Skocz do zawartości

[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady


MeWho

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa jeszcze jedno...tam gdzie mi tą ASB ratowano....to już mają taką zasadę, że profilaktycznie przy wymianie oleju, łącznie z filtrem wymieniają też elektrozawór odpowiedzialny za lockup (ponoć awaryjnie seryjnie sprawa i to też załatwia wcześniej konwerter) koszt tego elektrozaworu to ok 170zł.
Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 949
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

. Bo wolę ponieść koszt (za regenerowany z wymianą) ok 2000zł niż ponownie wydać 5500zł za to co on wyczynia z tą skrzynią jak się zaczyna sypać.

Pozdrawiam.

 

 

Znaczy regenerować czy nie bo moim zdaniem lepiej kupić nowy teraz tak mi się wydaje w bawari do mojej "po rabatach" 3200 to tak się trochę łamie czyto to bo jak nie :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze polecic dobry warsztat w warszawie lub blisko w okolicy co robia skrzynie automatyczne? chodzi mi o zakup malo uzywanej i zalozenia jej do samochodu, bo stara sie posypala od jazdy,a nowej w aso sie nie oplaca juz kupic. Tryb sport juz nie dziala tzn nie zmienia biegow , przekracza czerwone pole, przy zmianie na wsteczny slychac pod samochodem metalowy dzwiek ciche "klink", czuc ze skrzynia jest slabiutka , 2,5 roku temu w aso powiedzieli mi ze sprzeglo jest tez slabe. Chcialbym wywalic to i wlozyc cos normalnie dzialajace i kto to moze zrobic, wiem ze to bedzie kosztowac pewnie gdzies ok. 5 tys. pln
"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup 'mało używanej' hmmm też nad tym "dewagowałem"...ale jaka gwarancja ? ? najlepiej nowa ! ! ale to już wszyscy wiemy, że to 1/3 wartości auta . Ja wybrałem naprawę. Poniosłem koszt fakt 5500zł ale mam chyba lepsze samopoczucie...niż gdybym wsadził o 500 zł mniej w coś co "niby mało używane" i dobre.

Fakt że długo nad wyborem rozmyślałem, ale teraz wiem co było...co jest zrobione...i mam gwarancję.

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mistszu1 jeżeli taki jest koszt nowego konwertera jak piszesz, to też jestem za....za nowym. Chyba , że to koszt samego konwertera...hmm plus wymiana.....hmmm...jednak zostanę przy regeneracji...całość to ok 2000zł

 

 

NIE polecam ale może się uda, zawsze są dwa uda, uda się albo się nie uda , a najlepiej to w środek celować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

na wszelki wypadek odradze jeden warsztat - autojozefow.pl, w dziale Nie polecam sprawdz dlaczego :)

 

skrzynie w koncu zrobilem u Olczaka w Nadarzynie, ale nie jestem zadowolony z olewania klienta

 

czy ktos moze polecic dobry warsztat w warszawie lub blisko w okolicy co robia skrzynie automatyczne? chodzi mi o zakup malo uzywanej i zalozenia jej do samochodu, bo stara sie posypala od jazdy,a nowej w aso sie nie oplaca juz kupic. Tryb sport juz nie dziala tzn nie zmienia biegow , przekracza czerwone pole, przy zmianie na wsteczny slychac pod samochodem metalowy dzwiek ciche "klink", czuc ze skrzynia jest slabiutka , 2,5 roku temu w aso powiedzieli mi ze sprzeglo jest tez slabe. Chcialbym wywalic to i wlozyc cos normalnie dzialajace i kto to moze zrobic, wiem ze to bedzie kosztowac pewnie gdzies ok. 5 tys. pln

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszelki wypadek odradze jeden warsztat - autojozefow.pl, w dziale Nie polecam sprawdz dlaczego :)

 

skrzynie w koncu zrobilem u Olczaka w Nadarzynie, ale nie jestem zadowolony z olewania klienta

 

czy ktos moze polecic dobry warsztat w warszawie lub blisko w okolicy co robia skrzynie automatyczne? chodzi mi o zakup malo uzywanej i zalozenia jej do samochodu, bo stara sie posypala od jazdy,a nowej w aso sie nie oplaca juz kupic. Tryb sport juz nie dziala tzn nie zmienia biegow , przekracza czerwone pole, przy zmianie na wsteczny slychac pod samochodem metalowy dzwiek ciche "klink", czuc ze skrzynia jest slabiutka , 2,5 roku temu w aso powiedzieli mi ze sprzeglo jest tez slabe. Chcialbym wywalic to i wlozyc cos normalnie dzialajace i kto to moze zrobic, wiem ze to bedzie kosztowac pewnie gdzies ok. 5 tys. pln

 

Zakup 'mało używanej' hmmm też nad tym "dewagowałem"...ale jaka gwarancja ? ? najlepiej nowa ! ! ale to już wszyscy wiemy, że to 1/3 wartości auta . Ja wybrałem naprawę. Poniosłem koszt fakt 5500zł ale mam chyba lepsze samopoczucie...niż gdybym wsadził o 500 zł mniej w coś co "niby mało używane" i dobre.

Fakt że długo nad wyborem rozmyślałem, ale teraz wiem co było...co jest zrobione...i mam gwarancję.

 

 

czyli co radzicie? lepiej zrobic porzadna naprawe skrzyni zamiast kupowac "niby dobrej" ? w jakim warsztacie to najlepiej zrobic?

dzieki za informacje

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecic ci warsztat w Poznaniu. Sam tam robiłem. Solidna firma.

 

koszt ok 3000 PLN

 

Cena bardzo atrakcyjna .

Ile czasu juz jezdzisz po remoncie ?

 

Stołeczne firmy generalke robia za minimum 4500 PLN .

 

Na razie znalazlem az JEDEN warsztat ASB w stolicy gdzie nie boje sie wstawic autka z automatem.

Zrobili mi skrzynie ,z ktora inne warszaty bez efektow meczyly sie tygodniami. :cool2:

E46 ToUrInG M57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99,9 % masz skrzynke GM . Podnies auto i obejrzyj dokladnie to cudo. Skrzynka ,o ktorej mowisz na pewno jest bardziej niezawodna. Jezeli chodzi o kulture pracy i frajde z jazdy to juz mozna polemizowac . W E39 nie bylo innych skrzynek w dieslach niz kukulcze jajo od Opla :duh:
E46 ToUrInG M57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest to normalne ze jak jade powiedzmy 30km/h depne do dechy - pieknie sie zbiera i zaraz zaczne hamowac to przy zrzucaniu biegu czuc takie tapniecie ?

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem Ciekawą rzecz. Otóż, gdzieś wyczytałem że mozna kasowac pamieć wyuczoną skrzyni (kluczyk poz.1 pedałgazu 30sek w podłodze). Zrobiłem, faktycznie... jednak to nie wszystko... Mam problem z rozrusznikiem ( strasznie sie "klei" ) i zjada kupe pradu. Jak dlugo stoi wóz to napiecie spada. No i wczoraj odpalałem wóz, ale napiecie tak spadło ze skrzynia weszła w getriebprogram :shock: (za duzy spadek napiecia). Trochę mnie to zmroziło.... mysle, mysle.. Nic nie pomaga. Wyłaczam zaplon... nic. Wiec... kluczyk poz.1 i pedał w podłoge. :norty: Bład zniknął :cool2:

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem Ciekawą rzecz. Otóż, gdzieś wyczytałem że mozna kasowac pamieć wyuczoną skrzyni (kluczyk poz.1 pedałgazu 30sek w podłodze). Zrobiłem, faktycznie... jednak to nie wszystko... Mam problem z rozrusznikiem ( strasznie sie "klei" ) i zjada kupe pradu. Jak dlugo stoi wóz to napiecie spada. No i wczoraj odpalałem wóz, ale napiecie tak spadło ze skrzynia weszła w getriebprogram :shock: (za duzy spadek napiecia). Trochę mnie to zmroziło.... mysle, mysle.. Nic nie pomaga. Wyłaczam zaplon... nic. Wiec... kluczyk poz.1 i pedał w podłoge. :norty: Bład zniknął :cool2:

 

Jesli dziala to super odkrycie :) Dzieki :clap:

Zawsze moze sie przydac :)

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie polepszy badz zmieni po tej operacji ?

 

 

Jak sie polepszy to mozna przypuszczac ze komp mial zapisane bledy, pewnie znowu je zlapie, ale to by sugerowalo ze trzeba udac sie na podpiecie pod komputer.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego tapniecia to moze zle opisalem - powiem tak : czuc redukcje biegu no i wydaje mi sie ze za mocno

 

U mnie przy ostrym starcie i nagłym odpuszczeniu też jest takie "tąpnięcie"...nie udało mi się tego zlokalizować :oops:

Latam przez Tychy do i z pracy, możemy kiedyś zobaczyć czy to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.