Skocz do zawartości

Domykanie szyberdachu kluczykiem


MarekMarecki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W niektórych modelach elektryczny szyberdach można domknąć kluczykiem przekręcając go w zamku od drzwi-czy w każdym modelu tak można (e36)?nie mam el. szyb i chyba tylko wtedy nie mam takiej opcji bo resztę elektryki mam i nie podejrzewam abym miał coś popsute. Kumpel ma domykanie szyb i szyberdachu w 730 z 1990r. :liar:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W niektórych modelach elektryczny szyberdach można domknąć kluczykiem przekręcając go w zamku od drzwi-czy w każdym modelu tak można (e36)?nie mam el. szyb i chyba tylko wtedy nie mam takiej opcji bo resztę elektryki mam i nie podejrzewam abym miał coś popsute. Kumpel ma domykanie szyb i szyberdachu w 730 z 1990r. :liar:

Domykanie działa jak masz moduł zamontowany...

U Ciebie - skoro masz tylko elektryczny szyberdach - zapewne ktoś go dodał i nie było go od "początku"...

Naciskasz krótko na przycisk i dach się otwiera do końca ?? (u mnie w E-36 tak właśnie jest)..

Jak próbowałeś zamykać kluczykiem przekręcasz i trzymasz.. ja sobie rozebrałem drzwi kierowcy i zobaczyłem, ze idą tam 2 cienkie kabelki do mikro-przełącznika przy zamku i jak sie je zewrze to szyby i szyber się zamykają... i ja tam sobie przełączyłem przekaźnik z alarmu... i zamyka :)

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Marcinem750.

Coś się mi wydaje, że ktoś dołożył elektryczny dach (w końcu to nie tak wiele roboty).

Mikroprzełącznik w zamkach - tak samo, też mam tam podłączony alarm i domyka wszystko po zamknięciu z pilota.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może źle wam napisałem. Mam el.szyber, centralny i alarm. Nie mam el.szyb i właśnie chyba dlatego nie mam domykania szyberdachu. Jak to sprawdzić czy jest taka możliwość, może coś jest nie tak jak być powinno. Na marginesie to macie w drzwiach kierowcy w klamce włącznik światła wewnętrznego. Jak samochód jest zamknięty i pociągnę klamkę kierowcy z zewnątrz to zapala się światło w środku auta. Najlepsze że gamoń elektryk tak założył alarm że wtedy gdy się zapali światło to włącza się alarm-dla mnie bomba :duh:

Aha i mam jeszcze tak że jak otwieram bagażnik, czy maskę to też się zapalaświatło w środku. Jedyny tego plus to taki że kiedyś jak jechałem patrzę światełko się świeci więc coś nie tak-okazało się że nie domknąłem maski-spoko bo przy dużej prędkości jeszcze by się otworzyła. :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domykanie szyb i szyberdachu najwidoczniej jest opcjonalnym wyposażeniem....ja mam el.szyby i el.szyberdach ale nie mam ich domykania ani automatycznego otwierania czy zamykania szyberdachu ( trzeba trzymać przycisk wciśnięty ) a przekręcenie kluczyka w zamku o 90 stopni powoduje jedynie dodatkowe ryglowanie zamków.

 

Jeżeli chodzi o oświetlenie to u mnie jest tak samo z bagażnikiem tzn. otwieram go i zapala się oświetlenie wewnątrz auta i w bagażniku......natomiast oświetlenia komory silnika nie mam.

Edytowane przez johnny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno szyber otwiera sie tylko gdy jest włączony przycisk. Nie mam tak że go wciskam i do końca sie otwiera.

wg mnie to:

1. prawdopodobnie silnik do szyberdachu masz dodany

2. elektryk Ci pozwierał wszystkie kabelki...:( bagażnik ma swoją lampkę, klapa silnika pewnie jest dołożona... a klamka też idzie osobno do sterownika...

może dlatego nic Ci nie działa bo jest pourywane...

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno szyber otwiera sie tylko gdy jest włączony przycisk. Nie mam tak że go wciskam i do końca sie otwiera.

wg mnie to:

1. prawdopodobnie silnik do szyberdachu masz dodany

2. elektryk Ci pozwierał wszystkie kabelki...:( bagażnik ma swoją lampkę, klapa silnika pewnie jest dołożona... a klamka też idzie osobno do sterownika...

może dlatego nic Ci nie działa bo jest pourywane...

 

Hmmm elektryk coś pewnie przekombinował to raz ale z szyberkiem i oświetleniem mam podobnie ( miałem tak zanim założyłem jakikolwiek alarm, zresztą po założeniu nic się nie zmieniło, wszystkie oryginalne funkcje elektryki działają tak jak powinny )

 

Pozatym w każdym roczniku i wersji nadwoziowej były zmiany w elektryce a w szczególności w wersji compact.......wiec może być różnie...

 

john

 

spróbuj docisnąć przycisk zamykania okna ( u kierowcy ) wtedy nie trzeba trzymać przycisku a okno samo sie zamyka. lub poczytaj pokrewny temat http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=7859

 

Nie jest mi to obce :wink: wiem że jest taka możliwość zamykania i otwierania szyby kierowcy :wink:

A w tamtym temacie przycisku szyberdachu się nie wypowiadałem bo nie wiem czy jest taki sam ja od szyb pomimo tego że zewnętrznie wyglądają tak samo, zresztą Ty naświetliłeś temat dosyć jasno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc słuchajcie ja mam E36 coupe 19994r. 20.l i wiem ze mam domykanie szyb z kluczyka po przekreceniu i przytrzymaniu w prawa strone nie sprawdzalem natomiast szyberu czy to jest tak ze jak mam domykanie szyb to powinienem miec tez domykanie szyberu ???

 

Druga sprawa jest taka ze jak zakladalem alarm to facet z tego co piszecie najwyrazniej sprzedal mi kit ze domykania szyb sie nie da zrobic ze wzgledu na czasy jakis impulsow czy cos takiego ze za krotkie sa i w ogole :evil: :evil: :evil:

generalnie to juz mu uwierzylem bo chcialem zabrac od niego jak najszybciej :cry2: moje autko bo trzy razy poprawial zabezpieczenia a raz tak zrobil ze szyber otwieral mi sie tylko wtedy gdy mialem otwarte drzwi :mad2: :mad2: :mad2:

w zwiazku z tym jak to jest z tym domykaniem czy to normalny fachowiec powinnien zrobic bo z tego co wiem to moj alarm ma taka opcje (jest to alarm firmy CONCERT modelu nie pamietam) i jesli tak to moze polecicie w Wawie kogos godnego zaufania

 

bede dźwięczny bardzo za info :D

>>> PRYMUS <<<

BMW Klub POLSKA


==================================

Always look on the bright side of drive & wife :)


http://img182.imageshack.us/img182/295/podpisforum3ru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mialem e 36 z 4 el. szybami i szyberdachem. Jak przekrecilem i przytrzymalem kluczyk o 90 stopni to domykaly sie szyby. W kluczyku nie mialem domykania szyb. Pojechalem montowac alarm, pan mi powiedzial zeby domykaly sie szyby to nie ma problemu ale zeby domykal sie dach to trzeba dokupic jakas specjalna przystawke za 150zl. Kupilem to i od tej pory domykal mi sie dach i szyby. Z tego co mi wiadomo to w e 36 nie bylo domykania szyberdachu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Marcinem750.

Coś się mi wydaje, że ktoś dołożył elektryczny dach (w końcu to nie tak wiele roboty).

Mikroprzełącznik w zamkach - tak samo, też mam tam podłączony alarm i domyka wszystko po zamknięciu z pilota.

 

Ha! Ja też mam domykanie szybek, tylko mam pytanie: Czy dziala to w ten sposób że po zamknięciu trzymiesz okrągły przycisk kluczyka do momentu gdy się wszystko pozamyka ??

A tak przy okazji - do czego jest drugi (prostokątny) przycisk na kluczyku ??

~~Oby nasze dzieci miały bogatych rodziców~~

Pozdrawia Elwis

E34 525tds '95 touring executive

http://stud.wsi.edu.pl/~elwis/e34bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Marcinem750.

Coś się mi wydaje, że ktoś dołożył elektryczny dach (w końcu to nie tak wiele roboty).

Mikroprzełącznik w zamkach - tak samo, też mam tam podłączony alarm i domyka wszystko po zamknięciu z pilota.

 

Ha! Ja też mam domykanie szybek, tylko mam pytanie: Czy dziala to w ten sposób że po zamknięciu trzymiesz okrągły przycisk kluczyka do momentu gdy się wszystko pozamyka ??

A tak przy okazji - do czego jest drugi (prostokątny) przycisk na kluczyku ??

 

Rozumiem, że numer z zamkiem o 90 stopni Ci działa, więc z kluczykiem powinno być identycznie - albo jednym, albo drugim przyciskiem (instrukcja, strona 11).

 

Jezu, Elvis, tego drugiego nie ruszaj (chyba, że z teściową jedziesz)! To jest w czasie jazdy EJECT, czyli katapulta siedzenia pasażera przez szyberdach.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domykanie działa (jak auto ma taką funckję) z:

1. kluczyka tak długo jak długo ktoś trzyma przekręcony kluczyk

2. oryginalnego pilota - jak ktos ma takiego z przyciskami i trzyma przycisk zamknięcia

3. z Alarmu - jak alarm ma funkcje trzymania przez 30-60 sek masy na 1 z jego kabelków (najczęściej alarmowcy nazywają to funkcją COMFORT)

 

Jak juz auto domyka --> to WSZYSTKO co elektrycznie jest zamykane - czyli Szyberach także... :lol: w wersjach cabrio z elektrycznym dachem zamyka się kompletnie wsztstko co można (czyli dach i czyby :))

 

Podłączenie alarmu do samochodu sprowadza się do podłaczenia tego kabelka ze "sterowanym" minusem "-" pod przekaźnik - który to ma podłaczony cały czas "+" oraz na wyjściu podłączone 2 przewody z mikroprzełącznika w drzwiach - albo z centralki (jak ktoś je tam odszuka)

Minus się pojawi - przekaźnik zadziałowuje :) , i kabelki na 30-60 sek się zwierają.. .czyli tak jakbyś trzymał przekręcony kluczyk w drzwiach...

Wszystko się zamyka...

 

Jest 1 problem !!! Obecnie mam w E36 funkcje "anty ucinacz głowy" zamykaną szybą.. ale w 750 tego nie było...

Funkcja ta jak szyba przytrzaśnie rękę czy głowę to odłacza silniczek i żyjemy... :dance:

W 750 tego nie było więc zasada działania byla taka jak długo trzumasz to się zamyka... jak przerwiesz - to szyba staje...

Podłączając alarm z włącznikiem 60 sek możecie skazać kogoś na kalectwo - więc uwaga na pochopne decyzje... :naughty:

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin to ja jeszcze podpytam jesli mozna juz wiem dokladnie jaki mam alarm jest to SEO CONCERTO i wlasnie nie wiem czy jest tam opcja o której piszesz czyli "comfort" może wiesz bo w instrukcji nie ma o tym specjalnie ale gostek co zakładał mówił że jest...

I druga sprawa (bo sądząc po zdjęciu obracasz sie w tych tematach :) czy mógłbyś polecić jakiś zakład wawie który bo dorbił mi zamykanie z pilota szyb i szyberu ???

>>> PRYMUS <<<

BMW Klub POLSKA


==================================

Always look on the bright side of drive & wife :)


http://img182.imageshack.us/img182/295/podpisforum3ru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin to ja jeszcze podpytam jesli mozna juz wiem dokladnie jaki mam alarm jest to SEO CONCERTO i wlasnie nie wiem czy jest tam opcja o której piszesz czyli "comfort" może wiesz bo w instrukcji nie ma o tym specjalnie ale gostek co zakładał mówił że jest...

I druga sprawa (bo sądząc po zdjęciu obracasz sie w tych tematach :) czy mógłbyś polecić jakiś zakład wawie który bo dorbił mi zamykanie z pilota szyb i szyberu ???

 

przykto mi ale ten alarm nie ma sterowania 2 (lub 3) kanałami więc nie będzie bezpośredniej funkcji comfort'u.. :( Nie rozumiem, dlaczego jest on taki drogi?? Skoro tutaj sa znacznie tańsze alarmy, które mają wszystko (lub prawie wszystko)...

 

Co do zdjęcia to ma ono nieść wiadomość, że lubie i potrafię sam coś spieprzyć w swoim samochodzie... :mrgreen:

Warsztatu nie polecę.. bo jak dzwoniłem do jakiś celem założenia alarmu to ceny od 900 PLN + 150-200 za domykanie szyb... :jawdrop:

Ja kupiłem na allegro i w całości z innymi częściami mam za 180 PLN założony przeze mnie alarm, który ma wszystko co powinien i jest nietypowo założony (bo nie wiem gdzie się typowo montuje)... :dance:

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W niektórych modelach elektryczny szyberdach można domknąć kluczykiem przekręcając go w zamku od drzwi-czy w każdym modelu tak można (e36) :liar:

 

Czesc, ja mam ORYGINALNA instalacje w swoim E36 Coupe z '95. NIe mam jeszcze zamontowanego alarmu. U mnie kluczykiem mozna domknac wszystko (szyby drzwi, szyber i szybki tylne boczne). Szybkie (komfortowe) zamykanie i otwieranie dotyczy TYLKO szyb w drzwiach. Szyber ze wzgledow bezpieczenstwa mozna jedynie otwierac w ten sposob. Jest tak zreszta napisane w instrukcji. Jak otwieram bagaznik, to nie zapala mi sie oswietlenie wnetrza. Wedlug instrukcji dla E36 domykanie jest standardem podobnie, jak wlaczanie osw wewn klamka kierowcy.

Byc moze w modelach wczesniejszych (przed 95) bylo nieco inaczej??

pozdrawiam

MK BMW Klub Polska

328i Coupe E36

[320i Coupe E36]

[525 tds E34]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykto mi ale ten alarm nie ma sterowania 2 (lub 3) kanałami więc nie będzie bezpośredniej funkcji comfort'u.. :( Nie rozumiem, dlaczego jest on taki drogi?? Skoro tutaj sa znacznie tańsze alarmy, które mają wszystko (lub prawie wszystko)...

 

Co do zdjęcia to ma ono nieść wiadomość, że lubie i potrafię sam coś spieprzyć w swoim samochodzie... :mrgreen:

Warsztatu nie polecę.. bo jak dzwoniłem do jakiś celem założenia alarmu to ceny od 900 PLN + 150-200 za domykanie szyb... :jawdrop:

Ja kupiłem na allegro i w całości z innymi częściami mam za 180 PLN założony przeze mnie alarm, który ma wszystko co powinien i jest nietypowo założony (bo nie wiem gdzie się typowo montuje)... :dance:

 

no wlasnie coraz bardziej sie przekonuje ze dalem sie nieco zrobic w balona. i ze oddanie mojej beti do tego niby fachowca od alarmu to byl najiwekszy blad zwiazany z tym samochodem do tej pory... wielkie dzieki za info

 

ps. co prawda mam instrukcje od seo concerto ale piloty sa inne niz te na zalaczonej przez Ciebie aukcji wie moxe to wcale nie ten model... poszukam popytam i chyba podjade gdzies gdzie mi o ktos wszytsko sprawdzi i powie jak to na prawde jest z tym domukaniem ale to jak sie zrobi troche cieplej :D

>>> PRYMUS <<<

BMW Klub POLSKA


==================================

Always look on the bright side of drive & wife :)


http://img182.imageshack.us/img182/295/podpisforum3ru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W niektórych modelach elektryczny szyberdach można domknąć kluczykiem przekręcając go w zamku od drzwi-czy w każdym modelu tak można (e36) :liar:

 

Czesc, ja mam ORYGINALNA instalacje w swoim E36 Coupe z '95. NIe mam jeszcze zamontowanego alarmu. U mnie kluczykiem mozna domknac wszystko (szyby drzwi, szyber i szybki tylne boczne). Szybkie (komfortowe) zamykanie i otwieranie dotyczy TYLKO szyb w drzwiach. Szyber ze wzgledow bezpieczenstwa mozna jedynie otwierac w ten sposob. Jest tak zreszta napisane w instrukcji. Jak otwieram bagaznik, to nie zapala mi sie oswietlenie wnetrza. Wedlug instrukcji dla E36 domykanie jest standardem podobnie, jak wlaczanie osw wewn klamka kierowcy.

Byc moze w modelach wczesniejszych (przed 95) bylo nieco inaczej??

pozdrawiam

 

tak z ciekawosci z ktorego miesiaca jest twoja ???

wydaje mi sie ze to wyposazenie zalezalo tez od wersji silnika widze ze u ciebie to 2.8 u mnie troche mniej bo 2.0 poza tym ja w swojej z kweitnia 94 mam tylne szybki jeszcze na manualne "zatrzaski" bez zadnej elektryki

 

a co masz na mysli z tym wlaczaniem osw wewn klamka kierowcy jak pociagniesz i nie otworzysz drzwi to powinno sie wlaczyc hmmm a to musze jeszcze u siebie przetestowac :mrgreen:

>>> PRYMUS <<<

BMW Klub POLSKA


==================================

Always look on the bright side of drive & wife :)


http://img182.imageshack.us/img182/295/podpisforum3ru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci z ktorego miesiaca jest twoja ???

wydaje mi sie ze to wyposazenie zalezalo tez od wersji silnika widze ze u ciebie to 2.8 u mnie troche mniej bo 2.0 poza tym ja w swojej z kweitnia 94 mam tylne szybki jeszcze na manualne "zatrzaski" bez zadnej elektryki

 

a co masz na mysli z tym wlaczaniem osw wewn klamka kierowcy jak pociagniesz i nie otworzysz drzwi to powinno sie wlaczyc hmmm a to musze jeszcze u siebie przetestowac :mrgreen:

 

sierpien..niestety. Zabraklo 14 dni do liftingu :( Mam jeszcze stary przod, zegary itp.

Mysle, ze instalacja sie nie zmieniala tak bardzo, natomiast te tylne szybki to nawet w 2,8 zdaje sie byly opcjonalne.

Jesli chodzi o klamke, to jak samochod jest zamkniety unies ja do gory. We wnetrzu powinno zapalic sie swiatlo. Jak przytrzymasz dluzej niz 3 sekundy w tej pozycji, to swiatlo zgasnie i wlaczy sie podgrzewacz zamka (za pierwszym uzyciem moze maly dymek poleciec :)) Mysle, to jest ze niezaleznie od rocznika. W e34'92 tez tak jest, w poprzedniej 320 Coupe tez bylo.

MK BMW Klub Polska

328i Coupe E36

[320i Coupe E36]

[525 tds E34]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze i znów mnie moja kupetka zadziwia... sprawdze jutro akurat jest dobra temperatura na sprawdzenie czy ogrzewanie zamka zadziała :mrgreen:

dzieki za info

jak tak dalej pojdzie to przydałoby sie jakąś książke napisac typu BMW Tips & Tricks :wink:

>>> PRYMUS <<<

BMW Klub POLSKA


==================================

Always look on the bright side of drive & wife :)


http://img182.imageshack.us/img182/295/podpisforum3ru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.