Skocz do zawartości

Jak to jest zrobione ?


bambolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) widziałem na drodze kilka samochodów w których koła są delikatnie wysuniete na zewnątrz wygląda to kozacko:) nie wiem czy to takie jakies złudzenie optyczne czy jest na to jakiś sposób :( moze jakies podkładki albo to takie felgi i opony są :) wie kto co na ten temat ?

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dystanse

 

No własnie co to jest ? gdzie to dostać ? jak zastosować i jak to wpływa na opony i ogólnie na zawieszenie samochodu :) byłbym wdzieczny :)

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To raczej objaw złego ustawienia geometrii. :twisted2: A wpływa na opony tak, że po czasie masz starte od wewnątrz, po za tym gorsza trakcja na mokrym bo opona tylko częścią przylega do podłoża. Zrobić łatwo, wystarczy przestawić kąty na dolnym wachaczu poprzecznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na merca...tak maja ustawione zawieszenie i nie zdziera opon...jak jest wieksze obciazenie to kola sie prostuja a na zkretach tyl nie zachodzi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zobacz na merca...tak maja ustawione zawieszenie i nie zdziera opon...jak jest wieksze obciazenie to kola sie prostuja a na zkretach tyl nie zachodzi :P

 

Cos chyba z fizyką na bakier u Ciebie. Gdyby kola były tak \ / jak w kamazie to po doładowaniu zrobiły by się proste, przy takim ustawieniu / \ co najwyżej rozejdą się bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) widziałem na drodze kilka samochodów w których koła są delikatnie wysuniete na zewnątrz wygląda to kozacko:) nie wiem czy to takie jakies złudzenie optyczne czy jest na to jakiś sposób :( moze jakies podkładki albo to takie felgi i opony są :) wie kto co na ten temat ?

 

Mozna ten efekt uzyskać zakladajac odpowiednie felgi z odpowiednim ET, lub poprzez zastosowanie tzw dystansów (montowanych miedzy piaste a felge, trzeba wowczas zalozyc dluzsze sruby). W zaleznosci od wielkosci "odsadzenia" i szerokosci felgi z danym ET, koła moga obcierac o nadkola. Czasem aby temu zapobiec ludzie "podgniatają" nadkola specjalnymi maszynkami...

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach sory nie dokładnie to napisałem :) nie chodzi mi o to ze opona CAłA wychodzi na zewnatrz ale w 20 stopniowym skosie ku dołowi :) czyli tak

/ \

 

A może to była Calibra ?? bo one tak mają :twisted2:

 

Nie własnie to było E46 coupe i tylne tak miał :) zaraz zuciło mi sie to w oko i spodobało mysle ze w sedanie tez by zle niewyglądało :)

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie szok :-(

 

co Wy widzicie fajnego w tym aby auto się "rozkraczało" ???

 

przecież to dramat... co jak co ale na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i trakcja... a potem "design"

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie szok :-(

 

co Wy widzicie fajnego w tym aby auto się "rozkraczało" ???

 

przecież to dramat... co jak co ale na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i trakcja... a potem "design"

Bo widzisz leżeć pod 150cio kilową kobietą też nie jest do konca bezpieczne :) a niektórzy to uwielbiają :) hehe

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem kiedyś 325i coupe e36 i osiągnąłem ten efekt bardzo łatwo i bez specjalnych zabiegów - po prostu driftowałem sobie trochę po mieście , gdzie szło bokiem, a po paru tygodniach takiej jazdy autko ładnie i stylowo rozkraczyło się w wyżej opisany sposób. a tak serio to może i wygląda to "rasowo" i niektórzy robią to nawet specjalnie, ale ja bym takiego auta nie kupił i myślę że nie tylko ja - no ale gusta i guściki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.