Skocz do zawartości

odnosnie przelotu z Niemiec do Polski


bar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.Przepraszam ,ze troche nie na temat.

Czeka mnie odbior furki w porcie Bremerhaven.

Potrzebuje nim przyjechac na kolach do Polski.Czy ktos z was ,wie moze jak zalatwic tablice i ubezpieczenie w niemczech na czas przejazdu??

Jak to wyglada mniej wiecej?

Za wszelkie info.Bardzo dziekuje!

Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem,czy wszędzie wydają dla Polaków tablice z zółtym paskiem - Kurzaitkennzeichen (5 dniowe). w Berlinie, Hamburgu tak.

 

na przykładzie Berlina. W jednej z agencji z napisem Schilder kupujesz ubezpieczenie i płacisz za tablice (z tyłu budynku) idziesz do informacji (parter) dostajesz wydrukowany numerek w kolejce do pokoju nr 1.28 ( I piętro) gdzie załatwisz formalności. idziesz do automatu kasowego z kartą chipową którą tam dostajesz płacisz 10,50 ojro. Z wydrukiem z pokoju idziesz tam gdzie płaciłeś za ubezpieczenie i tablice i robią na miejscu tablice. potem powrót do pokoju - pokazujesz dowód wpłaty i na tablice naklejają Tobie naklejki. dostjesz komplecik dokumentów

Będąc już po zakupie auta na otrzymanym czerwonym blankiecie z nr rej wpisujesz dane pojazdu - markę model,nr nadwozia, poj.silnika, moc, podpis i możesz jechać.

Zulassungsstelle w Berlinie jest przy Ferdinand Schultze Strasse 55 kod 13055 Berlin.

Tak to się odbywa.

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za wyjasnienie sprawy.

Jeszcze male pytanie: czy rejestracje ,ubezpieczenie moge wykupic na podstawie vin. number,czy dopiero jak bede mial odebrany samochod z portu z wszystkimi uregulowanymi papierami?

Jesli cos wiesz to napisz prosze , :modlitwa: poniewaz slyszalem tyle wersji ,ze z glupialem.

Pozdrawiam i dzieki!! :cool2:

Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za wyjasnienie sprawy.

Jeszcze male pytanie: czy rejestracje ,ubezpieczenie moge wykupic na podstawie vin. number,czy dopiero jak bede mial odebrany samochod z portu z wszystkimi uregulowanymi papierami?

Jesli cos wiesz to napisz prosze , :modlitwa: poniewaz slyszalem tyle wersji ,ze z glupialem.

Pozdrawiam i dzieki!! :cool2:

 

jesli kupujesz tablice z zółtym paskiem to nie musisz nic miec - i to jest dobre jesli szukasz auta w niemczech. wykupisz sobie najpierw takie tablice, zakładasz i wypisujesz czerwony blankiet na podstawie danych auta które własnie kupiłeś. jesli chcesz miec z czerwonym paskiem (są droższe) to musisz miec dokumenty pojazdu (brief), pojazd musi byc wymeldowany i miec ważny TUV. Te tablice wydaje się pod konkretny samochód.

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde dzieki za zainteresowanie !

Wiec ,smialo moge kupic z zoltym paskiem i dopiero wtedy po odbior

fury do portu?

A, jaka jest roznica miedzy tablicami z zoltym paskiem a czerwonym?

Z nieba mi spadles!! :lol:

Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dokladnie ,poniewaz samochod bedzie odbieral moj ojciec.

Ma on prawie szescdziesiatke,ja jestem w NY i zalerzy mi na tym zeby wyeliminowac wszelkie niespodzianki.

 

jesli auto będzie z USA to chyba tylko żółte tablice wchodzą w grę (tu nie jestem pewien). Druga sprawa to to jak auto zniesie podróż morską. bo pourywane lusterka itp to ponoc norma. a wtedy przy pierwszej lepszej kontroli na autobahnie mogą byc problemy. weź pod uwagę że niemieckie wydziały komunikacji nie są zbyt długo otwarte (poza jednym wyznaczonym dniem w tygodniu). przeważnie do 14, 14.30. Więc lepiej miec pewnośc i zrobic tablice do południa. w Twoim przypadku pozostaje jeszcze pytanie gdzie? czy na miejscu gdzieś w Bremerhaven. Wszystko zależy kiedy to Twoje wymarzone auto ma byc w porcie do odbioru, bo może uda się to tak zgrac, zeby zrobic tablice w Berlinie i potem but do Bremerhaven.

Albo na rano byc w Hamburgu - nie znam dokładnie adresu wydz. komunikacji, ale zawsze zostawiałem auto na Billwerder Steindamm Strasse 15-19. są tam są place z autami. Od tego miejsca jest chyba 150 metrów do Zullassungstelle

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dokladnie ,poniewaz samochod bedzie odbieral moj ojciec.

Ma on prawie szescdziesiatke,ja jestem w NY i zalerzy mi na tym zeby wyeliminowac wszelkie niespodzianki.

Biedny stary, pewnie da plamę. A ja to już w ogóle tylko do trumny, bo jestem jeszcze starszy. Cóż za wspaniałe teksty...

PawełH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to jest zapewne adres wydz. komunikacji na miejscu w bremerhaven. można będzie tam zrobic tablice pod warunkiem, że zólte dają dla Polaków - bez meldunku w Rzeszy. Słyszałem, że nie wszystkie wydz. komunikacji dają, ale sam tego nie doświadczyłem jeszcze.

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dokladnie ,poniewaz samochod bedzie odbieral moj ojciec.

Ma on prawie szescdziesiatke,ja jestem w NY i zalerzy mi na tym zeby wyeliminowac wszelkie niespodzianki.

Biedny stary, pewnie da plamę. A ja to już w ogóle tylko do trumny, bo jestem jeszcze starszy. Cóż za wspaniałe teksty...

 

pewnie kolega bar nie to miał na mysli, po prostu może człowiek nigdy tego nie robił, nie zna niemieckiego, nie wie gdzie co i jak załatwic. Odbierze auto w porcie i potem co.... :cry2:

widziałem juz nie raz naszych rodaków w takiej sytuacji - kupili auto od kebaba, który zapewniał, że załatwi tablice i formalności z tym związane.Kasę wziął, auto kazał za plac wystawic i stał taki biedak, ani be ani me, a Wydz. komunikacji na drugim końcu miasta. smutne acz prawdziwe.

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro bede dzwonil do tego biura i zapytam co i jak.

Dakun wielkie dzieki ,za wszelkie a zarazem cenne info.

Po zkonczeniu misji ,mysle ,ze gdzies za tydzien zdam relacje ! :D

 

 

PawelH -- Absolutnie nie mam nic do twojego wieku,wierze ,ze poradzil bys sobie nawet na ksiezycu! :cool2:

Pozdrawiam!

Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.