Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie auta po wymianie opon na letnie


DemogorgonPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie...

Mam oto niemały problem po wymianie opon na letnie...

Po wymianie na letnie auto zaczeło dziwnie sciagac, raz w lewo raz w prawo, bardziej na nierownosciach...Az sie nim boje jezdzic...

Cisnienie jest OK...Sprawdzalem na dobrym manometrze...

Dodatkowo doszło dziwne stukanie podczas jazdy gdzies z prawej strony, jest to rytmiczne stukanie proporcjonalne do szybkosci jazdy, ktore uwaga, znika po lekkim lub mocnym nacisnieciu na hamulec...

A, jak go podniose i krece reką kołem to nic nie stuka ani puka...

Dodam ze na tych oponach jezdzilem w tamtym sezonie letnim i bylo idealnie...Acha, jest to komplet opon razem z alufelgami (zimowe na stalowkach)...

Co to moze byc????

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe ze opona dostała tzw. "gula" albo pęknięty kord i nie widac tego na zewnątrz - miałem kiedyś taki przypadek. mieszanka gumowa ma to do siebie że sie starzeje. Bieżnik moze by jeszcze dobry, ale stara "guma" powoduje ze takie niespodzianki się pojawiają.

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe...dobre...Gwarantuje iz koła sa dobrze dociagniete, sprawdzałem pare razy...Ps. Jutro sprobuje załozyc spowrotem zimowki...Jesli problem zniknie to raczej beda opony...Tak mysle.. Edytowane przez DemogorgonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze oddaj do wywazenia te kola ,zalezy jak zima one byly skladowane mogly sie gumy tez odksztalcic lezac jedna na drugiej naprzyklad

 

też moze byc, ale to czułby na kierownicy przy określonej prędkości :norty:

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz szerokosc opon?? jak 225 lub wiecej to normalne:P

 

Jakie normalne? Zadne stukanie w kolach nie jest normalne. Ja mam z tylu 225, do tego twarde jak cholera bo RunFlat i nic mi nie stuka tylko szumi a to jest normalne przy twardych i szerokich oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff...Koniec problemow...

Po zmianie na zimowki auto prowadzi sie calkiem inaczej czyli letnie do d...

Stukanie bylo powodowane tym ze sruba wchodzila za gleboko do bebna i o cos rytmicznie uderzała...

Co do opon letnich - wywazalem i nic to nie dało...

Wiec wymieniłem wszystkie opony na nowe - jak reka odjal, prowadzi sie idealnie :)

Dzieki i Pozdrawiam :)

PS. Acha, jeszcze jedno pytanko...Jak prawidłowo przechowywac zimowki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Acha, jeszcze jedno pytanko...Jak prawidłowo przechowywac zimowki ??

 

jeśli masz je razem z felgami, to umyc dokładnie całosc i ułożyc jedną na drugiej, jesli same opony to pionowo, słyszałem że można co jakiś czas okręcic je o pół obrotu - ja dotychczas nie stosowałem tego.

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sobie zmianiłem na letnie, zauważyłem ze w niektórych oponach zeszło powietrze. Gdy jade to mnie sciaga na lewa strone. Iteraz pytanie jak musze nadmuchac opony tzn do jakigo cisnienia?? opony: 205/55 r16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.