Skocz do zawartości

Jak wymienić żarówki xenonowe ?


ShakeIt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może dla niektórych to głupie pytanie ale chciałbym się dowiedzieć jak wymienić żarówki xenonowe w e46 żeby nic nie zepsuć i żeby uniknąć porażenia :P Auto posiadam dość krótko więc nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Jeśli można to prosiłbym o jakąś instrukcje dla laika, krok po kroku. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Ps. Do czego służą pokrętła na lampach które widać po otworzeniu maski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest opisane....http://rapidshare.com/files/70994217/Instrukcja_obs_ugi_BMW_E46_PL_up_by_dunaj2.rar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest opisane....http://rapidshare.com/files/70994217/Instrukcja_obs_ugi_BMW_E46_PL_up_by_dunaj2.rar

 

W instrukcji którą dałeś jest tylko opisane jak wymienić zwykłe żarówki natomiast jeśli chodzi o ksenonowe to napisane jest tylko, że z uwagi na wysokie napięcia należy zlecać to specjalistom, a ja mimo wszystko chciałbym wykonać to sam, tak więc byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł wyjaśnić mi jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz uprawienia energetyczne ze sie upierasz :?: nie na darmaka pisza :P

tam jest wysokie napiecie...wszystkiego nie mozna zrobic samemu :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile może kosztować taka sama wymiana w zwykłym warsztacie a ile w ASO jeśli mam już zakupione żarniki ?

 

nie musi byc ASO wystarczy elektryk...a ile kosztuje nie wiem...chyba nie fortune :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

co wy gadacie za glupoty ?? Jakiego elektryka, samemu mozna. Ja w swoim juz 3 razy zarniki wymienialem, jezeli boisz sie porazenia to po prostu odlacz akumulator na czas wymiany ( a tak robie) i wszystko jest ok Sciagasz z tylu te kondomy przekrecasz troszke to platsikowe badziewie ( czerwono-czarne) schodzi, potem odkrecach takie plastikowe koleczkow wokol zarowki wyjmujesz ja wkladasz nowa i lecisz w druga strone filozofii tu nie ma zadnej, nie musisz sie bac porazenia

 

 

PS. zbigniewst@ te zegary co masz w avatarku to twoje?? Bo mysle wlasnie nad indiglo do swojej:)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy gadacie za glupoty ?? Jakiego elektryka, samemu mozna. Ja w swoim juz 3 razy zarniki wymienialem, jezeli boisz sie porazenia to po prostu odlacz akumulator na czas wymiany ( a tak robie) i wszystko jest ok Sciagasz z tylu te kondomy przekrecasz troszke to platsikowe badziewie ( czerwono-czarne) schodzi, potem odkrecach takie plastikowe koleczkow wokol zarowki wyjmujesz ja wkladasz nowa i lecisz w druga strone filozofii tu nie ma zadnej, nie musisz sie bac porazenia

 

 

PS. zbigniewst@ te zegary co masz w avatarku to twoje?? Bo mysle wlasnie nad indiglo do swojej:)

 

jak piszesz rady to pisz poprawnie...bo moze porazic prad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.....kolega chce tylko wymienić żarniki....nie straszmy go prądem....

A tak na serio - jeśli nie czujeś się pewnie podjedź do mechanika/elektryka, lub do stacji szybkiej obsługi typu BOSH SERVIS, Shell serv, norauto....pierwszy raz zapłacisz i zobaczysz jak robią to profesjonaliści. Jeśli chodzi o ASO to nie polecam - nie jest to tak skomplikowana operacja aby płacić kilkukrotnie więcej niż w serwisie nie autoryzowanym.

Jeśli chodzi o wymiane samemu to BEZWZGLĘDNIE radze zdjąć kable z akumulatora. Choć nie jestem elektrykiem pracującym w zawodzie, a tylko z wykształcenia moge powiedzieć , że jest to podstawa przy wymianie/naprawie czegokolwiek związanego z elektryką w samochodzie. Jest to nie tylko ochrona samego siebie , ale też użądzeń, przy których wykonywane są prace. Jeszcze ze studiów pamiętam kuriozalne przypadki opowiadane przez wykładowców. Jak to mawia sławny z youtube elektryk : elektryk wysokich napięć jak saper - myli się tylko raz :zlosc:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
dziqsek dzieki za odpowiedz :wink: A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć do czego służą pokrętła na lampach widoczne po otworzeniu maski ?

 

do regulacji maski

 

 

no ja Cie prosze kolego, nie masz pojecia to nie odpisuj, jakie regulacje maski ????

 

Te pokretelka sa dla diagnosty zeby mogl ci wyregulowac lampy, sluza do podnoszenia i opuszczania kloszy

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slabo pamietasz....elektryk myli sie tylko raz a ja jestem elektrykiem od 41 lat i jakos sie nie pomylilem...na nazywam takich jak ty BOCHATERAMI a bochaterow przewaznie wynosza nogami do przodu..w instrukcji jak by nie bylo niebespieczenstwa to napisali jak wymienic...nie zawsze pomaga rozpiecie napiecia sa jeszcze takie rzeczy jak kondesatory ktore nie rozladowane trzymaja napiecie...na studiach chyba czytales :?: dlatego napisalem...jak piszesz rady to pisz poprawnie...bo moze porazic prad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigniewst, jasne nie tylko elektryk wysokich napięć...zwykły też - miało być troszkę na wesoło...

Co do kondensatorów - jasne , masz 100% racji.Jest to wiedza na Moja "porada" była że jeśli kolega nie czuje się na siłach to aby podjechał do elektryka/mechanika etc.

Nie chcę też się spierać bo nie o to chodzi, ale po rozłączeniu aku i zachowaniu podstawowych środków ostrożności wymiana żarników xenonowych jest bezpieczna - taka jest moja opinia.

Z ciekawości spojrzałem także do Service and Repair Manual wydaną przez Haynes - jest tam dosyć dokładnie opisana wymiana żarników xenonowych. Oprócz odłączenia masy od akumulatora i zachowaniu ostrożności przy pracach z urządzeniami elektrycznymi nie ma informacji o zagrożeniach przy wymianie żarników samemu. No ale nic to, ty tez masz sporo racji - jeśli ktoś nie wie wogóle jak się za to zabrać to oczywiście lepiej niech dokana wymiany w serwisie (nie koniecznie autoryzowanym :D )

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.