Skocz do zawartości

Co to za kontrolka??


lukas23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie na wstepie chciałbym przeprosić, jesli źle szukałem, ale jednak szukałem, nie znalazłem :duh:

Chodzi mianowicie o to: co jakiś czas przy liczniku kilometrów dziennych czy jak to zwał, pojawia się obok taka pomarańczowa kropka obok (km) poźniej znika jak zgaszę auto ale co jakis czas sie pojawia, czy to jakieś ostrzeżenie czy co?? może i trywialne pytanie, ale cóż, licze na konkretne odpowiedzi z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam faktycznie to chyba nikt nie wie chodzą plotki że jeśli był cofany licznik i nie ma zgodności z lcm i kompem to pali się ta lampka. ja miałem cofany licznik ale nic mi się nie pali , jednoznaczna odpowiedz też chciał bym znać . :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Słyszałem , że jeśli ktoś zamienił licznik to się świeci.

Każdy licznik ma zapisany numer autka z którego pochodzi.

Sprawdź testem zegarów czy końcówka numeru vin z licznika się zgadza z vin nadwozia.

A ciekawe czy interfejs pokaże inny przebieg w module lcm?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebiegi moga byc rozne ale jezeli nie zgadza sie VIN zegarow z VINem auta to pali sie manipulation point. Ja tak mialem po wymianie zegarow, teraz mimo, ze przebieg w zegarach jest rozny od tego w LCM ale VIN sie zgadza MP nie pali sie.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lampka nie pali się ciągle, lecz tylko raz na jakiś czas do kolejnego wygaszenia silnika i uruchomienia, nie ma reguł kiedy i jak po prostu co jakiś czas się zapala taka pomarańczowa kropka obok (km)

 

 

 

http://rapidshare.com/files/71002544/Instrukcja_obs_ugi_BMW_E39_PL_up_by_dunaj2.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi i sugestie, mozliwe ze cos było grzebane, chociaz zastanawia mnie ten fakt, bo auto mam prawie od ponad roku i to cos zaplilo sie w sumie zaraz jak zapalila sie zolta lampka od kasowania inspekcji, wczesniej jeździłem i nic takiego nie było w ogóle, raptem jakies dwa miesiące temu to sie pojawilo i to mówie raz na jakis czas :duh: wczesniej nic takiego miejsca nie miało. W sumie to bałem sie ze to cos powazniejszego. Nie wiem jak sprawdzic VIN auta z VINem zegarów. Autko w stanie jest naprawde niezłym jak na 1996 rocznik, skóra niewytarta, w silniku nie grzebane nigdy nawet pokrywa zaworow nie byla zdejmowana, jak byłem w serwisie to mi powiedzieli ze auto jest dobrze utrzymane, wszystkie czesci oryginalne, nic nie zdejmowane itp, wiec troche jest to szokiem dla mnie. Chociaz w dzisiejszych czasach wszystko sie cofa :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co to ma wspolnego z tematem?

 

 

wczesniej jeździłem i nic takiego nie było w ogóle, raptem jakies dwa miesiące temu to sie pojawilo i to mówie raz na jakis czas

Wiec raczej nie ma to nic wspolnego z 'mieszaniem w zegarach'.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum serii 7 to było dobrze opisane.I ta kropka nie musi wcale oznaczać ze było coś "grzebane" w liczniku.Nasuwa mi się myśl co do tej kropki ale mogę sie mylić bo dawno czytałem o tym.Lepiej poszukaj...

 

pozdrawiam Łukasz

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.