Skocz do zawartości

Interfejs diagnostyczny


marqss

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem na forum chyba wszystkie posty na temat interfejsów diagnostycznych i teraz nie wiem, który kupić.

 

1) http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=315897800

2) http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=316480170

 

Proszę o opinie ludzi, którzy mają lub mieli kontakt z tymi interfejsami.

 

Interfejs ma służyć głownie do E46 z 2000r.

Za pierwszym w moim przypadku przemawia to, że w domu są jeszcze dwa VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam cos takiego tylko z innej firmy...jak nie znasz angielskiego to sie nie bierz za to...tu masz firme co w alegro....http://www.viaken.pl/index.php?lang=pl :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i porównałem funkcje Carsoft 6.1.4 i 6.5.

Carsoft 6.5 diagnozuje o 4 moduły więcej niż 6.1.4:

SIM, CAS, ZGM, RLS - Wie ktoś czym sterują te moduły?

Wystarczy poszukac, i oto:

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=67281&sid=7c2c3991e95562b82bfedd60bbd5c754

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i porównałem funkcje Carsoft 6.1.4 i 6.5.

Carsoft 6.5 diagnozuje o 4 moduły więcej niż 6.1.4:

SIM, CAS, ZGM, RLS - Wie ktoś czym sterują te moduły?

 

Znajac zycie i tak sie z nimi nie skomunikuje

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem kupić ten z Carsoft'em 6.1.4 ponieważ osobiście oprócz BMW mam jeszcze VW, a i OPLE i inne AUDI są w rodzinie więc może się przydać. Ostatecznie 190zł to nie taka wielka kasa więc nawet jak nie będzie do końca dobrze chodził to przeżyje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem kupić ten z Carsoft'em 6.1.4 ponieważ osobiście oprócz BMW mam jeszcze VW, a i OPLE i inne AUDI są w rodzinie więc może się przydać. Ostatecznie 190zł to nie taka wielka kasa więc nawet jak nie będzie do końca dobrze chodził to przeżyje.

 

Zwlaszcza ze 6.1.4 pojdzie na fejsie za 40zl :mrgreen:

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę już nad tematem carsoftu od dwóch tygodni.I oto moje spostrzerzenia.Po pierwsze to żaden nawet mało poważny warsztat kiedy usłyszy o temacie to sie ze mnie śmieje i z politowaniem kiwa głową nad pomysłem zakupu tego czegoś.Nie znalazłem ani jednego człowieka który by chciał nawet za darmo do swojego warsztatu carsofta z allegro za cene ok.250 zl.Po drugie po przeczytanie wszystkich postów z naszego i innych forum na temat carsoftu nie znalazłem ani jednej osoby która by była zadowolona do końca z pracy tych urządzeń.Moim zdaniem za cene poniżej 3 tys. zł to po prostu lipa i naciąganie klientów. :!:

 

P.S. Jutro wybieram się do Lublina do serwisu gdzie dysponują profesjonalnym sprzetem diagnostycznym .Zapłacę 150 zł , podziękuję i mam w d.... tą zabawę z carsoftami.Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to jest oczywiste, że te urządzenia z allegro nie nadają się do warsztatów.

 

Po drugie, oczywiście, że warsztaty się śmieją i odradzają bo wiedzą, że jak będziesz miał takie coś w domu to czasami, oczywiście nie zawsze uda ci się zdiagnozować usterkę i skasować jakiś błąd i nie zarobią na tobie jutro 150zł za 10 min lekkiej roboty.

 

Po trzecie bawiąc się taką zabawką, bo tak to trzeba nazwać, zawsze czegoś można się nauczyć i czasem mieć satysfakcję , że sam coś naprawiłeś, bo bez wiedzy i doświadczenia w tej materii nawet ze sprzętem za więcej niż 3tyś. zł nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam fejs z carsoftem 6,5.

Zdiagnozował mi walniętą sondę lambda. I wiecie co??? Naprawdę była walnięta!!!!!!

Zmieniłem , skasowałem błędy carsoftem i jest lala.

Za fejs dałem 200 i pewnie połowa się już odrobiła.

Posiadanie fejsu jest przydatne choćby dlatego , że jeśli się domyślam usterki to nie tracę czasu ani pieniędzy na wstępną diagnostykę. Wpinam kabelki i widzę.

6,5 od 6,1 różni się jedną zasadniczą funkcją. LIVE DATA. To bardzo przydatne.

6,1 też ma lvie data ale tam nie działa.

Jestem zadowolony.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już mój interfejs z Carsoft'em 6.1.4 i stwierdzam, że działa.

Czyta większość modułów i to przez przejściówkę USB/RS232.

 

Skasowałem sobie błąd maty w siedzeniu pasażera, którą mam walniętą i oszukaną przy pomocy diody to już 50zł się zwróciło.

 

Dodam, że działa mi też LIVE DATA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zakupiłem interfejs KKL Line i mam carsofta 6.1.4. i po podłączeniu do gniazda w aucie pinów (bo mam piny a nie wtyczke) właczam carsofta żeby skanował i nic!Pojawia się coś w rodzaju diagnose not respond tak jakby się w ogóle z samochodem nie komunikował.Pali się tylko jedna lampka chyba zielona a druga w ogóle.Czy ktos może powiedzieć mi co źle robie?Aha kabel podłączam do COM1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze podaj jaki masz dokładnie model i rok BMW bo E30 i e34 nie połączy się z żadnym modułem dopiero e39. Nie wiem jak e36 ale chyba będzie podobnie jak w e34. Na forum juz pisałem że interfejsy są przereklamowane jeśli chodzi o zakres roczników które obsługują. Miałem podobny problem w e34 a sprzedawca stwierdził iż musi być np. klimatrik aby go zdiagnozować a przecież w e34 nie ma takiego to mnie wyśmiał że to fejs dla zawodowców /warsztatów/ a nie amatorów. /fejs Viakena/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś pod carsofta 6.5 to pewnie na tym fejsie nic nie zrobisz, jeśli chodzi o wykasowanie serwisu to poczytaj na forum, bo chyba tan model idzie wykasować mechanicznie -zwarcie pinów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też korzystam z carsoft Carsoft BMW 6.1 SP 4 i 6.5, wykryłem usterki (pompa, sprawdziłem parametry Live Data, itp) jestem zadowolony, nie znam jeszcze wystkich fumkcji takich jak airbag coding , sync EWS, vehicle coding, dde coding, dme coding. Jeżeli ktoś ma informacje odnośnie tych funkcji będę wdzięczny.
LW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.