Skocz do zawartości

Straszne historie przy wymianie sprzęgła:/ 328 coupe


bodekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam e36 2.8 coupe , zaczeło mi sie ślizgać sprzęgło wiec kupiłem komplet Sachsa (org.LUK jak sie okazało) i dałem do wymiany.

Po założeniu sprzęgła samochód chodził na sprzęgle a po puszczeniu gasł!!!poprostu masakra:/ dalej jeszcze ciekawiej , akcja wyjmowania znowu wszystkiego i okazuje sie że skrzynia nie chce w żaden sposób zejść bo tarcza nie chce zejść z wałka sprzęgłowego , zacisneła sie jakoś na nim.Mechanik rozciął obudowe od skrzyni zeby zeszła a tarcza i tak z wałka nie chce zejść.

 

Co teraz dalej z tym drążyć bo już jestem załamany!co może być przyczyną takiego czegoś???czy wina samochodu czy błąd w sztuce?

 

Jeszcze jeden temat to to że pedał sprzęgła jest dużo wyżej niż reszta i tak aż na bok odchodzi!da sie coś zrobić żeby było normalnie???

 

Czy może mi ktos powiedzieć jak i przy pomocy czego trzeba wymienić takie sprzęgło?Czzy trzeba tarcze centrować , sprzęgło odpowietrzać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego... normalnie "mechanicy" spieprzyli robote!!!! Takie jest moje zdanie!!! Ciekawe co teraz Ci powiedzą??? I kto pokryje koszty napraw czy wymiany skrzyni oraz nowego sprzęgła?

Jak się czyta takie posty to włos się jeży na glowie i nalezy omijac wszelkich mechaników z daleka.

zakładając tarczę trzeba ją nacentrować i odpowietrzyć potem sprzęgło.

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz chyba nie przesmarowali walka . moze tarcze odwrotnie wepchali i nie wycentrowali . To jest tragedia kto zaplaci za skrzynie , Jak miales stytrano to trudno ale jak w super stanie to taka skrzynia do 2.8 (beczulka ) idealna to ok 2 tys . Plus sprzeglo bo to napewno polamane albo pokrzywione . jeszcze niewiadomo co z dwumasem /
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie takim mechanikom domorosłym to palce poobcinać,żeby już więcej nic nie spartolili :modlitwa:

jak la bym mu rozciął obudowę to on by tydzień do tyłu chodził

kolego jak się wymienia sprzęgło,to przed włożeniem skrzyni ustawia się(centruję)tarcze specjalnym wzornikiem alba prościej starym wałkiem sprzęgłowym wyjętym ze skrzyni ,ponadto przy zmianie należy zachować czystość,przesmarować żeby wszystko ładnie się zeszło,pamiętaj nic na siłe,po złożeniu wszystkiego należy w zalężności od potrzeby odpowietrzyć sprzęgło,po wszystkim mysi byś ok :cool2:

ten twój mechanik pewnie odwrotnie założył tarczę albo zostawił nie czyszcząc resztki starego sprzęgła,

ja bym teraz mu kazał kupić twoje auto albo pokryć koszty plus odszkodowanie za stres i stracony czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Kolego... Każ im teraz za wszystko zapłacić!!! Za skrzynie, za sprzęgło etc... Jak się będą stawiać dzwoń na Policję. Takich trzeba tępić!!!!

 

Ciekawe czy mechanik wystawil mu zlecenie przyjecia auta na warsztat.

Bo jezlei nie ciezko mu bedzie udowodnic ze wstawil tam niepopsute auto i mechanik moze sie bronic.

A mi wlasnie wydaje sie ze ten mechanik to jakis Pan Henio z garazu ze taka akcje przywalil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra..

 

Znajomemu jak zmienili pasek rozrządu bez rolek, co spowodowało buum w silniku po 500km, mechanior oddał co do grosza bo wiedział że spier..ł,

 

więc i TY nie popuść partaczą :nienie:

BMW M3 COUPE i AUDI RS 4

_____________________________

Było E-36 coupe i było by do dziś

gdyby nie ślepi emeryci na drogach.

Jest E-46 ale to już nie to samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKAZAŁO SIE OSTATECZNIE ŻE SPRZĘGŁO SACHSA JEST TROCHE INNE NIZ FABRYCZNE LUKA I MECHANIK WŁOŻYŁ TARCZE W DRUGA STRONE!!!NO RĘCE OPADAJA!!! :mad2:

I GOŚĆ DO MNIE ŻE JAK BYM MU PRZYNIÓSŁ TAKIE SAMO SPRZĘGŁO TO BY NIE BYŁO TAKICH HISTORII!

NO QRW... NORMALNIE HU... STRZELA CZŁOWIEKA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile ten magik wziął za tę wymianę sprzęgła kasy?

 

ewidentnie to jest wina odwrotnie założonego sprzęgła.

a co do tego że sprzęgło inne to wątpię, sprzęgło zepsuło się przy złym montażu.

 

Aha i co z tą dziurą w skrzyni?

Tuning is not a crime it's a way of life!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magik chciał 400 zł.czekam aż wszystko poskłada i bedzie działać i bede go musiał uświadomić że za nową tarcze i jeszcze pare pierdół bedzie trzeba odliczyć z pieniędzy za jego robote! :evil:

Obudowa od sprzęgła na szczeście jest pospawana przez profesjonalna firme spawajacą zbiorniki cisnieniowe z aluminium także to najmniejszy problem.

Tarcza jest faktycznie inna ale bez problemu pasuje i działa jak jest dobrze założona!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem na pierwszy montaż szedł zarówno LUK jak i SACHS (w katalogach są oba a swoja droga większość przy wymianie poleca wręcz Sachsa :) )tak wiec nie daj sobie wmówić że przyniosłeś mu jakieś cudo które nie pasuje i jest be... spaprał sprawę więc powinien doprowadzić wszystko do porządku na swój koszt i jeszcze przeprosić...

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabił bym gnoja za takie coś

:twisted:

Przetrącił bym jak by mi taką fuszerę odwalili :duh:

 

mówisz że on chce 400zł, sprzęgło i spawanie kosztowały pewnie z 700zł

 

Jak ci powie po skończeniu roboty że 400zł to się głośno roześmiej, ciekawy jestem jak zareaguje :twisted2:

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wieć temat sie zakończył napewno nie po myśli mechanika...pieniądze na robote idą na części , nowa tarcza,skrzynia ( ta pospawaną sobie weźnie)- tu dzieki dla Dzikusa:) i jeszcze 2 pierdoły za 100 zł - razem 950zł!!!do tego sprzęgło sachsa i jeszcze by chciał 400 za wymiane hehe- paranoja!!!

także wymiana sporo droższa niz w ASO:D

Mam takiego pecha do napraw że szkoda gadac :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.