Skocz do zawartości

Oryginalny alarm


CHIEFF

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie banalne pytanko do kolegów,bo nie wiem czy wszystko jest OK.,Posiadaczem E36 jestem od grudnia ,ale nie pamiętam jak było.Chodzi mi o kontrolkę od alarmu ,która jest przy lewarku zmiany biegów.Czy po załączeniu alarmu tzn przekręceniu kluczyka w drzwiach w prawo do końca,zapala się dioda od alarmu pulsuje kilka sekund ,a później zapala się na stałe.Czy jest to normalne czy nie.Czy powinna pulsować cały czas?Z pilota w kluczyku nic mi nie działa ,wymieniałem baterie,próbowałem kodować kluczyk zgodnie z instrukcją i nic.Otwieranie mam tylko centralnego zamka po przekręceniu kluczyka w zamku.Alarm działa bo sprawdzałem mikro-wyłączniki i wyje.Ale nurtuje mnie ta dioda bo chyba jak pamiętam to wcześniej pulsowała no chyba ,że się mylę??A jak rozwiązać problem kodowania kluczyka ?Czy tylko zostaje ASO?Czy może zamontować inny alarm?Wcześniej miałem problemy z aku zaliczył padaczkę i zakupiłem nowy.W starym przy spadku napięcia potrafił się sam uaktywnić alarm i pulsowały kierunki a teraz nic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda mruga szybko a po kilku sekundach mruga wolno nie świeci nie wiem dlaczego tak masz. Akumulator jak jest kiepski przy spadku napięcia uruchamia alarm i rozładowuje go do zera.

 

możliwe ze masz zablokowany moduł centralnego i dlatego nie da sie dodać kluczyka bo zakładam ze bateria i sam kluczyk sprawny. jeżeli tak to pojedź zresetować moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jak zresetować moduł samemu?Da się czy nie?Czy tylko ASO zostaje?Czy można to zrobić modułem podpinając pod kompa? Kluczyk sprawny aku nowe.Odpinałem wcześniej lusterko wewnętrzne gdzie jest elektronika bo myślałem ,że coś tam jest nie tak ale to nic nie dało i może przez to tak się stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpięciu lusterka kluczyki sie rozprogramowują. Niesprawna elektronika lusterka tez uniemożliwia działanie pilotów. nie koniecznie aso ale firma z oryginalnym kompem tylko takie kompy maja dostęp do każdego modułu z osobna. nieoryginalne maja jak zwykle problemy z komunikacja ale mozesz spróbować. Ja sobie zablokowałem możliwość dodawania kluczy innymi i nie szło dodać potem już żadnego pojechałem na reset i za pierwszym razem a wielu fachowców to juz po elektronice chciało szukać nawet nie wiedzieli ze tak sie może stać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktos powiedziec na jakiej zasadzie działa ten alarm bo też mam oryginalny ? Czujników żadnych nie widze, a dioda mi mruga. Wiem tyle, że jesli nie odblokuje pilotem, to po otworzeniu drzwi mrugają mi awaryjne, a jest coś dalej jesscze ? Jakas blokada zapłonu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do Dragon240-BMW Klub Polska.Dziś byłem u elektryka pogrzebał,odpiął moduł alarmu w schowku otworzył i stwierdził ,że moduł starego typu i nic nie zrobi?:(odpinał aku ponowne załączanie klem kierunki zamrugały od alarmu ,ale central nic?oczywiście z kluczyka.Powiedział ,że taniej jest wstawić alarm z modułem centralnego i po kłopocie.Czy masz firmę która to ci naprawiała,powiedz gdzie jeżeli coś wiesz bo jestem gotów nawet podjechać do wrocka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes gotów jechac do masz numer do Tomka pracuje w firmie w Czestochowie ktora specjalizuje sie alarmami, zamkami centaralnymi i car audio. Mnie pomogl. MAsz jego nr kom. 604141573

http://www.rookers.pl

Ulica to nie tor wyścigowy, tutaj nie ma znaczenia kto będzie pierwszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do firmy auto chip we Wrocławiu na przedmiejskiej do Bębna. Ja mam E36 rocznik 95 u mnie resetowali moduł alarmu przez złącze diagnostyczne i dodawanie kluczy metodą sekwencji klawiszy zaczęło działać.

 

Alarm ma diodę kolo lewarka lusterko wsteczne jest z elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sledzxe temat i mnie zaciekawilo bo tez mam fabryczny alarm rocznik mojej jest tez 95 koncowka z pazdziernika i interesuje mnie kwestia lusterka co tam jest bo kos gadal ze jak idzie wiecej kabli to fotochromowe jest a tu wynika ze alarm

moze ktos to wyjasni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest ze generalnie kable w lusterku to do alarmu jak jest fotochrom to będzie pewnie ich więcej, ale to raczej w końcowch latach produkcji. W E36 raczej nie było fotochromu w 95 roku, zresztą to widać z przodu i z tyłu lusterka powinno być oczko.

Z przodu jest to okrągła plamka na szkle jakby kropka a z tyłu wgłębienie i oczko jak tego nie ma, to nie masz lusterka z fotochromem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jak jest z tym odcieciem zaplonu idzie to jakos sprawdzic czy jest bo mam orginany alam czujniki przechylu dzialaja klapy bagarznika i maski tez

ale o odcieciu niewiedzialem

 

Można to łatwo sprawdzić :) włącz alarm później otwórz drzwi kluczykiem jak włączy się alarm (u mnie się włącza) wsiadaj do środka i spróbuj odpalić kluczykiem (u mnie nie odpala).

 

Mam jeszcze takie pytanie czy w orginalnych alarmach było takie coś, że nie ma syreny alarmowej tylko włącza się klakson (----.----.----) mniej więcej tak to słychać i nie palą się awaryjne tylko mruga światłami. Jak zamykam auto to też nie mruga awaryjnymi, no i działa pilot dopiero z odległości 2 m od lusterka wstecznego i to trzeba idealnie "wymierzyć" w lusterko, baterie zmieniałem, ale nic nie pomogło jak można poprawić zasięg (mam kluczyki z wbudowanym pilotem).

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odciecia zaplonu to niewiem bo mam orginalny alarm z dioda pposrodku obok lewarka zmiany biegow alarm zalacza sie po karzdym zamknieciu samochodu czy to kluczykiem czy to pilotem

jak zamkne pilotem a otwieram kluczykiem nic sie nie dzieje i odpala normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.