupil opony 5 letnie. czy nie jest to zakup na jeden sezon, albo nawet i mniej.

 

druga sprawa to fakt,iz te, ktore ja sobie znalazlem to runflaty, a ja nie mam czujnikow cisnienia. wiem,ze sa tacy, ktorzy i tak jezdza, ale generalnie sie nie zaleca, a dlaczego to juz napisalem wczesniej - zreszta wszystko to znalazlem w archiwum forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.