Skocz do zawartości

rozwalona w mak przez E38 - POTRZEBNA POMOC


Yma

Rekomendowane odpowiedzi

SERDECZNIE WSPÓŁCZUJE KOLEDZE, ale jeżeli na gorącym uczynku ich nikt nie na mierzył będzie bardzo ciężko ale trzymam kciuki i uważam że trzeba walczyć do końca!!!

Mi tylko przerysowała drzwi, pewna przedstawicielka na parkingu strzeżonym, swieże ślady jej farby były na moim BMW, jej samochód zaparkowany w odległości 5cm do moich drzwi, przyjechała policja i stwierdziała że musi przeprowadzić dochodzenie i oczywiście je umorzyli. K....wa, sprawca stał obok mnie i NIC.

Pozdrawiam

LW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

koledze współczuje... A co do sprawców to radze połazić po lokalnych warsztatach... Nie wiem moze to juz ktos napisał ale nie lukałem wszystkich stron więc jak coś sorry... A co do naszej policji...Ręce opadają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSPÓŁCZUJE KOLEDZE !!!

ale co do chodzenie po wydziałach komunikacji z bombonierami to cza uważać bo można komuś kłopotu narobić , nawet nie wszyscy policjanci mają obecnie dostęp do bazy pojazdów właśnie z powodów udostempniania tych danych innym osobom

no a co do działania policji ...

taksówkarz pod silesią w katowicach cofnoł i uderzył na szczęście w mój służbowy pojazd no i zwiał mimo że oczywiste było że mam kupa świadków i jego numery

po przyjechaniu drogówki policjanci przez 15 minut próbowali mi wytłumaczyć jakie mnie czekają nieprzyjemności i przez ile lat jeśli zdecyduja się to zgłosić

dopiero jak zadzwoniłem do świadka i świadek powiedział że chce iść nawet do sądu byle by chamstwo zostało ukarane to zaczeli pisać i robić zdjęcia

było to o godzinie 21.45 a już o 23.05 zadzwonili do mnie że gościa znaleźli i bez problemu przyjoł mandat więc sprawa zamknięta

no i nasówa się pytanie czy nie lepiej dla nich że zgłoszenie przyjeli i tak szybko sprawę zamkneli niż miałby pozostać nagrany mój telefon do nich i następnie całkowity brak kontynuacji ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostkę powiem, że w Szwecji można wejść na odpowiednią stronę gdzie po podaniu numeru rejestracyjnego dostajemy pełne dane auta, a adres właściciela na SMS. Dość ciekawe rozwiązanie

 

Fajne rozwiązanie :)),

 

Ale niestety nasz kolega nie ma numerów rejestracyjnych sprawcy, nawet i tak gdyby miał, to policja nic by nie zrobiła, bo przeciez internet im od 2 tygodni nie działa :duh: ŻAL polskiej policji...

 

Jako Ciekawostke powiem, ze w UK, mój wujek dostał w bok auta na parkingu pod marketem, wychoidz patrzy a tu auto wgniecione, zadzwonił na policje, przyjechali po około 3 minutach, spisali wszystko udokumentowali, po 2 dniach dzwonią do niego ze złapali sprawce i ze pieniądze z odszkodowania dostanie jutro na konto...

 

Ehh szkoda ze u nas w Polsce nie ma tak :x

 

 

PS. Yma napisz co się dzieje w tej sprawie...

BMW - (B)undi (M)ogą (W)szystko

____________________________________

http://images28.fotosik.pl/149/a02ba562ebf79f25.png


http://www.bmw-wloclawek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostkę powiem, że w Szwecji można wejść na odpowiednią stronę gdzie po podaniu numeru rejestracyjnego dostajemy pełne dane auta, a adres właściciela na SMS. Dość ciekawe rozwiązanie

 

 

 

dla mnie bomba :) hipotetyczna sytuacja:

 

jestem sobie zlodziejem aut - spodobala mi sie jakas furka - rzadko spotykana, ladny stan i wogole.po co mam szukac gdzie gosc trzyma autko - zapisze rej i juz wiem gdzie sie w nocy mam udac na wycieczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostkę powiem, że w Szwecji można wejść na odpowiednią stronę gdzie po podaniu numeru rejestracyjnego dostajemy pełne dane auta, a adres właściciela na SMS. Dość ciekawe rozwiązanie

 

 

 

dla mnie bomba :) hipotetyczna sytuacja:

 

jestem sobie zlodziejem aut - spodobala mi sie jakas furka - rzadko spotykana, ladny stan i wogole.po co mam szukac gdzie gosc trzyma autko - zapisze rej i juz wiem gdzie sie w nocy mam udac na wycieczke.

 

Skandynawia to nie Polska, rano chodze do pracy, auta pootwierane , kiedy byl mroz odpalone stoja na ulicy -drzwi otwarte. Inne realia :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej Skandynawi to tak chyba nie jest, mieszkam w norwegii i dwa razy chcieli mi buchąć auto, raz gościa przyłapałem na tym jak już śrubokrętem kręcił w zamku i nie narzekajcie na policję, bo wszędzie jest tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie narzekajcie na policję, bo wszędzie jest tak samo.

 

oj kolego nie jest wszędzie tak samo... przeczytaj mój poprzedni post to zobaczysz...

 

chyba ze masz na myśli każde miasto w Polsce, to wszędzie jest tak samo :lol:

BMW - (B)undi (M)ogą (W)szystko

____________________________________

http://images28.fotosik.pl/149/a02ba562ebf79f25.png


http://www.bmw-wloclawek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różni gliniarze. Jedni mają naprawdę niezłą smykałkę do tego co robią.Są bystrzy,inteligentni i mają zapał do pracy. Ale niestety w szeregach policji skryło się również mnóstwo sierot, które nie miały gdzie się zaczepić,poszły na 3 miesięczne szkolenie i "udają policjantów".

Druga sprawa to lipne prawo,wiele czynów mieści się w zakresie kodeksu cywilnego a nie karnego więc Policja ma wymówkę by tym się nie zajmować.

 

Kiedyś jakiś debil (zapewne na zlecenie) porobił mi doły jakimś ciężkim narzędziem na masce,na własny rachunek musiałem starać się o nagranie z kamery przemysłowej. Potem Pan Policjant stwierdził,że jak je zdobędę to właściwie on powinien mi zabronić do niego zajrzeć (paranoja) bo to będzie materiał w śledztwie.

Druga sprawa: któregoś dnia jakiś kretyn rozwalił mi zderzak na parkingu i nawet kartki nie napisał. Była kamera w oddali ale ładnie zbierająca parking.Chodziłem z 10 razy od drzwi do drzwi aby wzięto nagranie. Nagrania nie wzięto.Czas minął, było po zabawkach. Śledztwo umorzono.

Można zwalać winę na brak pieniędzy, ale myślę że najpierw należałoby

przenieść połowę funkcjonariuszy do ochrony np:w "Biedronce", a potem ogłosić nabór ale na zupełnie nowych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do sprawców, to mogli być nawet z innego województwa. Nie znali miasta, rozpędzili się, zaskoczył ich zakręt i wypadli z drogi. Myślę,że jakby byli z okolic to by nie wierzyli, że można oddalić się z miejsca wypadku bez wpadki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do sprawców, to mogli być nawet z innego województwa. Nie znali miasta, rozpędzili się, zaskoczył ich zakręt i wypadli z drogi. Myślę,że jakby byli z okolic to by nie wierzyli, że można oddalić się z miejsca wypadku bez wpadki.

 

I oddalili się w drugi koniec Polski pchając to auto? Facet równie dobrze mógl być z blizszej lub dalszej okolicy, tylko nocą gdy jest pusto i można trochę przycisnąć poniosła go ułańska fantazja.

 

Tak czy inaczej z taką ilością zebranych informacji o samochodzie (marka, model, rocznik, wersja silnikowa - dość rzadka w tym modelu i kolor) można by przekopac i pół kraju, a egzempnarzy było by na tyle nie dużo że dałoby się sprawdzić każdy. Tylko trzeba by to zrobić szybko, bo dziś (tak jak pisałem) facet może być już na etapie lakierowania swojego auta, a za tydzień nic mu się nie udowodni. Chyba że nagranie jest na tyle dobrej jakości ze w przypadku znalezienia domniemanego sprawcy dało by sie go rozpoznać po nagraniu lub nawet (po obróbce) odczytać z filmu numery rejestracyjne, gdyż jak się domyślam na ta chwilę nie da się tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tu nasza Polska, najlepsza policja zrobi panowie, niestety taka prawda że policja ma to głęboko w d****. Jak zawsze mówią że szukamy, szukamy a w rzeczywistości siedzą i piją browar

 

Wyluzuj czlowieku i zastanow sie co piszesz...A skoro myslisz ze tak jest to szczerze wspolczuje twojemu braku zaufania :)

Rece opadaja jak takie teksty czytam.....

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Yma ii jak ruszyło się coś w tej sprawie, czy nadal cisza?? bo to juz ponad miesiąc...

BMW - (B)undi (M)ogą (W)szystko

____________________________________

http://images28.fotosik.pl/149/a02ba562ebf79f25.png


http://www.bmw-wloclawek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chamstwa.... nie brakuje! Przedwczoraj w centrum miasta jakiś wariat staranował mi drzwi kierowcy i błotnik w zaparkowanym na chodniku samochodzie. Zjechał z drogi i walnął solidnie w moj samochód Vectrą B. Jeszcze panowie z budowy na terenie szpitala chętnie go wypchali, bo przecież wbił się w mój samochód po czym wsiadł i uciekł! Ludzie! Nie rozumiem jak można w takich sytuacjach nie zanotować numerów? Jedyna nadzieja w kamerach trochę dalej. Modlę się ,żeby sku....dorwać! :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć jednej rzeczy: Policjant prowadzący sprawę twierdzi ,że nagranie może widzieć tylko on a ja (poszkodowany w całej sprawie) nie :shock: W naszym kraju poszkodowany dostaje podwójnie po d... a przestepcy są dziwnym trafem chronieni. Ale niech mi tylko nie pokaże tych nagrań...jestem zdesperowany na maxa.

 

Swoją drogą też zastanawiam się co u autora postu,czy coś się wyjaśniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamstwa.... nie brakuje! Przedwczoraj w centrum miasta jakiś wariat staranował mi drzwi kierowcy i błotnik w zaparkowanym na chodniku samochodzie. Zjechał z drogi i walnął solidnie w moj samochód Vectrą B. Jeszcze panowie z budowy na terenie szpitala chętnie go wypchali, bo przecież wbił się w mój samochód po czym wsiadł i uciekł! Ludzie! Nie rozumiem jak można w takich sytuacjach nie zanotować numerów? Jedyna nadzieja w kamerach trochę dalej. Modlę się ,żeby sku....dorwać! :evil:

 

Może oskarż panów z budowy o współudział. Przecież pomogli uciec sprawcy.

 

Jesli masz już film (tudzież ma go policja), to już pół sukcesu i nie martw się tym że nie możesz go zobaczyć. Jesli wiesz ze film istnieje, a nie możesz go wydobyc, "bo procedury", daj komuś w łape, bo jak minie trochę czasu to film zostane skasowany.

 

Powiem szczerze że dziwie się takim uciekinierom. Przyznając się tracą tylko zniżki w OC, uciekając jego firma ubezpieczeniowa ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania, tj. Tobie wypłacą, ale od niego mają prawo zażądać zwrotu. Ostatecznie facet będzie musial pokryć koszty naprawy Twojego auta z własnej kieszeni.

 

Ogłoszenie z linku powyżej już nieaktywne:). Ciekawa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nagraniem to prosta sprawa.

Poinformuj Policję, że jest takie nagranie a oni mają obowiązek to zabezpieczyć do sprawy. Jest to dowód rzeczowy.

Jeżeli nagranie nie jest już skasowane w rzeczy samej.

Jezeli na podstawie tego nagranie jest mozliwośc ustalenia samochodu to nie pwinno byc problemu w ustaleniu właściciela i uzytkownika tego samochodu.

Jezeli uda sie ustalic sprawce, to sprawa trafia do Sądu Grodzkiego, bo nie ma innej możliwości aby ukarać sprawce.

Policja nie może ukarac kogoś kto oddalił się z miejsca zdarzenia.

A to że Policja nie daje ci obejrzec nagrania to normale i zgodne z KPow.

Strony nie mają wglądu w materiał sprawy na etapie czynności wyjaśniających.

Dopierow Sądzie można zapoznać sie z mteriałami sprawy.

Pamiętaj po upływie jednego roku ustaje ściganie sprawcy wykroczenia tj. sprawcy tego zdarzenia, więc naciskaj Policję, żeby sie sprężali.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujesz się co w przypadku jesli z nagrania sprawcy nie udałoby się ustalić, ale dało by się ustalić osoby które pomogły mu w ucieczce z miejsca zdarzenia, czyli robotników którzy pomogli wypchnąć auto? Czy można ich pociągnąć do odpowiedzialności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.