Skocz do zawartości

Mocno dymi z tłumika


pawelsl

Rekomendowane odpowiedzi

cos jest nie tak z moja e34 strasznie kopci na benzynie a na gazie normalnie i do tego nietrzyma równych obrotów :?

a i jest to silnik 2.0 benzyna 24v

 

MOD EDIT: solaris520

Pawelsl – proszę przeczytać i zapamiętać regulamin – potem postaraj się sprawdzić, czy na forum istnieje już opis i rozwiązanie podobnego problemu. Poza tym, proszę wybierać przy tytule wątku kod modelu [Exx] i nie tworzyć kilku postów z rzędu – (jak to było przed moją korektą), drogą edycji własnego postu można dopisać w nim to, o czym wcześniej się zapomniało.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwuj dokładnie czy różnica jest między LPG i benzyną.

Może to chodzi tylko o temperaturę wydechu.

Moim zdaniem to parująca woda z wydechu.

Przełacz po dłuższej jeżdzie na lpg, gdy nie bedzie dymił, na benzynę i się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

22?

To wynik godny Smoka Wawelskiego.

Tak na poważnie to wygląda na zmianę mapy wtrysku na benzynie przez niewłaściwą regulację gazu.

Możliwe też ,że wysiadła sonda lambda

Jeśli masz możliwość to odczytaj kody usterek < podłącz pod kompa> a jak jakieś wyjdą to napisz.

Jeśli chcesz samemu powalczyć z problemem to najpierw zalecam reset kompa Po tym zabiegu powinien przez jakiś czas pracować poprawnie.

Ale jeszcze nie wszystko wiemy.

Podaj jak możesz jaki typ sondy masz zamontowany?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ponad 22 pali i to przy bardzo ekonomicznej jeździe przejadę sie w poniedziałek do mechanika i mi powie co mu dolega sprawdzi silnik a i powiedz mi jeszcze jak sie resetuje?? i gdzie znajduje sie ta sonda mechanikiem to ja nie jestem i zbytnio nie wiem co gdzie i jak :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sonda to jedyne coś z kablami zamontowane w układzie wydechowym.

Ale jeśli nawet ją zobaczysz to raczej żadnych uszkodzeń nie będzie widać. Elektronika wysiada "bezobjawowo"

A reset jest opisany na forum. Chodzi o odłączenie akumulatora na odpowiedni czas co powoduje skasowanie adaptacji sterownika silnika.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem reset bezproblemowo odrazu dopalilem na zimnym silniku a zawsze zrana z tym problem mniałem trzyma obroty równiutenko zobaczymy czy teraz bedzie tak duzo palic ale nadal kopci na benzynie i trzyma słabo obroty mozna to jakos uregulowac? moze filtr trzeba wymienic>?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co znaczy "słabo trzyma obroty"?

Nie załapałem. Czy chodzi o wolne obroty?

Jeśli o wolne to może wymagać czyszczenia silniczek krokowy. Albo masz jakąś nieszczelność w dolocie. Możliwe są też inne powody ale opisuję tu tylko to co możesz sprawdzić sam bez dodatkowych przyrządów. Wolnych obrotów się nie reguluje.

Opisz jakiego koloru jest ten dym?

A jeśli po resecie były zmiany to oznacza jedynie , że niechybnie masz coś do naprawy.

Teraz wypadało by podłączyć pod komputer. Może ktoś w okolicy ma CARSOFTA to możesz u niego odczytać kody usterek.

Jeśli chcesz to podaj siedem ostatnich znaków z numeru vin to troszkę więcej będę wiedział co masz pod maską.

Na długotrwałą poprawę po resecie to nie licz.

Obstawiam nadal sondę lambda. Jak ją już znajdziesz to sprawdź jakie ma kolory kabelków?

Napisz jakiej firmy masz gaz i jaki to dokładnie gaz? Mówiąc "zwykły" nie mówisz wszystkiego.

Czy to pierwsza czy druga generacja gazu?

No i bądź wytrwały :!:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jak bede miec chwilke czasu to sprawdze wszytsko i ci napisze a ten dym jest jasny biały ale jak juz pojade do znajmoego mechanika to raczej on juz mi wszystko na cacy wybada i powie co dolega ale sie zobaczy ale odrazu dzieki wielkie z góry za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jeśli nie ubywa płynu chłodniczego to białym dymem się nie martw.

Po przejechaniu 20km powinien zniknąć.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie za pomoc :) a co do reset komputera prawda znowu chodzi tak jak wcześniej bemka obroty łapie jakie zechce ale jutro już koniec do mechanika jadę nie będę znia sie użerać:) niech mi tam naprawia te spalanie i obroty a propos zapomniałem dodać ze na gazie i jak na benzynie zaczynam ruszać wskazówka od spalania od razu leci na 30L może jest uszkodzona? Albo jak i mówiłeś wszystko przez ta sondę.. Skromnie bo ostatnio zalałem 40l gazu:P zrobiłem 140km i już rezerwa:| Zbankrutuje :duh: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Opisz co tam ten magik wykryje.

Mieć nadzieję , że jest troszkę zorientowany w BMW.

Oby nie zaszkodził. Ja dziś zakładałem hak do swojej i po tym zabiegu stwierdzam , że JUŻ Z NICZYM NIGDY DO ŻADNEGO MAJSTRA NIE POJADĘ!!!!!!

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh ale to tylko hak:P Mechanik pierwsza klasa posiada bmw 7 e38 jego warsztat sie zajmuje gazem a autach i elektroniko tym najwiecej :) Tylko ze on wiecznie zalatany ale jutro za ucho go wyciągam i niech naprawia mi bo zbankrutuje a do następnej wypłaty jeszcze daleko.. Napisze ci ci jutro co powiedział i co tam pokręci w niej Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanik podłączył mi autko pod komputer i wyskoczyło parę błędów co do sondy .Usunęliśmy problemy ale głównym powodem był przepływomierz powietrza wymieniłem i teraz jak narazie wszystko ładnie chodzi nawet wskazówka od spalania działa:tylko jeszcze muszę obroty na gazie wyregulować i będzie wszystko grało :) Pozdrawiam i dzięki za pomoc:) :!: :!: :!: :!: :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

napisz jeszcze jak zdiagnozował awarię przepływomierza?

Czy komputer pokazał jakiś błąd?

Czy wstawiłeś nówkę czy jakiś zamiennik?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.