Skocz do zawartości

JAK ZAMIENIĆ klimatronic na w pelni automatyczny w bmw e36


Tunio7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dotyczące klimatronicka.

 

Otóz jest posiadaczem auta BMW E36 Cabrio 320i które posiada klimatronick manulalny tzn. klimatyzację dwustrefową regulowaną ręcznie za pomocą pokręteł(za pewne kumacie o co chodzi ;)

I teraz pytanko:

Wydawalo by się,że raczej nie ma już aż tak wielkie różnicy aby nie móc dołączyć panela automatycznego,ale co poza tym? dmuchawa? dodatkowa elektronicka??

 

Proszę o pomoc i rady...

Z góry dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się!

 

Klimatronic o którym mówisz to tzw. klimaautomatic- różnie się jedynie tym od mojego że ma opcje auto i elektroniczny panel.

Natomiast u mnie jest to zupelnie manualne

 

lewa strona do regulacji nawiewu 1-4 plus wiatraczek

prawa do ustawianie nawiewu(szyba,kokpit,nogi)

oraz:

dwie mniejsze galki z możliwością regulacji temperatury

16-32

 

Czyli powyższe opcje stanowią już klimatronic tyle że nie automatyczny!

Nie widzialeś nigdy takiego?:)

A teraz do rzeczy- czy można to zamienić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli zwykla klima manualna 2 strefowa a nie zden manualny klimatronik, bo mowiac klimatronik mowi sie ze to klima automatyczna nie rob wody z mozgu (nie nazywajmy szamba perfumeria :D) to tak samo moge powiedziec komus masz automatyczne szyby sterowane recznie w gore i w dół albo elektryczne lusterka sterowane ręcznie

 

z tego co mi wiadomo sa 2 rodzaje w e36 klima manualna wyglada tak

http://images33.fotosik.pl/215/379a426ecfe7d81cm.jpg

i nie jest to zaden klimatronik manualny kolego

brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mnie się,że zajmujemy się tym,co niekoniecznie jest najistotniejsze ;); wypadało,by się raczej zająć możliwością wymiany panela.

 

Co do tego naszego nieszczęsnego Klimatronica....to wydaje mnie się,że kolego jesteś w błędzie,funkcje pozostają te same więc jak najbardziej jest to klimatronic - klimę ręczną masz np w golfie gdzie wciskasz * i to wszystko- nie masz żadnych regulacjie- z resztą nie wiem czy takie wychodziły w E36 na pewno w E30, nieważne.

 

Przesylam Ci linka z rozpiską obu paneli, a nazwę różni tylko w tym "nowszym" słowo "Automatic",reszta pozostaje bez zmian.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BJ31&mospid=47418&btnr=64_0150&hg=64&fg=20

 

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BJ31&mospid=47418&btnr=64_0669&hg=64&fg=20

 

 

Chłopaki pomóżcie z zamianą!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.