Skocz do zawartości

zbyt niskie obroty biegu jałowego M44


ufo000000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Temat poruszany X razy i przeczytałem już sporo o falowaniu obrotów.

Ja mam taki myk że autko zaliczyło dzwona "lekkiego" i obroty są zbyt niskie (trzęsie autkiem), ręcznie ich nie zwiększę bo jak.

Szczelne niby wszystko jest OK ale jest taki myk-silniczek krokowy który reguluje właśnie te obroty sie zniszczył i kupiłem nówkę ze sklepu. Oryginalny był to 0280140561 ale ich już nie produkują-to kupiłem zamiennik według producenta jest to 0280140575 i dlatego pytam:

Czy możliwe że te obroty są takie niskie przez to że jest to ciut inny już silniczek i czy należy zresetować komputer (metodą zwieranie klem itd..)

 

Dziękuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
zresetuj kompa ( chc powinno byc dobrze i bez tego), a dodatkowo jezeli trzyma ci obroty tylko za nisko to pokrec troszke linka od gazu i ustaw obroty na jakies 150-200obr wyzej i po sprawie :D

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresetuj kompa ( chc powinno byc dobrze i bez tego), a dodatkowo jezeli trzyma ci obroty tylko za nisko to pokrec troszke linka od gazu i ustaw obroty na jakies 150-200obr wyzej i po sprawie :D

 

hehe :D też o tym myślałem (i sprawdzałem nawet) ale nie do końca jest to idealne rozwiązanie bo raz minimalnie pedał gazu inaczej odbije i już obroty inne :D może też mam ciutke linkę od gazu dziabniętą bo pewnie ją trochę pogięło przy puknięciu autkiem, ale wolał bym to zrobić tak żeby były obroty git a linka miała minimalnie luzu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zaraz skocze zrobić ten reset (chociaż czuje że on da niewiele ale obym sie mylił) powiedzcie mi czy to robić na całkowicie zimnym silniku czy odpalić go przed resetem i troszkę zagrzać czy całkiem go zagotować?? :D nie widzę żeby ktoś pisał o temp. silnika przed tym zabiegiem

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
no i poradziłeś sobie kolego z niskimi obrotami??

 

Oczywiście ;-)

 

Uszczelka która jest pomiędzy silniczkiem krokowym a całym silnikiem była minimalnie uszczerbiona i delikatnie tylko dostawało się lewe powietrze i to było przyczyną. Po wycięciu nowej uszczelki i nałożeniu delikatnie sylikonu obroty raz że jeszcze troszkę spadły ale silnik pracuje idealnie równo i 0 drgań-to musi być cholernie szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.