Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam czy na czyms takim inpa ruszy mam taki fejs i nie moge uruchomic

 

http://www.allegro.pl/item746864757_interfejs_elm327_obd2_can_nowa_wersja.html

 

z gory dzieki za odpowiedz bo moze czasu szkoda z tym fejsem

 

 

I nie uruchomisz, to nie jest fejs do oprogramowania robionego dla bmw.

jak suka nie da to pies nie weźmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Atmelu jest dokładnie taki sam jak ruska , z tym że pomyslałem że jak robi od 97 to warto zrobic większy z wypinanymi wtykami i dodać drugi 20 pinowy wtyk.Ale będę robił i w samym wtyku obd 16 pin.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=762368192

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozemy zrobic cos takiego: w temacie ogloszenia: zrobic np. linki do plikow instalacyjnych inpa - najnowszych werjsji z opisem do jakich aut pasuja, to samo z Disem i innymi programami, tak zeby wszystko bylo czytelne. teraz trzeba biegac i szukaac po roznych tematach, co jest klopotliwe i cczesto sciaga sie pliki starszej werjsji albo wadliwej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
czy mozemy zrobic cos takiego: w temacie ogloszenia: zrobic np. linki do plikow instalacyjnych inpa - najnowszych werjsji z opisem do jakich aut pasuja, to samo z Disem i innymi programami, tak zeby wszystko bylo czytelne. teraz trzeba biegac i szukaac po roznych tematach, co jest klopotliwe i cczesto sciaga sie pliki starszej werjsji albo wadliwej.

 

Z tym to moze byc ciezko. Lwiej czesci ludzi ktorzy sie znaja na robocie zalezy zeby nie kazdy mial dostep do wiedzy. I wcale im sie nie dziwie bo to zrdlo ich dochodu. Poza tym ludzie z Allegro odbieraja chec do wszystkiego i dzieki nim i nie tylo forum Fistera przeszlo w podziemie.

 

Zerknij do linkow ponizej. Masz tam co udalo mi sie poskladac w kupe. I staram sie trzymac to nabiezaco. Zawsze mozesz dolozyc swoje 3 grosze i dopisac troche. Chetnie pomoge, podlinkuje, dodam pare rzeczy do FAQ, jezeli tylko masz jakies dane lub wiedze do spozytkowania (jestem Adminem tego dzialu).

 

viewtopic.php?f=97&t=108480

viewtopic.php?f=97&t=108441

 

Kiedy watek o INPA i DIS powstala byla tylko garstka ludzi. Prawie wszyscy bylismy zieleni. Kilku osob juz nie ma, ale za to przyszlo paru nowych. Ja widze prawie zawsze te same osoby dzielace sie wiedza z innymi. Reszta pojawia sie i znika. I tylko nie licznie przylaczaja sie do zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nerwus ma 100% racji, nawet byłem u kumpla który kupił na allegro kabel do bmw na obd2 poprosiłem go abym mógł go rozkręcić, okazało się że to przeróbka vaga dokładnie ta tu z forum, ja też tak zrobiłem dla własnego użytku, kupiłem vaga za 50zł i trzy tranzystorki za 40gr i działał, tyle że 5 minut.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam, zaaktualizowalem INPA na nowsza wersje z 9.07 na 10.04.

czy mozna miec 2 wersje tak zebym mogl diagnozowac e46 i e61 ?

w tej nowszej nie mam E46 a w starszej nie mam nowszego E61

pzdr!

 

Wyedytuj inpa.ini (C:\EC-APPS\INPA\CFGDAT) i odblokuj pod F3 obsluge E46.

 

F3 = E46

F3_Text = E46

F3_ARCHIV = SGBD_E46

 

Masz to w moim opisie instalacji do pakietu 10.0.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem jak pisales, w panelu jest E46 pod F3, niestety inpa sie wlacza - podlaczony jest modem i niestety nie wykrywa ani bateri ani zaplonu, probojje sie polaczyc i wyskakuje blad 006 - z opisu instalacji wynika ze cos moze byc nie tak z com1.

 

odinstalowalem wszystko wykasowalem i zainstalowalem ponownie stara inpa 9.07 (juz nie chce nowej). zrobilem jak wczesniej kiedy dzialalo; niestety teraz nie dziala: inpa sie wlacza i znowu nie wykrywa zaplonu i baterii, a jak chce sie polaczyc np. z silnikiem to znowu wywala ten blad IFH-0006. stracilem juz 3 godziny, musze przerwe sobie zrobic, zeby uspokoic nerwy.

w menadzerze urzadzen jest na com1 proliftic jak wczesniej, sprawdzilem kable i modem -ok, wlacza sie inpa, pliki sprawdzalem odb i edibajas i sa ok. co to moze byc?

czy cos zblokowalo w COM1 ? jak to sprawdzic?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam taki błąd 4AB2 elect. spare heater co to za ustrojstwo??

Chodzi o dogrzewacz elektryczny - tansza wersja 'webasta', montowany w M47 od 09_99 i standardowo we wszystkich M47N), a dokladniej oznacza nadmierna temperature w dogrzewaczu (tak jakby cos sie przegrzalo). Blad ten powoduje wylaczenie dogrzewacza - przy niskich temperaturach mozesz zauwazyc wolniejsze nagrzewanie sie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chłopaki mam taki błąd 4AB2 elect. spare heater co to za ustrojstwo??

Chodzi o dogrzewacz elektryczny - tansza wersja 'webasta', montowany w M47 od 09_99 i standardowo we wszystkich M47N), a dokladniej oznacza nadmierna temperature w dogrzewaczu (tak jakby cos sie przegrzalo). Blad ten powoduje wylaczenie dogrzewacza - przy niskich temperaturach mozesz zauwazyc wolniejsze nagrzewanie sie silnika.

 

Czy może się to dziać np. od zapowietrzonego układu chłodniczego???

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem ostatnio INPA i podejrzałem Live Data - na wolnych obrotach pokazuje ok 15kg/h, podczas jazdy przy wciśnięciu pedału gazu do końca wychodzi ok 300kg/h z wykrzyknikiem. Błędu żadnego w silniku nie ma, po odpięciu przepływki na pracującym silniku na chwile obroty się wahają, samochód jeździ na odpiętej tak samo jak na podpiętej. Nie mam możliwości podpięcia innej, sprawnej a kupować nową to wiadomo... Jeśli będę miał pewność że ta jest uszkodzona to oczywiście wymienię.

Mógłbym prosić o sprawdzenie kogoś, kto ma podobny silnik (M54B25) lub interpretację tych wyników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem ostatnio INPA i podejrzałem Live Data - na wolnych obrotach pokazuje ok 15kg/h, podczas jazdy przy wciśnięciu pedału gazu do końca wychodzi ok 300kg/h z wykrzyknikiem. Błędu żadnego w silniku nie ma, po odpięciu przepływki na pracującym silniku na chwile obroty się wahają, samochód jeździ na odpiętej tak samo jak na podpiętej. Nie mam możliwości podpięcia innej, sprawnej a kupować nową to wiadomo... Jeśli będę miał pewność że ta jest uszkodzona to oczywiście wymienię.

Mógłbym prosić o sprawdzenie kogoś, kto ma podobny silnik (M54B25) lub interpretację tych wyników?

 

hej, powiec w którym miejscu podejrzec te wskazania to sprawdze u siebie, mam taki sam silnik u siebie. INPE tez mam.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fixxxer1 a więc zrobiłem dziś podgląd jak wracałem z roboty, tak na jałowym pokazuje tak 12-13 , przy rownomiernym rozpędzaniu ale bez max buta dochodzi do ok 80-90, natomiast jak gwaltownie daje na maxa, to wskakuje na ok 300 z wykrzyknikiem, czyli tak jak u Ciebie :)

 

u mnie błedów też brak, auto ma moc, pali w normie, więc stwierdzam że przepływka narazie jest ok, a wg książkowych ustawień jak powinno byc przy mac bucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

mam prośbę i takie pytanie:

czy ktos mogłby mi pomóc zainstalowac i skonfigurować inpe? Kupiłem fejs ADS od naszego kolegi ale nie moge sobie poradzic z jego konfiguracja. Nie łaczy sie z żadnym modułem w e36 318i i wyskakuje bład sys-0012.Jak by ktos byl z wrocławia to moglibysmy sie spotkac aby wytestowac mój fejs na moim sprzecie lub podłaczyc mój fejs do zainstalowanego juz programu na waszym kompie w celu sprawdzenia go.

Prosze o odpowiedz. z gory dziekuje!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.