Skocz do zawartości

ciekawostka z ASC


marcin.monia.bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanko chciałem dzisiaj ruszyc pod oblodzoną górke i miałem problemy.

Zaświacił się ASC , daje gazu a auto stoii w miejscu. Było dość stromo i ślisko.

Pytanie zatem, czy w takiej sytuacji gdy auto jest na biegu sprzegło puszczone a auto stoii w miejscu pali się wtedy sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to automat czy manual?

 

a co to za roznica :norty: ....kola sie slizgaja a sprzeglo sie nie pali :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pedał sprzęgła "puszczony" to sprzęgło się nie będzie palić, najwyżej opony... jak się "doślizgasz do asfaltu :mrgreen:. W czasie takiej sytuacji jak opisywałeś, pod warunkiem, że masz ASC+T powinieneś jeszcze słyszeć takie terkotanie od hamowania tego koła, które się obraca.

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pedał sprzęgła "puszczony" to sprzęgło się nie będzie palić, najwyżej opony... jak się "doślizgasz do asfaltu :mrgreen:. W czasie takiej sytuacji jak opisywałeś, pod warunkiem, że masz ASC+T powinieneś jeszcze słyszeć takie terkotanie od hamowania tego koła, które się obraca.

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wrażenie , że kola się nie kręcą ale nie potrafię tego jednoznacznie określić. Wiem , że auto stało w miejscu.

Pytam dlatego, że miałem podoby przypadek jak wyciągałem na lince samochód kolegi.

Ruszyłem , pedał puściłem a auto nie miało siły jechać wtedy czułem, że pali się sprzęgło, poszedł dymek zaśmierdziało.

W przypadku jazdy pod góre nic nie śmierdziało.

Ciekawiło mnie poprostu jak to jest rozwiązane może jest jakiś mechanizm który w takim przypadku odłącza automatycznie sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.