Skocz do zawartości

Sonda Lambda


vitzeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym sie podzielic pewnym problemem.

Chodzi o to ze dzisiaj podczas jazdy zapalila sie kontrolka air-bagu. Tak nagle, przy spokojnej jezdzie. Pojechalem do serwisu i podlaczyli auto do kompa - komputer wykryl ze blad jest w sondzie lambda. Mechanik powiedzial ze musze wymienic ja. No i tu chcialbym sie zapytac o pewna kwestie. Po pierwsze ile taka sonda kosztuje oryginalna - czy warto kupic oryginalna uzywke czy uniwersalna lambde bosha jaka mozna na allegro znalezc.

Po drugie chcialbym sie zapytac - jak dlugo mozna jezdzic z tym problemem?Chodzi mi o to ze przez weekend nie bede w stanie tego naprawic - bo wyjazd mi sie szykuje (na nieszczescie) - bede musial przejechac ok 200 km < czy to nic nie spowoduje ze przejade ten dystans z padnieta sonda (poza zwiekszonym spalaniem, teraz silnik w zasadzie normalnie sie zachowuje)?Od razu na poczatku tyg ja wymienie - tylko ze akurat jutro musze wyjechac.

Czy istnieje taka mozliwosc ze jakas sadz pokryla sonde i przez to przestala dzialac? Pytam sie gdyz wczoraj psiknalem sobie na kilka podzespolow zawieszenia plynem WD-40 w celu nasmarowania i moze niechcacy polecialo troche w strone sondy..sam juz nie wiem.

POZDRAWIAM

 

Za odpowiedzi z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzieki wielkie - czyli proponujecie mi uniwersalna sonde - np bosha, tak? Problem w tym ze nie wiem jakie mam kolory kabli i nie wiem jaka sonde kupic...

Znalazlemc cos takiego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=331101489

jest to sonda 4 przewodowa. Czy ktos wie czy bedzie pasowala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, miałem coś takiego przy fordzie i delikatnie mówiąc nie byłem zachwycony. Najlepsze rozwiązanie to np bosh za jakieś 300zł z gotowa wtyką, ja własnie dziś taką odbieram bo stara przestała działac zupełnie (14l/100km :-) ). Ale i tak zrobisz jak chcesz bo jednak jest różnica w cenie. aha i gość nie wyśle ci żadnych złączek do tej sądy to sciema i chwyt marketingowy ze aby nie mógł dopasować złączki, tylko 4 gołe kable które bedziesz musiał polutowac a to bedzie mialo na pewno jakis wpływ na sygnał z sondy.

Taka moja rada pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, miałem coś takiego przy fordzie i delikatnie mówiąc nie byłem zachwycony. Najlepsze rozwiązanie to np bosh za jakieś 300zł z gotowa wtyką, ja własnie dziś taką odbieram bo stara przestała działac zupełnie (14l/100km :-) ). Ale i tak zrobisz jak chcesz bo jednak jest różnica w cenie. aha i gość nie wyśle ci żadnych złączek do tej sądy to sciema i chwyt marketingowy ze aby nie mógł dopasować złączki, tylko 4 gołe kable które bedziesz musiał polutowac a to bedzie mialo na pewno jakis wpływ na sygnał z sondy.

Taka moja rada pozdro.

 

dokładnie :cool2:

przerabiałem kiedyś temat w corsie. Kupiłem uniwersalną, mechanik dolutował koncówkę z wtyczką i lipa. po przejechaniu km znowu wywaliło checka na desce. Kupiłem dedykowaną sondę boscha - miała juz oryginalną wtyczkę, która pasowała do tego modelu (koszt ok. 300 zł).

Reasumując - nigdy więcej nie skuszę sią na uniwersalną. chytry dwa razy traci i tu się to sprawdziło w 100%

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to przeboleje to spalanie przez te weekend niestety a kupie porzadna sonde boscha - ogolnie to znalazlem tez uniwersalna sonde boscha:

http://allegro.pl/item330644985__sonda_lambda_bosch_505_uniwersalna_.html

wiec co wyboru do koloru widze jest tych sond. Co powiecie o tej wlasnie? Tu w zestawie jest wszystko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, miałem coś takiego przy fordzie i delikatnie mówiąc nie byłem zachwycony. Najlepsze rozwiązanie to np bosh za jakieś 300zł z gotowa wtyką, ja własnie dziś taką odbieram bo stara przestała działac zupełnie (14l/100km :-) ). Ale i tak zrobisz jak chcesz bo jednak jest różnica w cenie. aha i gość nie wyśle ci żadnych złączek do tej sądy to sciema i chwyt marketingowy ze aby nie mógł dopasować złączki, tylko 4 gołe kable które bedziesz musiał polutowac a to bedzie mialo na pewno jakis wpływ na sygnał z sondy.

Taka moja rada pozdro.

 

dokładnie :cool2:

przerabiałem kiedyś temat w corsie. Kupiłem uniwersalną, mechanik dolutował koncówkę z wtyczką i lipa. po przejechaniu km znowu wywaliło checka na desce. Kupiłem dedykowaną sondę boscha - miała juz oryginalną wtyczkę, która pasowała do tego modelu (koszt ok. 300 zł).

Reasumując - nigdy więcej nie skuszę sią na uniwersalną. chytry dwa razy traci i tu się to sprawdziło w 100%

 

przewodow od sady sie nie lutuje tylko zaciska....http://www.moto-profil.pl/news/uniwersalne_sondy_ntk.pdf :shock:

ten mechanik to dal paly...jak nie wie jak to sie robi to niech sie nie zabiera....miales zimny lut i po czasie nie bylo polaczenia :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, miałem coś takiego przy fordzie i delikatnie mówiąc nie byłem zachwycony. Najlepsze rozwiązanie to np bosh za jakieś 300zł z gotowa wtyką, ja własnie dziś taką odbieram bo stara przestała działac zupełnie (14l/100km :-) ). Ale i tak zrobisz jak chcesz bo jednak jest różnica w cenie. aha i gość nie wyśle ci żadnych złączek do tej sądy to sciema i chwyt marketingowy ze aby nie mógł dopasować złączki, tylko 4 gołe kable które bedziesz musiał polutowac a to bedzie mialo na pewno jakis wpływ na sygnał z sondy.

Taka moja rada pozdro.

 

dokładnie :cool2:

przerabiałem kiedyś temat w corsie. Kupiłem uniwersalną, mechanik dolutował koncówkę z wtyczką i lipa. po przejechaniu km znowu wywaliło checka na desce. Kupiłem dedykowaną sondę boscha - miała juz oryginalną wtyczkę, która pasowała do tego modelu (koszt ok. 300 zł).

Reasumując - nigdy więcej nie skuszę sią na uniwersalną. chytry dwa razy traci i tu się to sprawdziło w 100%

 

przewodow od sady sie nie lutuje tylko zaciska....http://www.moto-profil.pl/news/uniwersalne_sondy_ntk.pdf :shock:

ten mechanik to dal paly...jak nie wie jak to sie robi to niech sie nie zabiera....miales zimny lut i po czasie nie bylo polaczenia :jawdrop:

 

czy lutował czy zaciskał tego nie wiem, wiem że się nie sprawdziła. zakładam że mechanior zrobił to dobrze, bo jest chyba najlpszym w mojej okolicy.

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z uniwersalną sondą. Działała może przez jeden kilometr. Później kupiłem nową BOSHA z wtyczką za 360zł i zero problemów :)

Tak jak kolega wyżej napisał: "Chytry dwa razy traci" hehe Pozdrawiam

http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.