Skocz do zawartości

Tarczobębny


Starvedbody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :(

 

Mam 318Ci E46

 

Mam małą sprawe. Przy zaciągniętym hamulcu ręcznym przy wsiadaniu i przy wysiadaniu piszcza mi tylnie koła niemiłośiernie. Kiedy podnosze tył samochodu na lewarku przy zaciągnietym recznym. Zaczynam obracać koło i bardzo piszczy (straszny dzwięk). Mechanik moj nowy mowi ,ze to sa szczęki od tarczobębna. Cos takiego kogoś spotkało? Co to może być i czy ma racje ? Mechanik stwierdził to po objawach. Samochod kupiłem urzywany i facet przedemna mówil ,ze nie wymieniał szczęk. Samochod ma obecnie 154 tys.

 

Prosze pomóżcie :)

 

Pozdrawiam

Nałogowy wygniatacz asfaltu polskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

mam tak samo, paskudny dzwiek jak by metal o metal tarl;/ Mechanik moj powiedzial to samo wiec diagnoza jest sluszna ;D Na szczescie z tego co pamietam to koszt 50-100zl max nie jest straszny :D

Ja narazie tego nie robie bo recznego praktycznie nie uzywam

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak by metal o metal tarł. Ostatnio wysiadlem przed szkoła podczas wysiadania normalnie tak zadzwięczało ,ze osoby stojące na papierosku 10 metrów odemnie sie spojrzały ale lipa :( DOBRA czyli diagnoza słuszna :) dobrze slyszczec czyli teraz juz mam jerzyka (rezystor dmuchawy) i szczęki.... Ale zato mam swoje Bawarencje :)

 

Dziękuje za posty i pozdrawiam :)

Nałogowy wygniatacz asfaltu polskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
a co do tego rezystora dmuchawy, to nie masz przypadkiem tak ze ci tryka dmuchawa, tzn w zaleznosci od mocy dmuchawy trykanie w kratkach slychac ??? Bo u mnie tka jest i nie wiem co to ;/

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

A mianowicie kumpel w Gdyni polecił mi super mechaniora łep jak sklep serio wcześniej serwisowałem u Foty (oryginalny serwis) nie polecam tak przycinają na kasie ,że aż smutno sie robi... Teraz tak szczęki tarczo bębna po 154.286 tys km nie były do wymiany. To tarcie spowodowane jest braku smarowania na łożysku (szczęk ogólnie nie wymienia sie chyba ,ze ktoś jeździ na ręcznym :) ) jedynie co jakiś czas 3ba dać do smarowania (w zależności od dźwięczenia) (koszt ok. 100 zł) Teraz dmuchawa jeżeli sie włącza to albo coś sie dzieje z katalizatorem albo z sondą lambda ona podaje złe inf. do komputera i komputer tylko na zimnym silniku (w moim wypadku ) podawał za dużo paliwa. By spaliny nie były zbyt toksyczne jedna z sąd daje info o włączeniu dmuchawy... tak to wygląda (sonda do Ci około 350 zł).

 

Tyle co dzisiaj sie dowiedziałem

Puźniej dokładnie opisze co tam trze bo będę wieczorem u mechanika.

Ps. kupie jeżyka do bmw e46

 

Pozdrawiam mam nadzieje ,ze pomogłem :)

Nałogowy wygniatacz asfaltu polskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa sorry napisałem nie o tej dmuchawie ( jak pisałem wyżej chodziło mi o pompę powietrza u mnie sie włącza na zimnym silniku po 30 sekundach i wyłącza po 1,5 minucie nie widziałem dlaczego). Teraz co do tego co napisałeś tak jak mówisz u mnie też tryka. jeszcze nie dawałem do robienia klimactronic. W przeciągu 4 tygodni na pewno to zrobię. Kupiłem niedawno bmw i robie wszystko po koleji. Dzisiaj np. wymieniłem olej ktoś kiedyś zalał tam Mobil 1 SM (mineral) i było ok ale nie polecam go. Dzisiaj zalałem AGiP mineral (ponoć świetny olej) Mam silnik 1895cm2. I Mechanicy gwarantują ,ze będzie świetnie chodził. 2 moich kolegów ma też ten sam olej i wszystko jest ok. po 10tys. km jak jak miód zalałeś tak go wylewasz.

 

Pozdrawiam

Nałogowy wygniatacz asfaltu polskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.