Skocz do zawartości

Jaki silnik do E39 ?


Krystianos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Hys - a jaka jest różnica w jeździe E46 i E39 ?

Nie pytam o silniki, tylko o porównanie komfortu, zachowania na drodze itp.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli trzeba sie sprawdzić , mały wyścig. :norty:

 

Podejmuję wyzwanie :D:D przy najbliższym spotkaniu. Będzie świeżutka oliwa, nowe świeczki i filtry, no i do pełna BP ultimate :D:D

~~Oby nasze dzieci miały bogatych rodziców~~

Pozdrawia Elwis

E34 525tds '95 touring executive

http://stud.wsi.edu.pl/~elwis/e34bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felix do pelna to lepiej nie bo autko bedzie ciezsze i mozesz stracic cenne sekundy :) Hmm tylko wg danych znajdujacych sie na tej stronie silnik o tej samej mocy czyli 150 KM w e39 ma minimalnie lepsze osiagi od e34. Jakby co to dajcie znac o wynikach.pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie dużo patrząc na stan naszych dróg, auto było eksploatowane 100% w Polsce, większość w mieście gdzie dziur nie sposób ominąć. Przednie zawieszenie właśnie robiłem na koszt ZDM po wpadnięciu w wyrwę w jezdni. Łożyska z przodu też były na ich koszt a z tyłu jedno mi zaczęło huczeć więć wymieniłem obydwa ;)

Acha czyli gdyby nie wyrwa to łożyska oraz wahacze moze by jeszcze nie poleciały?

I dołączam sie do pytania GR - BMW Klub Polska - jak jest róznica w jeżdzie i komforcie (chodzi o efekt płynięcia, wyciszenia itp) pomiędzy E39 a E46? Które lepiej?

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felix 3mam kciuki :!: :!:

Oby dwa auta są w automacie??

 

Co prawda silnik mój Tytanem nie jest ale serce me zatwardziałe w boju i skóry łatwo nie oddam :mrgreen: Moja E34 to manual :cool2:

~~Oby nasze dzieci miały bogatych rodziców~~

Pozdrawia Elwis

E34 525tds '95 touring executive

http://stud.wsi.edu.pl/~elwis/e34bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie dużo patrząc na stan naszych dróg, auto było eksploatowane 100% w Polsce, większość w mieście gdzie dziur nie sposób ominąć. Przednie zawieszenie właśnie robiłem na koszt ZDM po wpadnięciu w wyrwę w jezdni. Łożyska z przodu też były na ich koszt a z tyłu jedno mi zaczęło huczeć więć wymieniłem obydwa ;)

Acha czyli gdyby nie wyrwa to łożyska oraz wahacze moze by jeszcze nie poleciały?

I dołączam sie do pytania GR - BMW Klub Polska - jak jest róznica w jeżdzie i komforcie (chodzi o efekt płynięcia, wyciszenia itp) pomiędzy E39 a E46? Które lepiej?

 

Mi sie wydaje że E39 bo na podmuchy boczne nie reaguje jak E46...Większe auto...ale za to mniej zrywne-jak porównamy te same motory w nich :twisted:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli gdyby nie wyrwa to łożyska oraz wahacze moze by jeszcze nie poleciały?

I dołączam sie do pytania GR - BMW Klub Polska - jak jest róznica w jeżdzie i komforcie (chodzi o efekt płynięcia, wyciszenia itp) pomiędzy E39 a E46? Które lepiej?

 

Pewnie tak chociaż wahacze miały już delikatne luzy.

 

Porównanie E39 i E46 :roll:

 

1. Wnętrze - róznice w przestrzeni raczej niewielkie, w E46 jednostrefowa klima ale za to dużo lepsze audio, fotele wygodniejsze w E46

2. Silnik - ze względu na większą masę E39 te same jednostki mają lepsze osiągi w trójce

3. Komfort jazdy - tutaj wychodzi wielkość 5 i indywidualne preferencje - E46 (moje coupe jest fabrycznie dodatkowo usztywnione) szybciej reaguje w zakrętach, jest bardziej "poręczna", lepiej się ją czuje ale oczywiście E39 jest bardziej komfortowe choć szybka jazda ze zmianą zakrętów jest dużo mniej przyjemna ze względu na masę. Oba jednak sprawiają wrażenie jazdy czołgiem - super stabilne w zakrętach i na prostej - nie wrażliwe na koleiny i boczne nierówności. Wrażliwość na wiatr podobna. E39 wydaję się być ciut lepiej wyciszona, chociaż to co w każdym BMW mi się podoba poziom hałasu jest tak samo niski przy 100 jak przy 200 km/h

4. Ekonomiczność - E46 ma bardziej prostą budowę co daje mniejszą ilość częsci do zepsucia czy zużycia ale jest kilka lat młodsza i poziom cenowy części jest wyższy. Spalanie wyższe wyraźnie w 5

 

Jeździłem też dużo nową 5 i 7 z silnikiem 3.0D - dla 7 ten silnik jest zdecydowanie za słaby chociaż IMHO 7 jest to klasa sama dla siebie (S-klasa nie pasuje :)) i nie ma jej co porównywać z czymkolwiek innym. Generalnie nowa 5 pasuje mi najlepiej gdyż prowadzi się równie zwinnie jak 3 a jednak komfort mnie bardziej zadowala. Chociaż cały czas ciężko przyzwyczaić mi się do środka - design i użyte materiały są delikatnie mówiąc blee... i-Drive jak dla mnie jest OK ale np dla mojego ojca to czarna magia . Zauważcie, że we wszystkich nowych modelach nie ma bocznych listw ochronnych co powoduje, że auto najlepiej parkować bokiem na trzech miejscach parkingowych :D

 

Na całą sobotę bede miał najnowszą 3 z nowym silnikiem 2,5 ;) - wieczorem opiszę wrażenia z jazdy. Oglądałem ją już dokładnie i muszę powiedzieć, że robi wrażenie - szczególnie przód, profil i wnętrze, niestety tylne światła namolnie przypominają lanosa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale sie nie zgadzam że różnice w przestrzeni są niewielkie :nienie:

Ja mam przeszło 2metry i do E46 ledwo właże...a do E39 bez problemu...Zarówno na długość E46 daje mniej miejsca za kierownicą jak i na szerokość,gdyż dwie osoby moje wzrostu prawie sie stykają barkami zimą w kurtkach....Z tyłu nie patrzyłem bo w swoim E39 jak ja siedze i tak z tyłu nikt nie wejdzie :norty: więc to mnie nie interesowało...

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z niewinski. W e39 jes zauwazalnie wiecej miejsca niz w trojkach. Co prawda nie jezdzilem e46 tylko e36 ( a dokladnie 325tds) i moge powiedziec ze komfort tez jest duzo wiekszy.Moj sasiad (ten od e39 530i) mial okazje jezdzic nowa trojka z silnikiem 2.5 w USA i stwierdzil ze trojka to jeszcze nie BMW i ze w srodku ma tyle miejsca co golf3 :) wiem ze to troche przesada ale moim skromnym zdaniem roznica miedzy 3 a 5 jest dosc odczuwalna. W 5 jest tez cieszej i moim zdaniem przyjemniej.Ale to sa tylko moje odczucia i nie kazdy sie musi z nimi zgadzac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to moje subiektywne odczucia - ja mam 190cm i wnętrze oceniam po tym co można w nim z panienkami wyrabiać :lol: a tak poważnie zajmij miejsce z tyłu w e46 i w e39 - po wymiarach zewnętrznych różnica powinna być duuużo większa

 

Gdyby 3 nie była rasowym BMW to bym się na nią nie przesiadał z 5 ;) Ciekawe czy dla kolegi z USA M3 to "jeszcze nie BMW"...

 

Myślę powoli nad zmianą auta i w tej chwili najbardziej chodzi mi po głowie E60 ...

 

Po sobocie ocenię sam nową 3 i wtedy będę myślał czy nowiutkie 3 czy lekko używane E60 czy bardziej używane M3 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felix 3mam kciuki :!: :!:

Oby dwa auta są w automacie??

 

My tds musimy trzymać sie razem dziekii przyjacieluu .

 

Elwis mój silnik też do nowych nie należy więc zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sobocie ocenię sam nową 3 i wtedy będę myślał czy nowiutkie 3 czy lekko używane E60 czy bardziej używane M3 :roll:

 

Ja dziś postaram sie pośmigać nową trzy więc w poniedziałek napisze tez coś o mych wrażeniach. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.