Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

OK interfejsy Viaken i Autodiag nie dzialaja z INPA wiec ktory dziala ? Chcialbym wreszcie kupic to co nalezy :)

 

Taki mam i działa

http://autodiag.pl/index.php?p106,interfejs-do-bmw-obd2-inpa-ediabas

 

A dziala INPA przez okragla wtyczke ?

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Sprecyzuj swoje zdanie bo nie mozna dojsc o czym mowisz.

Co masz na mysli bo INPA nie jest zalezna od interfejsu to raczej EDIABS musi wiedziec co ma wykorzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zainstalowalem inpa z powyzszego linku ale nie odpala sie pelne menu tzn brak wyboru modelu auta, nie mozna zrobic testowania, co trzeba zmienic aby ta wersja inpy ruszyla poprawnie

 

Coś musiało ci się źle zainstalować skoro nie ma wyboru auta.

ok dzieki juz dziala :D

 

jak zainstalować ????????? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak. Troche wiecej szczegolow. Przewaznie pliki skryptow kopiuja sie blednie i trzeba je recznie wyciagnac z instalki.

 

nie ma wyboru aut............ co mam i jak zrobicz???? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Zainstalowałem sobie INPE. jakąś 5.02 w języku angielskim i menu rzeczywiście jest w tym języku. Jednak gdy przyjdzie do połączenia z autem (BMW E34) to niestety opisy błędów mam już w języku niemieckim.

Co mogę z tym zrobić ? Która wersja Inpy działa w całości w języku angielskim ? Niestety niemiecki nie jest moją mocną stroną :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Tu coś ciekawego.INPA spolszczona w formie update jedno kliknięcie .tylko z ADS porozpoznaniu nr GAL piwka.

http://rapidshare.com/files/137078811/INPA_Pl.rar.html

 

Ale to tylko zwykle zdjecia wrzuc update. Szczerze to watpie zebys byl w stanie sprawdzic nr GAL-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpić to można .ale to zabezpieczenie jest takie że jak zobaczy inny interfejs niż piwek to sie nie zaktualizuje . Jeszcze pracuje nad softem a teraz nad win-kfpi Ncs , a Ponadto to premia dla tych co kupują u mnie Jak będzie gotowa będzie do pobrania .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wątpić to można .ale to zabezpieczenie jest takie że jak zobaczy inny interfejs niż piwek to sie nie zaktualizuje . Jeszcze pracuje nad softem a teraz nad win-kfpi Ncs , a Ponadto to premia dla tych co kupują u mnie Jak będzie gotowa będzie do pobrania .

 

Gdzie pobrales zrodla skryptow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba napisać sobie jakiś program ,bele co , co by mógł wykonać podmianę i kompilacje słów i zwrotów i miało wbudowany słownik który można sobie tworzyć , a potem to juz 700 plików do podmiany i ręczna korekta .zmiana kroki na przecinek i [BAD] program w kosmos leci ,ale wykonalne tyle że pies to ganiał roboty ja robię już 3 czy 4 miesiąc ale nie wszystko można zmieniać jest kilkanaście słów których nie można ruszyć nawet z niemieckiego są nie ruszane .ale warto .Powiem że człek nie docenia programu a to jest kosmos i GT to przy INPA wydaje się lipa .ponadto ktoś powywalał dużo funkcji które są w programie ale zmienił menu i nie widać ich i tu jest szukania kilka już znalazłem ,ale szukam jeszcze dalej , Przejrzałem na oczy .diagnoza angielska wersja to jak praca w ciemnym pokoju ,a przejście na polski to jak zapalenie światła . Uchcha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Trzeba napisać sobie jakiś program ,bele co , co by mógł wykonać podmianę i kompilacje słów i zwrotów i miało wbudowany słownik który można sobie tworzyć , a potem to juz 700 plików do podmiany i ręczna korekta .zmiana kroki na przecinek i [bAD] program w kosmos leci ,ale wykonalne tyle że pies to ganiał roboty ja robię już 3 czy 4 miesiąc ale nie wszystko można zmieniać jest kilkanaście słów których nie można ruszyć nawet z niemieckiego są nie ruszane

 

Czyli mieszasz na skompilowanych?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ze sie wtrace ale mam jedno pytanie... :mrgreen: Czy jest jakis interfejs w polskim jezyku ? i jak jest to jaki. :norty:

Tak jest jeden po polsku, od kolegi piwek pisze na nim "INTERFEJS" pozostałe dostępne sa w języku angielskim (np. Viaken) bo pisze na nich "INTERFACE".

Jak masz jeszcze jakiś problem to wal na priv, chetnie CI jeszcze parę spraw naświetlę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bardziej sprecyzowac. Kupilem Viakena i nie bylo batt i ignition. Szukam interfejsu ktory bez problemu bedzie mi dzialal z inpa i to mi wystarczy.

 

mozesz kupic interfejs w autodiag -u ale przejsciowke na okrągłe lepiej poszukać gdzies indziej bo nie dość że nie zrobili w niej IGNITION to w dodatku jedno gniazdo jest nierozbieralne, nawet rozciąć sie nie da żeby kabelek dolutować. Trzeba kombinować z taśmą klejącą żeby to przerobić a i tak wychodzi 'rzeźba'.

 

Inna sprawa że INPA i tak bedzie ci działac nawet bez przerabiania, jedynie nie bedzie wykrywać IGNITION ale wszystkie testy beda chodzić, wiec nie jest to niezbędne.

Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Koledzy na wstępie bardzo dziękuje za ogólne udostępnienie programu INPA/EDIABAS.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu INPY nie posiadam możliwości wyboru auta, z tego co czytałem to kilka osób miało taki problem lecz ja nie potrafię sobie z tym poradzić.

Próbowałem instalować dwa razy ale bez sukcesu.

Czy mógłbym prosić o pomoc.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Sprawdz plik inpa.ini w katalogu C:\INPA\CFGDAT ewentualnie. Jezeli w sekcji [config] F2, F3, itd nie sa przypisane wartosci to tu masz problem.

Masz pelna instalke? Jezeli tak to zerknij do spakowanych archiwow tam bedzie ten plik musisz go wypakowac recznie.

Poszukaj mojego postu w tym watku o PL modyfikacji. Mozesz uzyc tych plikow i bedziesz mial problem z glowy (strona nr.10).

 

Fragment przykladowy sekcji [config]

 

F2 = E87

F2_KNOPF = E87

F2_TEXT = Seria 1 - E87

F2_ARCHIV = SGBD_E87

 

F3 = E36

F3_TEXT = Seria 3 - E36

F3_ARCHIV = SGBD_E36

 

F4 = E46

F4_TEXT = Seria 3 - E46

F4_ARCHIV = SGBD_E46

 

gdzie knopf to opis przycisku, text to wyswietlany teks w menu glownym, archiv plik z skryptem do obslugi danego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nerwus bardzo dziękuje za pomoc , faktycznie plik INPA.ini był prawie pusty, po znalezieniu i skopiowaniu go wszystko pojawiło się na miejscu.

Pojawił się natomiast kolejny problem, przy próbie wyboru samochodu np.E65 pojawia się komunikat - "Couldn't find INPA configuration fileC:/EC-APPS/INPA/BIN/../cfgdat/E65.ENG", czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Rozumiem co jest napisane lecz niestety niewiem za bardzo co z tym mogę zrobić. :(

Dodam że INPA ta została pobrana z linków przedstawionych przez kolegę @muras73

Pełna wersja INPA

http://rapidshare.com/files/113966986/bmw_inpa_2006.part1.rar

http://rapidshare.com/files/113978493/bmw_inpa_2006.part2.rar

http://rapidshare.com/files/114204493/bmw_inpa_2006.part3.rar

http://rapidshare.com/files/115373884/bmw_inpa_2006.part4.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nerwus bardzo dziękuje za pomoc , faktycznie plik INPA.ini był prawie pusty, po znalezieniu i skopiowaniu go wszystko pojawiło się na miejscu.

Pojawił się natomiast kolejny problem, przy próbie wyboru samochodu np.E65 pojawia się komunikat - "Couldn't find INPA configuration fileC:/EC-APPS/INPA/BIN/../cfgdat/E65.ENG", czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Rozumiem co jest napisane lecz niestety niewiem za bardzo co z tym mogę zrobić. :(

 

Jak masz to C:/EC-APPS/ - to instalowałeś to:

Setup 2.4

Kod:

http://rapidshare.com/files/118784438/setup.rar.html

 

Setup 2.5

Kod:

http://rapidshare.com/files/118785992/setup.rar.html

 

 

W 2.4 jest NCS 3.1.0 (chyba najnowszy)

W 2.5 jest WINKFP 5.1.5 (chyba najnowszy) ale nie ma już w nim NCS'a

 

Odinstaluj wszystko *usuń* i zainstaluj tylko tą INPĘ co ściągnołeś z radipa

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.