Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

witam

po zainstalowaniu inpy,interfejs laczy sie ze samochodem,ale w inpie nie ma zadnych opcji np aby wybrac model samochodu i zdiagnozowac.

Co to moze byc?

 

Błędna instalacja, brak plikow konfiguracyjych w katalogu C:\EC-APPS\INPA\CFGDAT

dokladnie,masz racje,poradzilem sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok, Dzięki bardzo. Dopiero zaczynam z INPĄ.

 

Powiedzcie mi jeszcze gdzie mogę przetestować wtryski i turbinę?? Wchodziłem w engine - status lesen, tam mam tylko do wyboru Digital, Analog 1 i Analog 2. Nic więcej. Nie mogę się nigdzie doszukać.

 

Dzięki z góry

Witam mam E39 tds 2,5 i mam ten sam problem, nic więcej nie ma i niewiem jak sprawdzić korekcję wtrysków. Ktoś mógłby cos podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy,

 

Nie moge za nic dojsc do tych parametrow analog values 1 i 2.

Mam model e60 z 2004 roku 525d 177KM.

Inpa to jakas niemiecka wersja w ktorej napewno cos brakuje. Juz sam nie wiem...

 

Startuje program, wybieram model e60, poczym otwiera sie ponownie okienko w ktorym naciskam (funktionale jobs).

Potem da sie wyczytac i skasowac bledy i nic poza tym....

 

Czyzby brakowalo jakis sterownikow do wyboru ? DDE 5.0 lub cos w tym stylu ? Juz sam nie wiem. Prosze o pomoc w kazdej postaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na kompie i kts odczytał mi błąd regulacji recyrkulacji spalin AGR (coś tam było 80%). Dodatkowo pokazał jakiś błąd regulacji biegu jałowego. Zadtanawiam się czy te błędy mogą mieć wpływ na nierówną pracę silnika i telepotanie autem na wolnych obrotach? Zdjąłem rurę IC i zawór AGR wydaje się pracować po dodaniu gazu tłoczek cofa się trochę.

Auto czasami nawet zgaśnie na wolnych obrotach - nie ważne czy ciepłe czy zimne.

Edytowane przez tabaza16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można odblokować TV za pomocą NCS lub DIS , zeby televizija działała podczas jazdy?

 

Na 100% można za pomocą Navcodera http://www.x5world.com/navigation-system/51085-navcoder-v2-5-20-released.html

 

no i wszystko działa, TV jest odblokowany navcoderem (koszt interfejsa 18zl) , plus pomoc Roberta ( bardzo dziękuję !!! ) :cool2: :D

 

Witam. Czy mógłbyś napisać gdzie kupiłeś interfejs do Navcodera? - ewntualnie jakiś jego schemat?

Sprzedam nową uszczelkę miski olejowej Elring do silników M50, M52 Vanos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam. Czy mógłbyś napisać gdzie kupiłeś interfejs do Navcodera? - ewntualnie jakiś jego schemat?

 

 

http://www.siegenthaler.co.nz/NavCoder/index.htm

 

Schemat i sprzedaz na:

 

http://www.reslers.de/IBUS/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję pomocy moją e39 3.0d po powrocie z pracy zgasiłem normalnie jak zawsze i już nie odpaliłem .Od 2 tygodni próbuję dojść co się stało i na razie bez sukcesu. Sprawdzałem inpą i nie widzę błędów które by uniemożliwiały odpalenie auta.wymieniłem pompkę pod podłogą bo było słabe ciśnienie i nic .Z tego co zuważyłem to brak ciśnienia na szynie .Jest w chwili kręcenia około 70 atm a na pompce pod połogą dochodzi do 3,5 po przekręceniu kluczyka .Jest też sporo powietrza w przewodach paliwa za filtrem gdy pompka zaczyna pracować ,póżniej jest lepiej ,a jak pompka się wyłączy powitrze zaczyna znowu nachodzić .help me

 

 

 

 

 

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez waldigit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w końcu po 655 tys km pompa CR ma prawo się zepsuć :)

Szukaj przyczyny w pompie Common Rail -głównej pompy wtryskowej zasilającej listwę. Ew. poszperaj dalej - wtryski itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam auto ma na liczniku 240000 km a czasem wyrzuca błąd przy 655350 km nie wiem co jest grane wcześniej spotkałem się z podobnym problemem u Krrizza kilkanaście stron do tyłu .

 

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Raportuj ten postOdpowiedz z cytatem przez Krrizz » Śro Kwi 22, 2009 10:47 pm

 

 

nie będę oryginalny ale dla pewności zapytam sie Was jako bardziej doświadczonych speców może ktoś pomoże rozszyfrować kody

1) 10 AUC sensor

Error frequency : 16

Open circuit

Error present

 

2) 1 Navigation Controller

Error frequency : 2

 

3) 2 error front sensor

Error frequency : 3

Outside temperature 20.00 degrees C

 

Error not present

 

4) 256 air mass meter

Error frequency : 1

Logistic counter: 40

 

Engine speed 824.18 1/min

Coolant temperature 79.81 Grad C

Einspritzmenge 3.58 mm^3

RPC rail pressure 349.40 bar

Fehler aufgetreten bei 655350.00 km????

Krrizz

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Edytowane przez waldigit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłem też podobny problem z przebiegiem na fińskim forum oto on:

 

 

 

Mitäs meinaa seuraavat 530D -00:sta INPA:lla luetut vikakoodit?

Kaverin autosta lukasin kun oireet on että veto päällä (kytkin ylhäällä) ei meinaa ottaa millään kierroksia, mutta kytkin pohjassa ottaa normaalisti

Moottorin käy myöskin "rytkyttäen" vaikka suutinremppa vasta tehty. Rytkytti siis jo ennen suutinremppaa ja rytkyttää edelleen...

Auton mittarissa on noin 345tkm, mutta vikakoodeja näkyy olevan myös 655tkm mittarilukemalla

 

E R R O R M E M O R Y R E P O R T

-------------------------------------

Date: 03/05/10 18:44:40

ECU: DDE40KW0

JobStatus: OKAY

Variant: DDE40KW0

-------------------------------------------------------------

RESULT: 3 errors in error memory !

-------------------------------------------------------------

272 temperature sensor

 

Error frequency : 18

Logistic counter: 2

Error occured 1. times at:

Engine speed 0.00 1/min

Coolant temperature 16.32 Grad C

Einspritzmenge 1.54 mm^3

RPC rail pressure 6.02 bar

Fehler aufgetreten bei 655350.00 km

Error occured 2. times at:

Engine speed 0.00 1/min

Coolant temperature -19.86 Grad C

Einspritzmenge 65.54 mm^3

RPC rail pressure 6.02 bar

Fehler aufgetreten bei 344040.00 km

Error occured 3. times at:

Engine speed 0.00 1/min

Coolant temperature -19.86 Grad C

Einspritzmenge 65.54 mm^3

RPC rail pressure 6.02 bar

Fehler aufgetreten bei 344040.00 km

Error not present

Sporadic error

Signal open circuit or short circuit to B+

Errorcode: 01 10 02 12 D8 02 00 54 03 01 FF FF 02 00 1F 80

01 86 64 02 00 1F 80 01 86

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

Jeżeli tak jak piszesz to wina oprogramowania to czy to może być powodem .że auto przestało nagle odpalać...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem ze swoim Bmw525d. Mianowicie silnik wkręca się tylko do 4500obr, na wolnych odczuwa się delikatne drgania. Poza tym jak się mocniej dociśnie pedał do dechy to trochę kopci. Inpa nie wykazuje żadnych błędów. Więc zrobiłem zrzuty. zaznaczam, że interface mam od paru dni więc nie poznałem się jeszcze na jego funkcjach.

Proszę specjalistów o zerknięcie i ewentualnie o poradę.

Aha testy robiłem na wolnych obrotach. Silnik M57

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/384ccaedb1386d71.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a3a21ed64cc197b4.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14f11cbcd008401f.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b8161fa50fc66424.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/56a4e28022e452e9.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

W sumie jest to moje 1 spotkanie z inpa i mam takowy problem:

W x5 wywala mi na wyswietlaczu komunikat Tyrecontro inactive i swieci sie kontrola cisnienia w oponach RDC (ta opona z wykrzyknikiem), gdzie drodzy forumowicze szukac w INPIE tego bledu, bo nie chce na poczatek wciskac wszystkiego na raz (w menu body nie znalazlem nic o rdc - tak mi sie wydaje).

Pozdrawiam i dzieki za help

I czy w inpie mozna odblokowac tv podczas jazdy?????

PS. Pozyczylem fejs od kolegi, jak wszystko zagra sprawie sobie taki od kolegi z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam problemy z pracą silnika na wolnych obrotach - czasem trochę szarpie buja - wtryski korekcje ok (max 0.7) natomiast pojawiają mi się wykrzykniki przy P-Amount of the Pl-ideal speed control !-0.13 po dodaniu gazu robi się !-77 i nie wiem co to jest - może ktoś miał podobnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
doradzcie ktoremu programowi bardziej ufac DIS czy INPA poniewaz:

 

w inpie w LCM mam blad 40 oil Level sensor

na tatomiast w DIS jest czysto tak wiec co jest grane

 

pozdr

 

A co masz w opisie bledu w inpie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może mi ktoś pomóc ponieważ wyświetla mi się Error ,,Couldn't find INPA configuration fileC:\EC-APPS\INPA\BIN\...\cfgdat\E46.ENG" i nie wiem jaka to może być przyczyna. A może to jest wina programu ściągałem z chomikuj.pl sam już nie wiem ponieważ dopiero się uczę. Może mi ktoś podać z jakiej strony można ściągnąć INPE żeby to śmigało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam

Czy może mi ktoś pomóc ponieważ wyświetla mi się Error ,,Couldn't find INPA configuration fileC:\EC-APPS\INPA\BIN\...\cfgdat\E46.ENG" i nie wiem jaka to może być przyczyna. A może to jest wina programu ściągałem z chomikuj.pl sam już nie wiem ponieważ dopiero się uczę. Może mi ktoś podać z jakiej strony można ściągnąć INPE żeby to śmigało??

 

Brak plikow konfiguracyjnych w Inpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może mi ktoś pomóc ponieważ wyświetla mi się Error ,,Couldn't find INPA configuration fileC:\EC-APPS\INPA\BIN\...\cfgdat\E46.ENG" i nie wiem jaka to może być przyczyna. A może to jest wina programu ściągałem z chomikuj.pl sam już nie wiem ponieważ dopiero się uczę. Może mi ktoś podać z jakiej strony można ściągnąć INPE żeby to śmigało?

 

Pewnie INPĘ masz dobrą, tyle, że trzeba ją dobrze zainstalować.

Ja teraz już dobrze nie pamiętam, ale nie ukrywam, że u mnie INPĘ instalował gość, i to co robił to po prostu było ciekawe... :)

Może nie do końca zainstalowałeś ?

Poszukaj na sieci odnośnie instalowania INPY.

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Czy może mi ktoś pomóc ponieważ wyświetla mi się Error ,,Couldn't find INPA configuration fileC:\EC-APPS\INPA\BIN\...\cfgdat\E46.ENG" i nie wiem jaka to może być przyczyna. A może to jest wina programu ściągałem z chomikuj.pl sam już nie wiem ponieważ dopiero się uczę. Może mi ktoś podać z jakiej strony można ściągnąć INPE żeby to śmigało?

 

Pewnie INPĘ masz dobrą, tyle, że trzeba ją dobrze zainstalować.

Ja teraz już dobrze nie pamiętam, ale nie ukrywam, że u mnie INPĘ instalował gość, i to co robił to po prostu było ciekawe... :)

Może nie do końca zainstalowałeś ?

Poszukaj na sieci odnośnie instalowania INPY.

Pzdr :)

 

A skopiowałeś inpę na dysk C przed instalacją ?, dodałeś skrót do zmiennych środowiskowych, zainstalowałeś sterownik ADS lub OBD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img194.imageshack.us/img194/2516/lcm40.png

z tego co czytalem to duzo ludzi ma ten sam error

witam

kolego oba programy mówią prawde :cool2: z tym ze inpa pokazuje ci błąd poziomu oleju który juz nie wystepuje dlatego w disie niema nic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.