Skocz do zawartości

318 warto???


sibik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zainteresowany kupnem e46 i z uwaga czytam kto co dopisuje do tego watku. Po przeczytaniu powyzszej odpowiedzi - lekki niesmak. Niektorych moze stac na kupno takiego samochodu - nie sadzisz?, dlatego zainteresowane sa kupnem e46 a nie e36.

 

Zadaj sobie inne pytanie czy stać cię na kosztowne naprawy i na drogie części... Jak ci padnie komp za kilka ładnych złotych to dobiero będzie niesmak nieprawdasz??

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez zgadzam sie z krzysztofem77 i takze jestem zainteresowany kupnem e46 i od dluzszego czasu sledze takie tematy jak ten, a wypowiedz taka jak kolegi, ktory zniecheca do kupna e46 .... no coment. Ja rowniez posiadam e36 i zdaje sobie sprawe ze utrzymanie e46 bedzie drozsze, ale ... no wlasnie z jakiegos powodu tylu kolegow tutaj posiada e46 mimo tego faktu i chyba kazdy sie z tym liczy inaczej nikt by nimi nie jezdzil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odradzam kupna e46... ostrzegam przed kosztownymi naprawami... Kumpel miał e30 z silniczkiem eta... Kupił teraz 320d e46 i wręcz płacze do mnie, żebym nigdy nie pchał się w e46 bo koszta napraw są nieporównywalnie większe niż w e30 czy e36... Zobaczcie ile jest tematów z problemami e e46 sporo :? Jeśli już kupować e46 to z pewnych rąk a nie nic nie pewnego... Warto zorientować się ile będzie kosztowała wymiana rozrządu filtrów płynów itd... ile ewentualnie kosztuje sprzęgło, części do hamulców itd... można się troszkę zdziwić... Dlatego ostrzegam, że przy młodym BMW koszta utrzymania mogą nieźle zaboleć, ale nie siedzę u nikogo w kieszeni dlatego nie wiem jaką kwotą dysponujecie... Mam tylko nadzieję, że nie będziecie mieli poważnych problemów z waszymi bumami...

 

Bywam u brata w sklepie z częściami i nie raz słysze jak ktoś ma BMW, Merca, Lexa czy inne auto wysokiej klasy co mu kolega z niemiec przyciągną i musi kupić jakąć małą część to stoi jakby ducha zobaczył jak się dowiaduje, że np. przycisk do el. szyby na tył do Forda Mondeo 01' kosztuje 323zł po upustach...

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doprzedmówcy:

 

"jest taka jedna zasada nie kupuj auta na które cię nie stać"

 

większość rzeczy eksploatacyjnych w e46 jest w porównywalnych cenach co części to innych aut z porównywalnego rocznika

 

ja mam moje e46 około półtory roku i jak dotąd nic samo sie w nim nie wysypało pomijam kilka poprawek po polskich mechanikach które ostatecznie wykonałem w ASO Fota w Gdyni

 

moje autko to 318i 98r z silnikiem m43 118KM może nie jest to demon mocy ale do żwawego poruszania się wystarcza

 

dodatkowo w ASO w Gdyni jest taki program rabatowy 2000+ polegający na zniżce 50% na robociznę dla aut z roczników starszych niż 2000 na który moje auto się łapie dzięki temu nie wacham się jeździć do aso

 

PS we wszystkich e46 rozrząd jest na łańcuszku którego raczej się nie wymienia kolega powyżej się odrobinę zagalopował

www.bmw-3city.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe z tym rozrzadem to sie rozbawilem :duh: ale do rzeczy.

Jezdzilem e36 316 , 318 , 320 ,325 , 325td e46318 , e46328

E36325 mialem e46328 posiadam. Niestety utarlo sie ze 318 to nie Bmw fakt faktem jest to namiastka Bmw ale jednak Bmw i to calkiem fajne a w erze wszechobecnych kamer videorejestratorow i tak trzeba sciagac noge z gazu. Takze jesli z jakis powodow wybierasz mniejszy silnik to napewno lepszy mniejszy w dobrym stanie niz zajechany duzy. Napewno silniki r6 sa duzo lepsze - kultura pracy , moc , dzwiek ale bez przesady kazde Bmw cieszy i zawsze chce sie miec pozniej wiekszy silnik. Co do E46 powiem Wam ze wspominam e36 bardzo dobrze i wydaje mi sie ze miala lepsze zawieszenie tzn lepszy komfort i lepsze prowadzenie. Mialem je na takich samych rozmiarach opon 225/50/16 wiec takie jest moje subiektywne odczucie.

Choc na e46 zlego slowa nie powiem tymbardziej ze pali o wiele mniej.

Srednie spalanie z 8 miesiecy 10.33l/100 fakt ze wiekszosc to drogi expresowe i ronda zamiast skrzyzowan. :twisted2: zeby nie bylo tak slodko same miasto w korkach 14l/100km za to rekord spalania w e325 zima to 18l/100km srednie bylo wieksze niz 328 ale mialem jeszcze silnik bez vanosa. Jesli mialbys wybierac pomiedzy 320 r6 a 318 r4 to wolalbym 320 tylko ze wzgledu ze to legendarne r6 bo jada podobnie. Co do napraw to jesli zakladac najgorsze scenariusze to kazda marka moze dac tak popalic finansowo ze sie zyc odechce wiec bez przesady moze sie okazac ze e46 bedzie tansze w eksplatacji niz e36 zalezy jak trafisz.

:8)

Edytowane przez eryk325e36

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wypowiedzi niektorych to sie zastanawiam czy maja problem z czytaniem ze zrozumieniem. Autora tekstu interesuje model 318, wiec kogo guzik obchodzi model 320 czy 325 i jak on jezdzi...............

 

Dobrze, że przynajmniej nie wrzucili pomysłu diesla :duh: :duh: :duh:

 

Kupił teraz 320d e46 i wręcz płacze do mnie, żebym nigdy nie pchał się w e46 bo koszta napraw są nieporównywalnie większe niż w e30....

 

Hmmmm - ja na forum przeczytałem w pewnym wątku, iż 320d się wcale nie psuje i jest ACH o OCH.... Jak ktoś kupuje zajechanego "klekota" to sam jest sobie winny - taka konkluzja

Zobaczcie ile jest tematów z problemami e e46 sporo

Gro z nich dotyczy silników diesla

Warto zorientować się ile będzie kosztowała wymiana rozrządu filtrów płynów

A jaka jest różnica między kosztem wymiany płynów w E30 i E46 - płyn chłodniczy jest może tańszy??? , czy olej gorszy???

Dla porównania ci podam tak: filtr oleju E46 M54 - 19zł

 

 

Pzdr

 

P.S. Autor wątku pyta o 318 a nie o inne modele

 

A i jeszcze wynika z tego rozważania, iż najlepszym wyborem będzie E21 - bo jest stare i będzie tanie w utrzymaniu (bez urazy do posiadaczy "rekinów")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś zależy na ekonomi a zarazem na jakims przyspieszeniu to wydaje mi się że silnik 1,8 jest dobrym wyborem ja zbytnio nie moge sie wypowiadać bo raz że mam felgi 1,8 naski dwa mam gaz który kosztował mnie 2200zł a nie jak w silnikach 6 cilindrowych 3 tyś zalezy kto jak podchodzi do tego ja jestem zadowolony wyścigówka to nie jest ale jęsli bym robił 100 km tygodniowo to pokwapił bym się o 2,8 a tak jak ja robie 1000km tygodnoiwo to nie wchodzi w rachube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że e46 ma łańcuszek rozrządu... nie jestem pierwszym lepszym posiadaczem :twisted: Ale może i wasze argumenty są słuszne :) Moje osobiste zdanie nie kupił bym e46 i na tym koniec...

 

A co do opini o dieslach to nie tylko BMW się krzaczy ale i inne marki... Bezawaryjne to były stare wolnossące jednostki... O "beczka" była bezawaryjna... A BMW ma kilka lat i dieselek siada :norty:

 

Ale piszemy o 318... Generalnie myśle, że jak już chcesz e46 to targnij się na 320... Nie to, abym był zdania że 4 gary to nie BMW ale lepiej mieć więcej zapasu mocy przy dość ciężkim aucie RWD... Peace :mrgreen:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie info o 318 n42 mile widziane.

W pracy dosc czesto mam do czynienia z bardzo podobnym silnikiem - 1,6 120km montowanym w peugeocie (tak to silnik bmw z valvetronikiem). Autko o masie 1300kg zapiernicza calkiem zdrowo wiec pewnie 2.0l bedzie calkiem ladnie pomykac.

Troche suchych danych

320i 150km 190nm

318i po lifcie 143km 200nm i do setki troche lepiej idzie niz r6 320i.

Czyli z tego by wynikalo ze ten nowy motor jest calkiem zwawy.

Teraz tylko problem znalesc forumowicza ktory posiada w/w model.

Witam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie... trudno o forumowicza z tym motorkiem w swojej beemce... ja rowniez nie znalazlem jeszcze nikogo takiego tutaj... moze ktos z nas bedzie tym pierwszym :) ...ale jakos mi sien ie chce wierzyc zeby nigogo takiego tu jeszcze nie bylo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zakupu ostatniego nr Auto Swiata jest troche o uzywanym E46

Jesli chodzi o silnik 1.8 r4 16v 143 konie to faktycznie warty grzechu przyspeszenie 9.3 do 100 - 320 ma 9.9 wiec jest tylko lepsza bo to r6 :mrgreen: Ciekawi mnie tylko fatyczne spalanie szkoda a moze jednak ktos tym jezdzi z tego forum.? Podane spalanie 318 143 konie to 10,4 5.7 7.4 sa podane wszystkich silnikow i typowe usterki modelu E46 :cool2:

 

Peugot z silnikiem Bmw :duh: niemozliwe tymbardziej ze Bmw nie kupilo Peugota :twisted2: Silnik Bmw i troche zawiechy jest w Roverze 75 tylko 2.0d oraz w Land Roverze tylko dlatego ze jakis czas bylo wlascicielem tej firmy.

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jednak mozliwe. EP6 to 120km 160nm a EP6DT to turbodoladowana wersja 160km 240nm - jezdzi calkiem przyjemnie.

http://images33.fotosik.pl/324/8827526cf9df0f80m.jpg

 

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif

 

http://images30.fotosik.pl/251/a2f5528428b83231m.jpg

Witam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam 318, z silnikiem 2.0, 143PS, 02r od ok 3 msc i jak do tej pory jestem zadowolony z komfortu jazdy i zuzycia paliwa ( miasto 9-10l, trasa 6.5-7.5) oraz dynamiki. Aczkolwiek mam tez A4 1.9tdi z 285NM i bmw wydaje sie duzo slabsze ale polecam wszystkim zainteresowanym kupnem tego modelu. Dodam jeszcze ze auto ma lancuszek rozrz. i jak ktos kupi z normalnym przebiegiem z pewnoscia bedzie zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wyciszenie jest na przyzwoitym poziomie a silnik faktycznie daje sie we znaki na wyzszych obrotach ale tylko pod wzgledem zuzycia paliwa :) Sluchaj naprawde nie wiem co Ci wiecej o tym aucie napisac poniewaz jest to moje pierwsze bmw, wczesniej jezdzilem mv6 potem a4 diesel ktora mam jeszcze (jest do sprzedania) a bmw kupilem bo turbina mi poleciala i potrzebowalem auto do jazdy. Zawieszenie jest twarde ale sprezyste, Motor ten ma 105kW przy 6000 obr., zuzycie wedlug ksiazki serv.: miasto-10.2, trasa- 5.5. Nie wiem jak starsze modele e46 ale te jest po FL maja takie bajery jak sensor swiatel, sensor deszczu itp. Ostatnio kupilem BI-Xenon i w tym modelu potrzebna jest wymiana wlacznika swiatel przystosowanego do Xenon w przeciwnym razie na zapalonym silniku Xenony mrugaja a co ciekawe na wlaczonym zaplonie swieca normalnie. Jesli bedziesz chcial wiedziec cos konkretnie to pytaj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Hmm i ja tez mam teraz 318i po lifcie 143km. Ogolnie moze byc ( co sie dziwic po 328 ) Dol ma slaby od 2.5 tys obr juz jedzie wrazenie jakby dopiero sie turbina zalaczala ktorej niema :mrgreen: Jedzie to nawet 230km/h ale jest bliski odcinki obr ponad 6200. Pali naprawde niewiele. Spokojna trasa w gorach do Walii 6.53l/100km Polska-UK 130km/h 7.20l srednio 140-160km/h 7.70l /100km Miasto + trasa nigdy nie przekroczylo 10l z reguly 8.5-9l wiec niewiele jak na Bmw :cool2: Technicznie gorszy dostep do swiec (trzeba demontowac podszybie zeby sciagnac obudowe silnika) gorzej tez sciaga sie cewki w porownaniu z r6. Tuleje wahaczy Febi 125zl szt po rabacie :D Swiece to te same co do r6 czy starszych r4 Ngk bkr6equp olej 0w30 lub 5w30 innego badziwia nie lejemy. A tak to naprawde nie narzekam i jest to moje trzecie Bmw a aut mialem juz troche innych marek i powiem ze sa to dobre auta. Fakt ze samego swoznia wahacza nie wymienimy tylko caly wahacz okolo 600zl. Jesli myslicie ze jak kupisz starsza Bmke to koszty napewno beda mniejsze moze okazac sie zludne. Zalezy na co trafisz ,bo moze sie okazac ze starszy model bedzie tak zajechany ze bedzie skarbonka.

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.