Skocz do zawartości

Przeniesienie napędu - Problem


arekb29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jestem pierwszy raz na forum więc proszę o wyrozumiałość.W mojej 518 nagle zaczęły bardzo ciężko wchodzić biegi trzeba je wbijać na siłę ale tylko jak silnik pracuje-na sucho wchodzą normalnie,sprzęgło wydaje sie miększe.Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło do wymiany - nie wysprzegla. Kompletne firmowe sprzęgło to koszt jakieś 500zł plus wymiana :wink:
Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydaje mi się że prędzej problem leży po stronie skrzyni.Wydaje się że sprzęgło działa bo jak uda mi się już wbić bieg(jeśli nie to na wyłączonym silniku wrzucę bieg później odpalę) to normalnie mogę ruszyć z miejsca a jak auto już jedzie to jak wcisnę sprzęgło obroty spadają.Nie ma znaczenia czy auto jest zimne czy ciepłe.Czasem problem na chwilę znika i zaraz znowu się pojawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spróbowałem odpowietrzyć sprzęgło po odkręceniu odpowietrznika zaczął wypływać czarny jak smoła płyn.Po odpowietrzeniu sprzęgło działa super. Mało brakowało a bym brał się już za wyciąganie skrzyni.Dziwne jest to że płyn był w całości parę miesięcy wymieniony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To powstaje pytanie co to był za płyn?

Po kilku miesiącach taki kolor to nie ciekawie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wlałeś jakieś dziadostwo niewiadomego pochodzenia i rozpuściło Ci uszczelniacze w wysprzęgliku. Rozpuszczona guma staje się lepka i tłoczek nie chodzi płynnie.
126p>Polonez 1,5>Seicento 900>Polonez 1,4 103kM>Nissan 100NX 150kM>Peugeot 406>Peugeot 406>Opel Vectra 2,2DTI>BMW520i 24V>BMW 525i 24V Touring i VW POLO 1.0 sport GT :) '92>A-klasa 140KM>E61 530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem Dot 3 z Orlenu, to chyba taki standard bez szału do mojego auta.

A powinieneś DOT 4. A czy wymiana nie polegała przypadkiem jedynie na osuszeniu zbiorniczka i ponownym napelnieniu ? Jezeli tak , to nadal masz plyn do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, do Twojego samochodu na 99% przeznaczony jest DOT4.

Powinno być napisane gdzieś na dekielku od płynu hamulcowego jaki płyn jest dedykowany.

126p>Polonez 1,5>Seicento 900>Polonez 1,4 103kM>Nissan 100NX 150kM>Peugeot 406>Peugeot 406>Opel Vectra 2,2DTI>BMW520i 24V>BMW 525i 24V Touring i VW POLO 1.0 sport GT :) '92>A-klasa 140KM>E61 530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy sama wymiana płynu wystarczy. Bo jeśli założenie, że DOT3 rozpuścił Ci gumowe elementy uszczelnień jest prawdziwe, to pozostaje Ci wymiana płynu i kompletu uszczelek w pompce sprzęgła i w wysprzęgliku.
126p>Polonez 1,5>Seicento 900>Polonez 1,4 103kM>Nissan 100NX 150kM>Peugeot 406>Peugeot 406>Opel Vectra 2,2DTI>BMW520i 24V>BMW 525i 24V Touring i VW POLO 1.0 sport GT :) '92>A-klasa 140KM>E61 530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niestety jestem zmuszony pociągnąć ten temat dalej.Sprzęgło po wymianie płynu i reperatury siłownika działało dobrze ale tylko przez krótki okres czasu potem znowu zaczęły się schody - powoli pedał mięknie i biegi zaczynają ciężko wchodzić.Odpowietrzam i znowu jest dobrze,choć nie widać pęcherzyków powietrza.Jakoś dziwnie przebiega odpowietrzanie tzn.pompowanie, przytrzymanie, odpowietrznik i tak wiele razy.Pedał jest już twardy a jak tylko kolejny raz poluzuję odpowietrznik znowu mięknie i kolejne pompowanie etc.W końcu zostawiam wydawałoby się odpowietrzone sprzęgło bo działa normalnie ale krótko.Wycieków brak.Sam nie wiem czy kupić pompę lub nowy siłownik czy to po prostu sprzęgło się kończy choć okresowo działa? Proszę o pomoc bo już dostaję szału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.