Skocz do zawartości

BMW 520 Nie mogę otworzyć drzwi! Pomocy


bohdan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z BMW 520 z 1990roku. Przez długi czas nie był używany i teraz zamki nie chcą się otworzyć. Prawdopodobnie jest to wynik rozładowanego akumulatora. Poruszanie kluczem i klamkami nic nie daje.

Czy ktoś wie jak mógłbym się włamać do własnego samochodu? Mam dostęp do bagażnika więc może tam da się jakoś podłączyć napięcie by zamek zaczął działać?

Proszę o pomoc.

 

NIE TEN DZIAŁ!!! Przeczytaj regulamin forum! Przenoszę wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kluczami nie na problemu :cool2:

wkładasz klucz i przekręcasz tylko nie tyle co do normalnego otwarcia <45st> ale jeszcze dalej <90st>

jeśli zamek nie jest popsuty to się musi otworzyć :cool2:

Jak nie dasz rady to pisz to będziemy walczyć z prądem.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazde dzrzwi da sie otworzyc, jak nie od kierowcy to od pasazera, ale trzeba wiedziec jak

po pierwsze potrzebne beda kombinerki, zeby dobrze chwycic kluczyk, po drugie przy przekrecaniu kluczyka podnosimy klamke do gory i przekrecamy kluczyk kombinerkami do samego konca, najmocniej jak sie da - obserwujemy jak podnosi sie "lepek zabezpieczenia" i cieszymy sie otwartym samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dziwne ,że nie pomogło :?

Sprawdzałem u mnie nie raz. Zresztą nie jesteś pierwszym , który o to pytał.

Ale jeśli twierdzisz , że nie działa to zakładam , że tak jest.

Ja zanim bym się zabrał za demolowanie maski

To bym wolał się położyć pod autko i sprawdzić czy jest zamontowana osłona silnika. A jeśli jest to bym ją zdemontował i podłączył plus z prostownika do grubego czerwonego kabla na rozruszniku. Dostęp od dołu nie jest szczególnie trudny.

Minus prostownika gdzieś na masę lub silnik.

I już można otwierać pilotem :cool2:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego poprzednia bunke bralem z parkingu psow...i mialem odlaczony aku...przekrecaj kluczyk w drzwiach pasazera...rob to bardzo powoli i przy tym trzeba ciagnac stopniowo ale powoli za katke...przy pewnym polozeniu klamki zamek zalapie...musi byc ulozenie odpowiednie i klamki i obrotu kluczyka:)musialbym pokazac bo nier umiem tlumaczyc...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz potrzebował najprostszy miernik elektryczny, do sprawdzenia który z zacisków lampki oświetlenia bagażnika(taka mała biała lampka w bag.) to plus a który minus(łączysz od zacisku do masy tam gdzie mniejszy opór to minus), podłączasz zasilanie i otwierasz autko kluczykiem.

Najważniejsze to nie pomylić + z -.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Będziesz potrzebował najprostszy miernik elektryczny, do sprawdzenia który z zacisków lampki oświetlenia bagażnika(taka mała biała lampka w bag.) to plus a który minus(łączysz od zacisku do masy tam gdzie mniejszy opór to minus), podłączasz zasilanie i otwierasz autko kluczykiem.

Najważniejsze to nie pomylić + z -.

 

Czy to aby na 100% sprawdzony sposób?

Bo mi się wydaje , że to NIE MA PRAWA TAK DZIAŁAĆ :!:

Jeśli tak by było to żarówka podświetlenia świeciła by cały czas!!!!!!

Jeśli jest połączona z aku i do masy to świeci :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób z lampką działa na 100% sam tak robiłem , bo gdy otwierasz bagażnik to ci się zapala lampka i dociera do niej prąd a gdy jest rozładowany akumulator to się nie świeci ale jest przejście do instalacji więc gdy podasz prąd możesz otworzyć go nawet z pilota :lol:
Gdy się urodziłem płakałem a wszyscy się śmiali, umierając ja będę się śmiać a wszyscy będą płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten sposób z lampką działa na 100% sam tak robiłem , bo gdy otwierasz bagażnik to ci się zapala lampka i dociera do niej prąd a gdy jest rozładowany akumulator to się nie świeci ale jest przejście do instalacji więc gdy podasz prąd możesz otworzyć go nawet z pilota :lol:

 

A... :idea:

Załapałem , że chodzi o SEDAN z możliwością otarcia bagażnika kluczami :duh:

U mnie w kombiaku nie mam takiej możliwości :cry2:

No to jak tak to może faktycznie zadziałać ten sposób :cool2:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.