Skocz do zawartości

Prawy tył stoi niżej - dlaczego ?


don

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki element tylniego zawieszenia w touringu może wpływać na to, że auto stoi około 2 cm niżej niż druga strona również z tyłu ?

 

- Sprężyna ?

- Amortyzator ?

- Poduszka amotryzatora ?

- Guma pod sprężyną ?

- Coś innego ?

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie również zauważyłem że prawy tył stoi też 2 cm niżej niż lewy . Sprężyny są całe ale przedni prawy amor chyba się wylał. Czy przy walniętym amortyzatorze prawym przednim może całe auto dostawć takiego przechyłu, czy sprężyny nie powinny przy nieobciążonym aucie utrzymywać je w poziomie? Gdy wiozę pasażera na przednim fotelu o słusznej wadze typu 100-110kg to auto strasznie ciąga po koleinach. Zamierzam wymienić amortyzatory przednie i poduszki mocujące górne.

Wahacze i łączniki przednie wymienione na tyle nie wykryto żadnych luzów (badanie przed zimą) Co jeszcze mozna wymienić profilaktycznie w zawieszeniu tylnim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu siedzi prawy przód, tak gdzieś 2cm niżej. Napewno mam amor padnięty, bo przy minus 10 stopniach zawiesił się i trochę tak jeździłem, ale w garażu doszedł do siebie. Niestety, ale jak dla mnie to te 2cm robi sporą różnicę, bo nawet ktoś mi powiedział, że mój samochód tak jakiś przekoszony jest na prawo :? Mechanik powiedział, że prawdopodobnie sprężynki też trzeba będzie wymienić :cry:

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum wyczytalem mit ze to akumulator przewaza te pare cm :) :norty: :shock:

 

Jezuuu co to za forum?! :mad2: :mad2:

 

A tak na poważnie to jak wiadomo prawa strona zawieszenia auta zużywa się szybciej więc może to być wszystko najpewniej sprężyna lub amor chyba że masz coś z czujnikiem NIVO, ja bym nie wnikał no chyba że wpływa to na prowadzenie Beatki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sprezyny sa cale,to stawiam na szaksy!Moje stare tak znieksztalcaly pozycje samochodu ,ze nie wiedzialem co sie dzieje.Nie raz przod byl wbity i tak sie utrzymywal , a czasami wyjechany w gore jak polonezy na wsi.Teraz (bilstein) i stoi idealnie ,rowniutko ,zawsze,identycze odleglosci.
Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.