Skocz do zawartości

Nie mogę wymienic płynu od chłodnicy


_Kris_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam spory problem z pozoru banalną sprawą. Mianowicie chcąc wymienić płyn chłodzący w swojej E39 528i, 96 rocznik odkręciłem górny korek oraz dwa odpowietrzniki obok niego oraz zawór na dole, gdzie wyleciało trochę płynu. Nie jestem w stanie powiedzieć ile dokładnie go wyleciało (miałem wrażenie, że więcej niż 2 litry), ale przy napełnianiu udało mi się wlać ... 2,5 litra z przygotowanych 10,5. Sądziłem, że nie otworzył się termostat, więc przejechałem się kawałek rozgrzewając silnik do temperatury 90 stopni oraz włączając ogrzewanie na max. Niestety bez efektu (silnik trzyma oczywiście cały czas temperaturę 90 stopni). Ściskanie rurek od układu (sądziłem, że coś się zablokowało) również nie przyniosło efektu. Co zrobiłem nie tak wg Was? Nie odkręciłem czegoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Korek w bloku. Szukaj go poniżej uszczelki głowicy gdzieś w okolicach kolektora wydechowego. Wygląda jak śruba która nic nie trzyma.

Bo korek w chłodnicy chyba odkręciłeś?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukałem tej śrubki i jej nie znalazłem, bo też o niej słyszałem... Co do korków to odkręciłem jeden od zbiorniczka wyrównawczego, dwa odpowietrzniki obok niego oraz jeden spustowy pod chłodnicą skąd wyciekł płyn. Jutro go dokładnie poszukam... Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DM51&mospid=47544&btnr=11_2166&hg=11&fg=10

 

element numer 4 i 5

niestety tu nie widać dokładnie gdzie jest wkręcony. Ale zaraz przy kolektorze wydechowym mniej-więcej po środku długości silnika.

Najłatwiej się do niego dobrać od spodu

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Korek od oleju to zupełnie inne miejsce.

Korek od oleju jest w misce olejowej a nie w bloku.

Weź dobrą latarkę i znajdziesz.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.