Skocz do zawartości

[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady


MeWho

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Limited.. daj spokój tek kwestii oleju, bo może faktycznie nie ma on wpływu na pracę skrzynii, skoro niektórzy na nim jeżdzą i jest ok.

 

Już Ci to pisałem żebyś pojechał to tego Pałki czy jak mu tam dwoma autami, swoim i innym z w 100% sprawną skrzynią. Jak dalej będą twierdzić, że Twoja chodzi identycznie jak ta druga to jedź tym autem do ASO i niech oni Ci określą czy skrzynia chodzi prawidłowo czy nie. Jedź potem z pismem od nich do Pałki, możesz poprzeć to opinią rzeczoznawcy i krótko im powiedz, że albo skrzynię naprawią, że będzie chodziła idealnie albo pojedziesz do ASO naprawić ją a oni dostaną fakturkę, a jak nie zapłacą to sprawa pójdzie do sądu i wtedy zapłacą 2 x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 949
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Limited.. daj spokój tek kwestii oleju, bo może faktycznie nie ma on wpływu na pracę skrzynii, skoro niektórzy na nim jeżdzą i jest ok.

 

Sorka ale czy Ty mmw masz wogóle BMW? Ponieważ co post to inne rzeczy piszesz dot. olej Tylko Texaco 7045E, że Esso sie nie nadaje teraz że dużo osób jeździ na Esso (nawet ja) jest OK, więc ja :) zrobie tak:

Kupie filtr, uszczelki, olej (15 litrów Texaco 7045E) gdzie koszt materiału 520 zł (w tym za filterek 250zł), wymiana dynamiczna oleju 100 zł razem 620 i będę jeżdził na Texaco 7045E po 2 tygodniach powiem wam czy jest różnica i może będzie w końcu spkój o jakość oleju w tym wątku !

Limited dzieki za namiar

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chłopie.. o oleju było już tysiąc postów i wiadomo co powinno się lać. Jeżeli jednak jest kilku użytkowników co mają wlane Esso i twierdzą że skrzynia chodzi ok to uważam, że pewnie u Limiteda nie jest to problem oleju. Zresztą nie ma to znaczenia w jego przypadku. Nie oddał auta na wymianę oleju tylko na naprawę skrzynii. Olej, który wlano, jest również elementem tej naprawy więc drążenie z jego strony tematu tylko oleju nie ma sensu, niech po prostu wymaga od nich doprowadzenia skrzyni do w 100% idealnej pracy, a czy oni to zrobią wymieniając olej czy dokonując naprawy to już nie jest problem Limiteda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

zalozenie sprawy cywilnej to nie jest duzo roboty, musisz miec tylko papiery: rachunek za naprawe i opinie rzeczoznawcy. jezeli opinia rzeczoznawcy jest na twoja korzysc to sprawe masz wygrana. jezeli kolo w sadzie bedzie pewny swego to moze wziasc swojego rzeczoznawce - albo sad wezmie "niezaleznego" i wtedy zaczynaja sie schody - rzeczoznawca musi byc 100% pewny ze to jest jego wina - nie naprawil skrzyni zgodnie z "sztuka"

 

jezeli rzeczoznawca stwierdzi ich ewidentną wine to jestes wygrany.

 

koszt zalozenia sprawy 3 lata temu bylo 250 zeta, formularz wypelniasz sam i idziesz do sadu albo wysylasz poleconym. po 6-12 miesiacach masz "rozprawe" jak kolo zmieknie to zaproponuje ugode. przy ugodzie liczylbym tylko zwrot kasy za naprawe (ktora mu zaplaciles), zwrot za rzeczoznawce i podział kosztow sądowych na 1/2 (czyli placisz 125 zl za rozprawe). jak nie pojdziesz na ugode to mozesz cos wiecej ugrac np. jakies zadoscuczynienie plus naprawa na jego koszt w innym zakladzie.

 

koszty sadowe zaleza od kwoty jaka sie domagasz od strony przeciwnej - ja placilem znacznie wiecej niz 250 zl, poza tym trzeba wziac pod uwage wynagrodzenie adwokata, u mnie bylo to kilka tysiecy zlotych - chyba, ze sam przygotujesz pozew...

 

poza tym rzeczoznawca - 400-500 zl... kosztow sie niestety potrafi uzbierac sporo, no ale kolo placi odsetki

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja placilem 250 zeta od kwoty 18 tys plus 10 tys zadoscuczynienie razem 28 tys zeta - rozprawa trwala 15 min. pelnomocnik zaproponowal 18 tys zeta bez zadoscucznienia i ja na to ok. wpis sadowy przychodzi 1,5 miesiaca od zlozenia wniosku, tak bylo 3 lata temu. wniosek wypelnilem sam bez adwokata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty sadowe zaleza od kwoty jaka sie domagasz od strony przeciwnej - ja placilem znacznie wiecej niz 250 zl, poza tym trzeba wziac pod uwage wynagrodzenie adwokata, u mnie bylo to kilka tysiecy zlotych - chyba, ze sam przygotujesz pozew...

 

poza tym rzeczoznawca - 400-500 zl... kosztow sie niestety potrafi uzbierac sporo, no ale kolo placi odsetki

 

Nie no po sądach się włóczył nie będę, sprzedam auto. Co z tego że dołożyłem kupę kasy bo robiłem dla siebie ?Za dużo nerwów mnie to kosztuje a nie może się wszystko obracać wokół zasranej skrzyni w zasranym bmw. Przykre dla inny posiadaczy ale ja już o swoim aucie nie potrafię myśleć inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
limited, nie martw sie, moj kumpel wlozyl do tej pory jakies 25k zl w zawieszenie w audi allroad - zaznaczam, ze samochod nie nalezy do szrotow, po prostu tak wyszlo... czasem trzeba zacisnac zeby, jesli poza skrzynia, wszystko jest ok, to ja bym sprobowal ja doprowadzic do porzadku, jest to mozliwe

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Limited.. daj spokój tek kwestii oleju, bo może faktycznie nie ma on wpływu na pracę skrzynii, skoro niektórzy na nim jeżdzą i jest ok.

 

Już Ci to pisałem żebyś pojechał to tego Pałki czy jak mu tam dwoma autami, swoim i innym z w 100% sprawną skrzynią. Jak dalej będą twierdzić, że Twoja chodzi identycznie jak ta druga to jedź tym autem do ASO i niech oni Ci określą czy skrzynia chodzi prawidłowo czy nie. Jedź potem z pismem od nich do Pałki, możesz poprzeć to opinią rzeczoznawcy i krótko im powiedz, że albo skrzynię naprawią, że będzie chodziła idealnie albo pojedziesz do ASO naprawić ją a oni dostaną fakturkę, a jak nie zapłacą to sprawa pójdzie do sądu i wtedy zapłacą 2 x tyle.

 

Rzadko się zgadzam z Tobą, ale tym razem dobrze prawisz :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

limited, nie martw sie, moj kumpel wlozyl do tej pory jakies 25k zl w zawieszenie w audi allroad - zaznaczam, ze samochod nie nalezy do szrotow, po prostu tak wyszlo... czasem trzeba zacisnac zeby, jesli poza skrzynia, wszystko jest ok, to ja bym sprobowal ja doprowadzic do porzadku, jest to mozliwe

fajne pakowne auta te Allroady i ceny nawet przystępne ale części :duh: pneumatyka katalizatory i sondy chyba 4 z tym wszystkim znajomy miał problem i sprzedał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem trzeba zacisnac zeby, jesli poza skrzynia, wszystko jest ok, to ja bym sprobowal ja doprowadzic do porzadku, jest to mozliwe

 

Reszta, jest w mojej ocenie w porządku.

Skrzynię pewnie musiał bym zawieźć do innego warsztatu i zapłacić na nowo.

Ja się nawet przyzwyczaiłem już do tego jak pracuje, jednak w zeszłym tygodniu miałem okazję zobaczyć jak pracuje taka skrzynia w aucie voshona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Od rana czytam te cala historie z ASB i juz mam kompletny metlik w glowie. A jako swiezo upieczony uzytkownik automata mam dwa pytania do znawcow tematu. Po pierwsze czy moja skrzynia to GM? Oznaczenie to A5S325Z, udalo mi sie to znalezc po Vinie na stronie podanej przez jednego z forumowiczow. Po drugie czy przy przebiegu 53k mam zaczac myslec o zmianie oleju czy na razie o tym zapomniec. Wszystko dziala OK tak moje laickie oko.
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Od rana czytam te cala historie z ASB i juz mam kompletny metlik w glowie. A jako swiezo upieczony uzytkownik automata mam dwa pytania do znawcow tematu. Po pierwsze czy moja skrzynia to GM? Oznaczenie to A5S325Z, udalo mi sie to znalezc po Vinie na stronie podanej przez jednego z forumowiczow. Po drugie czy przy przebiegu 53k mam zaczac myslec o zmianie oleju czy na razie o tym zapomniec. Wszystko dziala OK tak moje laickie oko.

 

Nie , masz skrzynkę ZF i autko na normalne paliwo , zapomnij wogóle o skrzyni , za 200tyś możesz progfilaktycznie olej zmienić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Od rana czytam te cala historie z ASB i juz mam kompletny metlik w glowie. A jako swiezo upieczony uzytkownik automata mam dwa pytania do znawcow tematu. Po pierwsze czy moja skrzynia to GM? Oznaczenie to A5S325Z, udalo mi sie to znalezc po Vinie na stronie podanej przez jednego z forumowiczow. Po drugie czy przy przebiegu 53k mam zaczac myslec o zmianie oleju czy na razie o tym zapomniec. Wszystko dziala OK tak moje laickie oko.

 

Nie , masz skrzynke˛ ZF i autko na normalne paliwo , zapomnij wogóle o skrzyni , za 200tys´ moz˙esz progfilaktycznie olej zmienic´ :mrgreen:

 

Dzieki wielkie! Od razu mi lepiej bo juz widzialem oczyma wyobrazni rozne czarne scenariusze. :cool2:

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem, zanim ktoś bedzie naprawiał skrzynie, proponuję zapytać o polecany warsztat. Ja recze za swój, byłem tam zreszta dzisiaj na kawce i zmienie oleju. Jesli ktos bedie planował naprawe, zaprowadzę, ustali warunki, odwioze na dworzec, potem odbiore. Nie jest to żadna kryptoreklama, ani nie mam z tego działy. :norty:

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem, zanim ktoś bedzie naprawiał skrzynie, proponuję zapytać o polecany warsztat. Ja recze za swój, byłem tam zreszta dzisiaj na kawce i zmienie oleju. Jesli ktos bedie planował naprawe, zaprowadzę, ustali warunki, odwioze na dworzec, potem odbiore. Nie jest to żadna kryptoreklama, ani nie mam z tego działy. :norty:

dobrze wiedzieć ale i tak nie kupię 3.0d z automatem :mrgreen: lepszą opcją był by jakiś milutki hotelik z panienkami na czas naprawy jak dworzec :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem, zanim ktoś bedzie naprawiał skrzynie, proponuję zapytać o polecany warsztat. Ja recze za swój, byłem tam zreszta dzisiaj na kawce i zmienie oleju.

 

Czemu robiłeś skrzynię u siebie? Bo było blisko ? :] Jechał byś pól tysiąca km naprawiać auto ?

Miałeś farta że Ci dobrze zrobili i tyle, mnie też mogli - wtedy polecałbym "swój" warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek, ale przecież rozmaiwalismy o tym nie raz. ZNam gosca i jego renome. Widze jakie wozy stoją. Poza tym robiło u niego wielu znajomych.

 

Wiem, wiem... pojechałem bo miałem blisko, skąd miałem wiedzieć że spie...ą naprawę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Olkuszu też dostałeś namiar nawet z telefonem a wiem że gość w tym siedzi a klienci nie wracają z problemami ale auto trzyma tydzień

 

No to pewnie tylko ja mam pecha, cóż cieszę się że inni nie maja problemów.

Po co roztrząsać "co by było gdyby", teraz już nie ma o czym gadać. Stało się jak się stało i koniec. Plus jest taki że inni będą ASB Palka omijać z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, już na fajrant, kolega szef mojego zakładu, popijając ze mną hebatkę z rumę rzekł z szyderczym usmiechem:"- tylko ja wiem jak zrobić skrzynię zeby zmieniała jak DSG" i wykonał gest ręką jak obrotomierzem regularnie opadającym po zmianie biegów. Potem powiedział ze jak bede miał czas to poeksperymentujemy z moją skrzynią, :norty: żeby przenosiła wiecej NM, bo on wie jak to zrobić ale to duzo forsy kosztuje.

I faktycznie coś w tym jest bo zmienia mi biegi naprawdę rewelacyjnie. Wspominał coś ze chodzi o odpowednio wczesnie zapinjacy sie lock-up aby nie było odczucia poslizgu, tylko spiecia skrzyni. Coś w stylu SMG, szybkie, wyczuwalne zmieny biegu.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.