Skocz do zawartości

400 000km w moim m43 :) Castrol 15W40 High Mileage warto?


czarny316

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik ma wzorową kompresje nie bierze grama oleju jednak znajomy mechanik twierdzi ze wlasnie teraz nadszedl czas by przejsc na mineralny... co o tym sądzicie koledzy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ma wzorową kompresje nie bierze grama oleju jednak znajomy mechanik twierdzi ze wlasnie teraz nadszedl czas by przejsc na mineralny... co o tym sądzicie koledzy?

Mechanik chce chyba zarobić na naprawach Twojego silnika. Bo taki będzie skutek zalania go tym szlamem. Zalej go takim olejem na jakim jeździ maaad13. Valvoline MaxLife 10W40 jest półsyntetykiem, specjalnie stworzonym do silników o dużym przebiegu. Jego ogromną zaletą jest również to, że nie jest rozlewany w Polsce.

 

Do tej pory na jakim oleju jeździłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O chłopie, żmień to jaknajszybciej. Olej to niewiele lepszy zawodnik od Lotos'u. To cud, że Twój silnik dobił do 400 000 na tym ścierwie. testowałem wiele rodzajów oleji, i Mobil zdecydowanie wypadł najgorzej z testowanych. Valvo najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana oleju na mineralny tylko ze względu na przebieg silnika to totalna bzdura. Na oleju syntetycznym lub półsyntetycznym należy jeździć jak najdłużej tzn. dopóki odchyłki w ciśnieniu sprężania mieszczą się w normie i zużycie oleju nie jest nadmierne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pytanko do drifte. e46 silnik 2.8 ktory valvoline uwazasz do tego motoru odpowiedni. bo skoro twierdzisz ze tylko valvo to raczej innej firmy do tego silnika nie polecisz. czy lac to co pokazuje wyszukiwarka valvo czyli synpower mxl 0w30, czy synpower 0w40 czy moze 5w30 a moze ten olej vr1 racing 5w50 lub 10w60. od tych oleji mozna naprawde osiwiec... mimo wszystko prosilbym o odpowiedz ktory z nich. wyczytalem ze ten mxl spelnia specyfikacje longlife01 i pytanie czy przypadkiem nie powinna byc specyfikacja ll04 ktora spelnia castrole edge sport 0w40. slyszalem tez ze nie kazdy syntetyk jest syntetyczny :roll: to ktory syntetyk jest syntetykiem w takim razie na przykladzie wyzej wymienionych? z gory thx za wyczerpujaca odpowiedz.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niesyntetycznymi syntetykami to jest długa historia. Polecam test :

 

http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf

 

Jest to test TYLKO na wytrzymałosć filmu olejowego. Ja dodatkowo popieram się swoimi " testami " z różnymi olejami. Jako, że Royal u nas nie dostępny, to lałem sobie wszystkie inne. Oprócz lotosa oczywiście.

 

A co do tego co masz zalać, to ja mam Valvo Syn Power 5W40, ale to dlatego, ze mam 170 000 przelotu, a silnik taki jak Ty masz w podpisie. Do E46 lałbym zerówkę. No i najlepiej VR Racing. Jak ja kupywałem to akurat był chwilowy deficyt na Racinga. Do michy wchodzi 6.5 litra oleju takze musisz kupic 7 litrów. Wydatek koło 300zł z filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dzieki drife te odpowiedz :cool2: . ogladajac test filmu co podales jestem w lekkim szoku co do motula i castrola. ten royal nie ma aprobacji ll01 lub 04 wiec chyba do bmw nie jest zalecany. mowisz zeby lac zerowke, ale vr1 valvo ma albo 5w50 albo 10w60 wiec chyba lepiej 5w50. zalezy mi na tym ab silnik najdluzej pochodzil. rozumiem ze ten vr1 to jest syntetyczny syntetyk :D pozdro.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Si Sińor, co do VR'a to sie az az tak nie zagłebiałem, ale ja bym dał %W50 z dwojga, potem najwyzej przejsc na 10W60 KIEDYŚ. Royala chciałem przetestować, no ale zonk ze najblizej do dostania w Francji i Australii. Także z Polskodostępnych to polecam Valvoline.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.