Skocz do zawartości

316ti, 318ti. Pytanie o jakość aut BMW.


stator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem auta, pod uwagę brałem już wiele marek i modeli aż ostatnio zainteresowałem się BMW.

Czego oczekuję - bezproblemowej eksploatacji i przyjemności z jazdy.

Nie jestem jakoś ograniczony finansowo ale nie chciałbym wydać więcej niż 10 tysięcy Euro.

 

Zastanawiam się nad modelem 316ti compact - rocznik min 2003.

Przebieg max 80tys km. W tym roczniku i przy założonym budżecie bez problemu znajdę auto na mobile.de o przebiegu max 80tys.

Dodatkowo mam w niemczech znajomego który od wielu lat prowadzi komisy i ma znajomości na przetargach urzędów celnych, firm leasingowych itd.

Obiecał że jeśli poczekam max 3 miesiące jest w stanie znaleźć mi każde auto poniżej ceny rynkowej w bardzo dobrym stanie. No ale nie licze na wielkie okazje.

Wracając do tematu. Przed compactem byłem prawie zdecydowany na Volvo s60 ale zmieniłem zdanie bo chce coś mniejszego.

Moje pytanie do doświadczonych kolegów-

czy kupując takie 316ti lub 318ti w bardzo dobrym stanie o przebiego do 80tys. km będe miał spokojne 3 lata z tym autem. Czy mogą sie pojawić potencjalne duże wydatki?? i czy te auta są mocno awaryjne??

Pytam Was użytkowników z doświadczeniem bo jeśli chodzi o jakość BMW to chodzą różne opinie. Ostatni raport TUV lokuje BMW 3 pośród aut 6-7 letnich na 15 pozycji od końca między Renaultem Twingo a Hyundaiem Lantra więc żenada. Czy Bmw są na tyle awaryjne czy tak niskie rankingi wynikają z ostrzejszego traktowania tych aut??

Kończąc dodam , że chciałbym spokojnie pojezdzić autem 3 lata (15 tys km rocznie) bez większych nakładów (oczywiście wiadomo , że czasem coś trzeba zrobić). Czy w takim przypadku wymienione powyżej przeze mnie auto jest warte zainteresowania??

 

proszę o opinie.

pozdrawiam

 

 

ps. nie interesują mnie raczej większe modele i 3-litrowe silniki bo i tak w polsce nie ma gdzie tej mocy wykorzystać. a z piłowanie auta na 1 i 2 już wyrosłem.

 

Z racji, że interesuje cię konkretny model, przenoszę wątek do działu 'seria 3'. Jeśli chodzi o ogólne informacje na temat awaryjności, to polecam, oprócz odpowiedzi, które nastąpią, poczytać tekże starsze wątki na temat konkretnego modelu, znajdujące się na tym forum, zapewne dadzą ci obraz co się psuje a co nie; gdyż nie ma ogólnej i jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie. Moderator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Troche kiepsko wyszło Ci to pytanie,a jeszcze gorzej bzdurna argumentacja.To jest forum miłośników i porównanie czy stawianie obok Hyundaja,Reno jest tu nie na miejscu.Twój ostatni komentarz zwala z nóg i powinieneś zachować go dla siebie.Powiem tak-przyjemność z jazdy jest najwyższa,awaryjność b.mała pod warunkiem że kupisz nie katowany-i tu jest odpowiedz:zawieszenie,silniki,właściwości jezdne zachęcają do ostrej jazdy i jak kupisz zmęczony(nawet kilkuletni) to będą wydatki.Jak znajomy znajdzie zadbany,udokumentowany egzemplarz to moja rada-bierz a taki będziesz :D
Ja tez mam drugi pojazd z klasycznym napedem R1100R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnosząc się do twojej wypowiedzi - ja nie stawiam BMW obok Renaulta czy Hyundaia - ja tylko przytaczam ostatnie wyniki raportu usterkowości TUV, tak więc to nie moje porównanie tylko statystyków TUV.

 

Co do ostatniego komentarza- nie rozumiem oburzenia. Po prostu drogi w Polsce jakie są wszyscy wiemy, ruch olbrzymi więc nie ma gdzie poszaleć więc nie chce dużego motoru. A ,że chwilowo mieszkam w Szwajcarii i czesto jeżdze po NIemczech to zauważam , że nawet u nszych zachodnich sąsiadów ostatnio jest coraz gorzej - pełne autostrady.

 

Ale wracając do sedna- kolega Stach poleca BMW.

Chciałbym jeszcze uslyszeć opinie użytkowników modeli 316(116ps) lub 318(143ps) bo mało jest ich wypowiedzi na forum- może to oznacza ,że nie mają takich problemów jak właściciele diesli.

 

pozdrawiam i proszę o opinie na temat bmw , nie mojego posta.

 

ps. zastanawia mnie skad tak niskie pozycje bmw w rankingach skoro i użytkownicy oraz prasa motoryzacyjna chwali te auta - może to problem z tymi rankingami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stator, jeśli kupisz auto z takim przebiegiem jak piszesz to raczej nie powinieneś mieć innych wydatków jak tylko normalne eksploatacyjne,

rankingami TUV bym się za bardzi nie przejmował bo jak porównać auto, którym robi się rocznie 10 tys. km do takiego, którym robi się co najmniej 30 tys. km. BMW to auto do jazdy a nie tylko do kościoła, przy aucie 6 letnim masz wieć 60 tys km do 180 tys km więc nie ma co tu porównywać.

Auto prawidłowo eksploatowane, zadbane, na bieżąco serwisowane powinno bezproblemowo przejeździć kilkaset tysięcy km, trzeba tylko pamiętać, że niektóre elementy w naturalny sposób ulegają zużyciu i trzeba je wymieniać co jakiś czas.

zatem kupuj śmiało i ciesz się z jazdy

Szczęśliwy posiadacz pierwszej swojej beemki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

posiadam compacta 115 KM w dodatku ze skrzynią steptronic i nie uważam, że się muli, mimo niedużej mocy dość wysoki moment 175 Nm (dla porówniania nowy civic ma 174 Nm), po mieście spoko w trasie też daje radę, wiadomo, że nigdy nie pojedzie tak jak 3 litrówka ale zalezy kto czego oczekuje,

o silnikach tych słyszałem, że są nie do zajechania ten większy jest identyczny tylko ma więcej KM, są to nowoczesne silniki (double vanos, valvetronic, łańcuch), nie powinno być z niczym problemów, chyba, że cos z zawieszeniem np tuleje wahaczy ale to dzieki naszym drogom, generalnie wydatki eksploatacyjne.

tylko 1.8 ale daje rade;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

dzięki ponowne za rzeczowe wypowiedzi.

niestety bylem na delegacji wiec nie odpisywałem.

widzę , że koledzy którzy użytkują compacty e46 są zadowoleni.

moje autko już sie szuka. tak na 70% jestem zdecydowany na e46 compact.

rozważam jeszcze mercedesa clk ale w tych pieniądzach to max. 2000r.

oczywiście jak by sie trafiło e46 sedan lub kombi to też nie pogardzę.

znajomy z niemiec dzwonił że za 9 kE ma e46 kombi 318, 2002 rok po lifcie i 100 tys najechane. no ale czerwona wiec nawet zdjec nie chciałem.

 

mam jeszcze pytanie do użytkowników 316ti - mianowicie ile średnio spala taka maszyna??

i czy w compakcie jest z tyłu dużo mniej miejsca niż w sedanie??

czy da radę od czasu do czasu w 4 pojechać??

Kolego Ricky - czy miałes jakieś poważne awarie??

 

pozdrawiam

 

ps. tak sie zastanawiam czy nie było by wygodniej gdyby forum serii 3 było podzielone na poszczególne generacje. teraz panuje troche zamęt i aby znaleźć coś o e46 muszę przebrnąć przez morze tematów o e36.

no ale to takie moje przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Co do spalania w 316ti, to moge Ci powiedziec ze pewnie bedzie podobne jak u mnie 318i na sedanie , w miescie przy lekkiej nodze + eco driving ( hamowanie silnikiem gdzie sie da, jak najmniej uzywania hamulca itp, co wcale nie znaczy ze wolno i ze czasem sie bokiem na zakrecie nie ustawi :) ) spalanie w granicach 7,5-8,2l/100 na trasie delikatna noga 6-7 , jazda jak na buhaja przystala max 12 ;)) Wiec o spalanie martwic sie nie musisz ;D

 

Co do ilosci miejsca to ja mam 188cm i za mna raczej nikt siadac nie chce ( sedan ) , wiec w Copmpactie tez nie licz na luxus z tylu jak w Skodzie Superb ;) Ale spokojnie da rade w czworke nawet w dluzsze trasy , ja osttanio 600km w 4 osoby bez przystankow i nikt nie narzekal ;D

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.