Skocz do zawartości

MOC na nowo zagoscila w moim aucie


uroboric_tom

Rekomendowane odpowiedzi

Historia w sumie podobna do wielu innych posiadaczy tds-a - brak mocy. Przez jakis czas to, ze kiepsko przyspieszala i miala mało mocy zrzucalem na karb padnietej pompy paliwa i cieknacej pompy wtryskowej. Silnik przy 2000 obr. zupelnie przestawal przyspieszac i wyl jakby mial ze 4500 obr. Przy tym turbina swiszczala mi nietnaturalnie glosno, ale myslalem, ze tak ma wlasnie byc. Pompe z baku wymienilem - poprawa nieznaczna, zaczal w koncu lepiej odpalac i zdeczko lepiej przyspieszac, ale roznica minimalna wiec umowilem sie na uszczelanianie pompy wtryskowej. Przedwczoraj grzebiac cos przy samochodzie przypadkiem zauwazylem pewna rzecz ... co sie okazalo ? jakis miesiac po zakupie samochodu (pol roku temu) bylem u mechanika, wymienial mi swiece i filtr powietrza.. i ten sam burak zle zalozyl mi gumowa rure od dolotu powietrza :duh: Byla tam ogromna szczelina ktora 3/4 powietrza wypuszczala bokami, masakra. Zalozylem tak jak powinna byc, uszczelnilem i .... nie to auto! Wreszcie przy 2000 obr. auto nie wyje tylko gladko nadal przyspiesza, spokojnie rozpedzam auto do 2800 bez wrazenia ze katuje silnik ! wreszcie wszystkie Matizy, Corsy i przedstawiciele handlowi w zagazowanych Seicento przestali mi uciekac na skrzyżowaniach, a wczoraj w miescie mialem prawie problemy z opanowaniem tych calych 90 kucy ;) Nareszcie znów poczułem, że BMW to RADOŚĆ Z JAZDY :D i pomyslec, ze jezdzilem tak przez prawie pol roku i nie zauwazylem !! :mad2: Tak wiec Panowie - sprawdzajcie dolot !! :wink:

 

P.S. Czy cos sie moglo stac turbince w wyniku takiej jazdy ???

Edytowane przez uroboric_tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
raczej nie, jezeli o nia dbales ( odczekac zanim sie wylaczy itp ) to wszystko powinno byc ok ;D Cieszymy sie razem z Toba z odzyskanej radosci z jazdy :D

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez narzekam na niedostatek mocy tylko w iesie.Mam troche gume od dolotu juz popękana z wierzchu ale dziur w nie nie widzialem.Chce ja wymienic tylko nie wiem gdzie taka kupic,najlepiej nowa.Bylem na kompie i zadnych bledow nie wykazalo a czasem zuto jest ciche i czuc te 140 koni a czasem jest glosne i słabo idzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak pisza koledzy. A ja doloze jeszcze ze za ta guma,ponizej masz jeszcze wezyk gumowy, sprawdz rowniez go,a jak jest dobry to zacisnij go opaska. Ja mam tak wiekszosc takich elementow zacisniete. Pozdrawiam :8)
B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaśniej , co to znaczy ?

co chcesz jasniej :?: nie wiesz co to slepe powietrze :?: a o czym pisal kolega..uroboric_tom :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebawem postaram sie wymienic ta gume.Wezyk pod ta guma od dolotu wydaje sie byc ok.Tylko odma przy pokrywie zaworow juz troche jest peknieta.Czy to moze miec wplyw na moc i poziom hałasu?bo juz od dluzszego czasu zmagam sie z poziomem hałasu w aucie.A wymienilem juz sporo,rolki,pasek alternatora,wisko bo rzeziło...Czy taka gume do dolotu dostanę w zwykłym sklepie z czesciami?nie chodzi o koszt tylko o dojazd do ASO mam kiepski.Próbuje jeszcze sprawdzić tlumik czy nie hałasuje bo w ostatnim coś dzwoni i nie ma juz jednej osłony i moze to ma wpływ na wyższy poziom hałasu?odmę tez da sie dokupic np. w aso czy można podebrać od czegos inneg?z góry dzięki za zainteresowanie sie bo czuje ze cos dolega mojemu isowi i nie ma pełne mocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak,ze w sklepie jak kupywalem gume i kupilem tez odme,znajomy powiedzial ze da sie dobrac od innego auta i kosztuje to polowe taniej... Odmo z aso kosztowala mnie 100 zl bo przywozili ja do sklepu,mozesz wlasnie w sklepie to zamowic i przyjdzie. Czy moze miec wplyw na poziom halasu to nie wiem...U mnie byla ona popekana i dlatego musialem wymienic,oderwal sie gumowy gwint i byla juz troche "zmeczona"
B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajade do jakiegos sklepu i zapytam o odme i ta gume do dolotu czy da sie to zamówic bo do aso narazie sie nie wybieram.quote]

 

 

mozesz tez przedzwonic do ASO...oni tez wysylaja czesci. Zapytac i bedziesz wiedzial... Sklep tez musi zarobic

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.