Skocz do zawartości

jak nie JEŻ to CO ?


Jayu

Rekomendowane odpowiedzi

a chociażby lampka w bagażniku prawidłowo gaśnie???? Ja bym zdjął klemę powyłączał wszystkie odbiorniki w aucie włączył szeregowo między klemę a aku amperomierz i zmierzył pobór prądu. Wówczas po kolei odłączał odbiorniki i patrzył co i jak się zmienia z poborem. Tylko tyle można. A w konsoli mały wiatraczek nie pracuje ciągle?? Moze nie przechodzi w stan uśpienia i pobiera prąd. Poszukaj było coś o tym na forum. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przechodzi. Wlasnie wszedlem po 3 dniach do fury a wiatrak napiera jak ta lala :shock: . Wyjalem ten panel wyczyscilem wszystko bo troche kurzu sie tam uzbieralo :mrgreen: :norty: :jawdrop: i czekam na porady. W sumie ten wiatraczek mozna zdjac ale pewnie silniczek i tak bedzie chodzil ?? ...a druga rzecz jest taka ze pewnie po cos ten wiatraczek tam jest i za cos jest on odpowiedzialny. Takze moje pytanko brzmi czy jest sens zdjecia tego wiatraka ? a drugie czy da sie cos z tym zdrobic czy tylko kupic nowy panel ? ...no i oczywiscie czy w nowym panelu tez wiatrak nie bedzie szalal ? :mrgreen: :norty: :mad2:
NO BMW - NO FUN !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w panelu jest czujnik temperatury...wiatraczek jest po to zeby byl obieg powietrza :shock: wylacza go elektronika panela sterowania :shock: Edytowane przez zbigniewst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten wiatraczek właśnie świruje przez jeża. Wymieniłeś jeża? Jeżeli tak, to nowy, czy używany?

co ma wspolnego wiatraczek w panelu klimatronika do jeza dmuchawy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem jeza. W sumie to dwie rozne sprawy, tyle tylko ze czerpia bateryje :norty: Ale dlaczego ten wiatrak sie nie zatrzymuje ;/ Przeczyscilem wszystko i jutro wloze, moze cos sie zmieni. Chyba ze nie to juz nie wiem co z tym :D chyba cegla na gaz i w drzewo :D :mrgreen: :norty: :mad2:
NO BMW - NO FUN !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten wiatraczek właśnie świruje przez jeża. Wymieniłeś jeża? Jeżeli tak, to nowy, czy używany?

co ma wspolnego wiatraczek w panelu klimatronika do jeza dmuchawy :?:

U mnie też wiał jak głupi. Podłączyłem do komputera i amperomierza. W stanie spoczynku samochód (z załączonym alarmem) powinien pobierać nie więcej niż 0,3-0,5 A. U mnie ciągnął 3 A, a jak wiatraczek się załączał, to skakało do 10 A. Po wymianie jeża problem zniknął i wiatraczek nie wieje. Przy zamykaniu auta ma prawo wiać maksymalnie do 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten wiatraczek właśnie świruje przez jeża. Wymieniłeś jeża? Jeżeli tak, to nowy, czy używany?

co ma wspolnego wiatraczek w panelu klimatronika do jeza dmuchawy :?:

U mnie też wiał jak głupi. Podłączyłem do komputera i amperomierza. W stanie spoczynku samochód (z załączonym alarmem) powinien pobierać nie więcej niż 0,3-0,5 A. U mnie ciągnął 3 A, a jak wiatraczek się załączał, to skakało do 10 A. Po wymianie jeża problem zniknął i wiatraczek nie wieje. Przy zamykaniu auta ma prawo wiać maksymalnie do 15 minut.

:duh: :duh: :duh:

 

pomyliles wiatraczek panela klimy z dmuchawa :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytalem ze koles mial ten sam problem co ja i wymiana panelu nic nie dala. Musial jechac do jakiegos ziomka elektryka i mu zrobil jakies obejscie ze podlaczyl panel do stacyjki. Po wylaczeniu wszystko gasnie i nic sie nie kreci :norty: chyba tez by mi sie to przydalo :D

 

....ale tak sobie mysle czy taki wiatraczek moze rozladowac aku w 3 dni ?? troche nie chce mi sie w to wierzyc ;/ :jawdrop:

NO BMW - NO FUN !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ten wiatraczek się załącza jak otwierasz drzwi. Pewnie dlatego myślisz , ze działa non-stop.

Otwórz szybę i zamknij drzwi. A po 15tu minutach lub troszkę jeszcze wsadź głowę przez to otwarte okno i słuchaj czy chodzi.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wyjety panel i podlaczone kable to widze czy chodzi czy nie ;]

chyba ze sie myle :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :norty: jakas fata motgana :D :jawdrop:

NO BMW - NO FUN !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ostatni raz wyjme aku i podladuje :D odlacze klime bo w sumie cieplo juz jest i zostawie furmane przez 4 dni i zobacze :D Jak nie odpale to podpale :D :shock: :mrgreen: :mrgreen: :norty: :mad2: :roll2: :dance: :clap:
NO BMW - NO FUN !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Ja mialem dokladnie taki sam problem jak Ty.po wylaczeniu silnika i wyjeciu kluczykow ze stacyjki zaczynal mrugac wiatraczek na panelu srodkowym i wentylator sie uruchamial.Bardzo szybko rozladowywalo mi akumulator i ww koncy pojechalem do magika od BMW ktory zrobil mi reset komputera i pomoglo...ale tylko na 10 minut :cry2: posprawdzakl wszystko i stwierdzil ze padniety jest panel klimatronica.wyjal go i odlaczyl jeden kabelek-taki pojedynczy z lewej strony(blizej kierowcy) panela.od tego czsu nie mam juz dodatkowego przewietrzania,ale przynajmniej aku mi sie nie rozladowuje.jesli masz zdjecia panela klimy z tylu to przyslij mi na priv i zaznacze Ci ktory to kabelek.powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytalem ze koles mial ten sam problem co ja i wymiana panelu nic nie dala. Musial jechac do jakiegos ziomka elektryka i mu zrobil jakies obejscie ze podlaczyl panel do stacyjki. Po wylaczeniu wszystko gasnie i nic sie nie kreci :norty: chyba tez by mi sie to przydalo :D

 

....ale tak sobie mysle czy taki wiatraczek moze rozladowac aku w 3 dni ?? troche nie chce mi sie w to wierzyc ;/ :jawdrop:

Proste do obliczenia...jezeli wiatraczek ciagnie 10a a akumulator masz np 85amperogodzin to taki wiatraczek rozwali aku w niecale 9 godzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.