Skocz do zawartości

Nowa chłodnica - jaką wybrać?


lukas23

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze, nie pisałbym i nie zasmiecał serwera, ale szukałem i ciężko coś konkretnego znależc, tzn chodzi o konkretne rady osób, któzy mieli takowy dylemat jak i ja na chwile obecna.

Mianowicie - od jakiegoś czasu mam niewielki wyciek z chłodnicy ( dokłądnie na samej górze na łączeniu plastikowej części z tą metalową czy tez aluminiową). Jest to dziurka niewielka jednak płynu ubywa, a w związku faktem iz zbliża się lato chciałbym wymienić chłodnce na nową :) Ponoć jest mozliwośc zespawania tego, ale słyszałęm różne opinie, iż w tym miejscu to i tak puści po czasie i tak dalej.

W zwiazkiu z tym, rozważam nastepujące mozliwosci. Są w ofercie nowe chłodnice produkowane w Polsce z gwarancja na rok czy też dwa firmy Valdi czy jakoś tak, tego jest troche w cenie ok 300-400zł kompletna chlodnica wraz ze zbiornikiem. Pytałem o BEHRA ale ta troche drożśza i ogólnie nie łatwo ją dostać.

I teraz pytanie do osób ktore miały bax maja do czynienia z tym samym problemem, ktorzy wymieniali chlodnice u siebie, co polecacie konkretnie jakie rozwiazanie?

O uzywkach raczej nie myślę, bo hcce nową chlodnice, przeplukac caly uklad woda kilkakrotnie i zalac płyn dobrej jakosci, prosze o konkretne wskazówki i z góry dziekuję :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas23

 

masz namiary na niemieckie chlodnice....http://www.chlodnice.bydgoszcz.pl/kontakt.html

 

cena do przyjecia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem świeżo własnie po wymianie chłodnicy... zamowilem Behra czy tam Berra, placone 620zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj używanej bo przeważnie ze starości i tak są spękane pod zbiorniczkiem

oryginalne też bez sensu bo nie potrzebnie takie drogie

te tanie nówki są przyzwoicie wykonane jedynie przed zakupem warto zadzwonić i zapytać czy są na miejscu bo czasami cza czekać kilka tygodni

http://moto.allegro.pl/item334806072_bmw_e39_e34_aut_z_ac_chlodnica_nowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to BMw E-39 1996 rocznik Nr VIN: WBADD31010BU10944 wyposazenie z klimą i asc jesli to ma znaczenie, jesli chodzi o miesiac to chyba albo luty albo maj, wiem ze pierwsza rejestracja była w sierpniu 1996 roku czy wystarcza takie dane? Dzieki za pomoc

Chciałem BEHRa nie ukrywam, ale myslalem tez o tch tanszych, w koncu dają na nie gwarancje tak czy siak rok albo dwa lata, ale z drugiej strony wiem, że BEHR robi najlepsze chłodnice, chodzi mi o cos w dobrej cenie i w miare dobrej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja tylko powiem , że kupiłem chłodnicę z allegro < taka nówka za 300zł>

No i niestety nie jestem do końca zadowolony. Czasem troszkę cieknie

I korek nie pasuje idealnie.

Już nie skuszę się na takie tanie zamienniki.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie wyjaśniliście mi nieco, kolego TSA zostawiłem wiadomość na priv. Karollas gdzie Ci sie udało kupic BEHRa za 620zł to chyba mało mozliwe taka cena??? Wiecie panowie jak to jest, przed latem chłodnica musi byc sprawna zreszta zawsze :) a koszty zwiazane z wiosennymi zmianami poszczegolnych częsci zawieszenia plus chlodnica itp troche wyjdzie, wiec szukam czegoś w dobrej cenie, żeby było sprawne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie wyjaśniliście mi nieco, kolego TSA zostawiłem wiadomość na priv. Karollas gdzie Ci sie udało kupic BEHRa za 620zł to chyba mało mozliwe taka cena??? Wiecie panowie jak to jest, przed latem chłodnica musi byc sprawna zreszta zawsze :) a koszty zwiazane z wiosennymi zmianami poszczegolnych częsci zawieszenia plus chlodnica itp troche wyjdzie, wiec szukam czegoś w dobrej cenie, żeby było sprawne

 

czemu na sile szukasz droga chlodnice...dalem ci namiary czemu nie skorzystasz z tego....http://www.chlodnice.bydgoszcz.pl/kontakt.html :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakaś nówkę portugalską za okolo 400 pln brutto na Allegro od firmy z wawy. Zrobilem juz z 15 000 km i odpukać - narazie super oprócz nie pasujacego od samego poczatku korka - musialem kupic w Intercarsie nowy, rowniez nie oryginalny i teraz jest super !

 

Chociaz nic sie nie dzieje - nastepnym razem kupiłbym oryginał jednak

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigniewst

 

zadzwonie tam po weekendzie i sie dowiem, jednak slyszałem juz wiele razy od uzytjkownikow marki, ze jesli chodzi o chłodnice to trzeba uwazac, sam w E-36 miałem przygody wlasnie z nowa poslka chlodnica kupiona jako zamiennik i zaczęła cieknąć po kilku tysiącach a gwarancja juz sie wtedy skończyła, wiec zastanawiam sie, zadzwonie tam jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigniewst

 

zadzwonie tam po weekendzie i sie dowiem, jednak slyszałem juz wiele razy od uzytjkownikow marki, ze jesli chodzi o chłodnice to trzeba uwazac, sam w E-36 miałem przygody wlasnie z nowa poslka chlodnica kupiona jako zamiennik i zaczęła cieknąć po kilku tysiącach a gwarancja juz sie wtedy skończyła, wiec zastanawiam sie, zadzwonie tam jutro

 

tyle co wiem tam polskich nie maja....maja z DE z 24 miesiace gwarancji i podruby z 12 miesiace gwarancji

 

pytalem sie bo potrzebowalem chlodnicy do E-39 od klimy do 523 :P kosztuje odpowiednio...360 i 320 zl. /klima/

 

nikt nie da ci 24 miesiace gwarancji jak towar bedzie do kitu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nową Kia dają teraz 7 lat gwarancji :) myslałes nad zakupem?

pisz na temat :jawdrop:

 

widze ze firme prowadzisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie mozesz zdziwić :) Pracuję w firmie a pomagam bezinteresownie...

 

ja nigdzie nie pracuje....Nie chce nikogo urazić, ale tylko pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew musisz spróbować :) Praca moze być ciekawym przezyciem. Jutro mam sprawdzic koledze Behra w centrali Behra w Krakowie, a w najgorszym przypadku załatwię mu sporo taniej Nissensa. Oczywiście charytatywnie.

 

jak bym mogl to pracowalbym :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Sorki. Nie wnikam.

A wracając do tematu. Chłodnica to nie skomplikowane urządzenie elektroniczne, tylk okawałek aluminium i plastiku ale wykonanie ma rózne, a układ chłodzenie w samochodach tej marki ma szczegolne znaczenie...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam konkretna informację, dzwoniłem do tej formy w bydgoszczy, facet zaproponował mi trzy chłodnice: Nissens w cenie 610 brutto 2 lata gwarancji, BEHr 594 brutto 1 rok gwarancji oraz DEUS 395 brutto jakos tak, 1 rok gwarancji, wszystkie nówki, proszę o konkretne rady i opinie, facet polecał mi DEUSa najbardziej mowi ze to dobra jakosc w dobrej cenie i ponoc DEUS tez montuje do BMW i merców ile w tym prawdy to nie wiem, prosze o konkretne opinie bo musze sie zdecydowac

PS: czekam jeszcze na kontakt ze strony TSA55 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.