Skocz do zawartości

Na jakich kołach jeździcie?.....potrzebuję podpowiedzi


biedrona

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mnie pamięć nie myli to 225/50/16, były plany na zmiany ale chyba jednak będą musiały zaczekać. A co do wygody jazdy...no cóż trasy dobieram nie ze względu na czas/odległość a jakość nawierzchni :D

 

Brat ma MB R129 (SL 600) postawionego na 275/30/18 - wygląda to ładnie, ale jeździ się masakrycznie, stąd postępuje podobnie jak ja z doborem tras. Dobrze, że w Krakowie nie ma aż takiej masakry z drogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:) Witam, jeżdżę na codzień zetką i najpierw miałem przód 205/55/16 i tył 225/50/16 i tył był twardy - mowa o oponach letnich a były to continental contisport, teraz mam opony zimowe 205/55/16 na obu osiach i oczywiście nowe opony, wybrałem z uwagi głównie na cenę avon ice touring i moja Z3 prowadzi się zdecydowanie lepiej, również na koleinach jest odczuwalna poprawa, natomiast wygląd tylnej osi, no cóż na 225 wyglądało to lepiej, zwłaszcza patrząc od tyłu auta, natomiast patrząc z boku nie ma szczególnej różnicy, teraz rozważam zakup letnich na obie osie 205/55/16 Bridgestone Potenza, opona jest wysoko oceniana przez swoich nabywców, w poprzednich bmw jeździłem głównie na dunlop sp sport - świetna opona ale raczej nie do zetki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednich bmw jeździłem głównie na dunlop sp sport - świetna opona ale raczej nie do zetki :)

 

A dlaczego ?? :roll: :roll: Jezdze na SP9000 i jest git .

 

Rowniez nie posiadam zimowek.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w ogole nie mam zimowek a moja mrowka Z nie widziala w tym roku ani sniegu ani soli :norty:

 

No moja niestety śnieg widziała, musiałem wystawić auto przed garaż i napadało :beksa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czołem!

 

Zakupiłem Z3 w tym miesiącu. 1999 r silnik 2.0.

Opony 225/30/16 przód i tył.

 

Rzeczywiście na kiepskiej nawierzchni jest problem ze spokojnym prowadzeniem auta. Z tego co tu wyczytałem mogłaby pomóc zamiana na szerokość 205. Chyba wypróbuję.

 

Zastanawia mnie czy zakładając np 225/50/16 cały samochód podniesie się o te około 4 cm? Ucieszyło by mnie to, bo na ta chwile mam problem z wjechaniem do garażu bez zawadzania podłogą. Kilka razy juz zdażyło mi się zawadzić dnem na zwalniaczach i koleinach. Serce boli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Zakupiłem Z3 w tym miesiącu. 1999 r silnik 2.0.

Opony 225/30/16 przód i tył.

 

Rzeczywiście na kiepskiej nawierzchni jest problem ze spokojnym prowadzeniem auta. Z tego co tu wyczytałem mogłaby pomóc zamiana na szerokość 205. Chyba wypróbuję.

 

Zastanawia mnie czy zakładając np 225/50/16 cały samochód podniesie się o te około 4 cm? Ucieszyło by mnie to, bo na ta chwile mam problem z wjechaniem do garażu bez zawadzania podłogą. Kilka razy juz zdażyło mi się zawadzić dnem na zwalniaczach i koleinach. Serce boli.

 

Pozdrawiam

 

znoooowwwuuuuu :? :lol: . Zakladajac opony 225/50/16 samochod teoretycznie pojdzie w gore o 45mm, ale zaloz lepiej 205/55 do tego silnika to wtedy samochod pojdzie w gore o 45.25mm teoretycznie . Co za idiota zalozyl takie paski gumy o profilu 30 na felgi 16' ?? :lol: :duh: :duh: Wklej zdjecia, chce zobaczyc jak to wyglada . :P

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czołem!

 

Zakupiłem Z3 w tym miesiącu. 1999 r silnik 2.0.

Opony 225/30/16 przód i tył.

 

Rzeczywiście na kiepskiej nawierzchni jest problem ze spokojnym prowadzeniem auta. Z tego co tu wyczytałem mogłaby pomóc zamiana na szerokość 205. Chyba wypróbuję.

 

Zastanawia mnie czy zakładając np 225/50/16 cały samochód podniesie się o te około 4 cm? Ucieszyło by mnie to, bo na ta chwile mam problem z wjechaniem do garażu bez zawadzania podłogą. Kilka razy juz zdażyło mi się zawadzić dnem na zwalniaczach i koleinach. Serce boli.

 

Pozdrawiam

 

znoooowwwuuuuu :? :lol: . Zakladajac opony 225/50/16 samochod teoretycznie pojdzie w gore o 45mm, ale zaloz lepiej 205/55 do tego silnika to wtedy samochod pojdzie w gore o 45.25mm teoretycznie . Co za idiota zalozyl takie paski gumy o profilu 30 na felgi 16' ?? :lol: :duh: :duh: Wklej zdjecia, chce zobaczyc jak to wyglada . :P

 

225/30/16 :duh: :duh: :duh: :duh:

Musisz człowieku zdjęcia wkleić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleje, wkleje, jak sie troche ogarne. Robota, rodzina, etc. Człowiek by tu sie chcial samochodem pocieszyc, a czasu brakuje.

Dzieki za podpowiedzi - poeksperymentuje.

 

Osobiscie nie podobaja mi sie kola na wielkich felgach. A wszelkie mody mnie zupełnie nie obchodzą. Samochod ma podobac sie mnie a nie innym. Dla mnie liczy sie bezpieczenstwo i komfort jazdy (tzn zeby mnie serce nie bolalo jak wpadam w dziure albo rysuje podwoziem ulice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleje, wkleje, jak sie troche ogarne. Robota, rodzina, etc. Człowiek by tu sie chcial samochodem pocieszyc, a czasu brakuje.

Dzieki za podpowiedzi - poeksperymentuje.

 

Osobiscie nie podobaja mi sie kola na wielkich felgach. A wszelkie mody mnie zupełnie nie obchodzą. Samochod ma podobac sie mnie a nie innym. Dla mnie liczy sie bezpieczenstwo i komfort jazdy (tzn zeby mnie serce nie bolalo jak wpadam w dziure albo rysuje podwoziem ulice)

 

Jak wpadasz w dziure to i tak serce bedzie bolalo . Ja osobiscie na 225 na 16' bardziej odczuwalem dziury jak teraz na 215 na 17' , no moze nie bardziej, ale napewno nie mniej. Jak chcesz wiecej komfotu to zaloz 205/55 dobrze radze, albo przynajmniej przod 205/55 a tyl 225/50 .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Dla mnie liczy sie bezpieczenstwo i komfort jazdy (tzn zeby mnie serce nie bolalo jak wpadam w dziure albo rysuje podwoziem ulice),, dla komfortu to dziadkowie kupują sobie Mercedesa a bezpieczeństwa Volvo. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla komfortu to dziadkowie kupują sobie Mercedesa a bezpieczeństwa Volvo. :cool2:

Dokładnie :mrgreen: zeta musi jeździć na niskim profilu (inaczej to auto poprostu się nie prezentuje) trzeba tylko uważać/wybrać inną trasę/zwolnić (niepotrzebne skreślić), oczywiscie na profilu odpowiednim do wielkości felgi nie 30 na 16" :roll: Zeta wg mnie jest przeznaczona jako drugie auto/weekendowe...więc zabawa w duże koła musi być i wygląd też :D

http://img214.imageshack.us/img214/7770/z3roadsterturninwheelsln4.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria Panowie, seria :P i wtedy nie ma problemow :D

 

Jestem za.

Ja w obu mam 225/45/17 (przód i tył), ale planuje zmienić tył w czarnej na 245/40/17.

 

BTW. Mam na sprzedaż zimówki GoodYear UltraGrip Performance 225/45/17 w świetnym stanie.

Wiem, że to nie pora i większość z Was, tak jak ja nie jeździ Zetką w zimę, no ale jakby ktoś chciał mieć na zapas, to proszę o informację na PW. ;)

Kupię BMW Z4 3.0 lub Z3M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety muszę Was zmartwić.

 

Po pierwsze: Nie będzie tych śmiesznych zdjęć z laczkami "30".

Po drugie: to nie idiota zakładał takie koła. Idiota (który klepie ten tekst w klawiature) odczytał z opony 30 zamiast 50... :mad2: :duh: :oops: i na podstawie tego zaczął kombinacje.

 

Sorki za podgrzanie atmosfery!

 

A wiec fakty są takie:

1. mam założone zarówno na przód i tył opony 225/50/16 cali

2. jest to za nisko bo nie mogę wyjechać z garażu - rysuje podwozie

3. nie mogę zmienić mieszkania i garażu bo to za droga impreza

 

Rozumiem ze jednym z wyjsc jest zmiana kół na wieksze np 17, co powinno teoretycznie podniesc samochod o 2,5 cm. Poradźcie czy do Z3 wejdą takie kółka 205/50/17 ewentualnie 205/50/18?

Jak to będzie jechało?

Inne pomysły????

Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja na przodzie mam 205/50/17 i bardzo sobie chwale :)

Ale cos mi nie pasuje, bo Zeta przeciez nie jest jakims niskim autem. Może masz obnizone zawieszenie?

Obliczenia:

(0,5 * 22,5)*2 + 16*2,54= 63,14 cm dla 225/50/16

(0,5 * 20,5)*2 + 17*2,54=63,68 cm dla 205/50/17

Jak widzisz róznica wysokości koła to zaledwie tylko 5,4 mm, więc jaki jest sens zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przodzie mam 205/50/17 i bardzo sobie chwale :)

Ale cos mi nie pasuje, bo Zeta przeciez nie jest jakims niskim autem. Może masz obnizone zawieszenie?

Obliczenia:

(0,5 * 22,5)*2 + 16*2,54= 63,14 cm dla 225/50/16

(0,5 * 20,5)*2 + 17*2,54=63,68 cm dla 205/50/17

Jak widzisz róznica wysokości koła to zaledwie tylko 5,4 mm, więc jaki jest sens zmieniać?

 

Dzięki! Faktycznie w tym układzie nie ma sensu.

 

Zrobilem kalkulatorek w excelu i wychodzi że:

aby podnieść wóz o ponad 3 cm (tyle wystarczy) musiałbym założyć koła

- 205/60/18 - chyba takich nie ma (?)

- albo 205/70 :roll: /16 - chyba weszły by na moje obecnie używane felgi, ale 70-ki to chyba niezłe balony??? Jeździliście może na takich?

 

W sobotę zrobie jakies fotki.

 

A sprężyny chyba nie są połamane...mam taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja na przodzie mam 205/50/17 i bardzo sobie chwale :)

Ale cos mi nie pasuje, bo Zeta przeciez nie jest jakims niskim autem. Może masz obnizone zawieszenie?

Obliczenia:

(0,5 * 22,5)*2 + 16*2,54= 63,14 cm dla 225/50/16

(0,5 * 20,5)*2 + 17*2,54=63,68 cm dla 205/50/17

Jak widzisz róznica wysokości koła to zaledwie tylko 5,4 mm, więc jaki jest sens zmieniać?

 

Dzięki! Faktycznie w tym układzie nie ma sensu.

 

Zrobilem kalkulatorek w excelu i wychodzi że:

aby podnieść wóz o ponad 3 cm (tyle wystarczy) musiałbym założyć koła

- 205/60/18 - chyba takich nie ma (?)

- albo 205/70 :roll: /16 - chyba weszły by na moje obecnie używane felgi, ale 70-ki to chyba niezłe balony??? Jeździliście może na takich?

 

W sobotę zrobie jakies fotki.

 

A sprężyny chyba nie są połamane...mam taką nadzieję.

 

Kolego, nie możesz tak sobie dowolnie dobierać średnicy koła! Jeśli producent przewidział średnice koła powiedzmy opony 225/45/17 to tak musi być. W innym wypadku chociażby licznik km i predkosciomierz bedzie Ci kłamał. Nie mówiąc o wariującym abs lub asc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.