Skocz do zawartości

xenony - kilka pytan... :)


czarek23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem w e36 philips vision+ 30%

Wytrzymały rok. świeciły rewelacja. Ale nie były tanie.

Takie żarówki mają skrócony żarnik. Świeci lepiej ale podobno kosztem żywotności.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tyle co to kosztuje, to sie moze przepalac co kilka miesiecy...byle nie wczesciej :), 25zl to wcale nie jest duzo. wole zaplacic 25zl i miec pewnosc niz zaplacic 5zl za tungsrama i jechac 2cm przy szybie i dostawac zawalu na kazdym zakrecie w nocy jak to ostatnio bylo. byc moze jakbym mial dobre zarowki 2 miesiace temu, to bym nie rozwalil dzika i mial caly halogen przeciwmgielny i niepekniety zderzak

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie pamiętam dziś dokładnie ile one wtedy kosztowały ale to nie było 25zł

Coś raczej bliżej 100zł

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Cie wydoili. Ja założylem wczoraj do nowiutkich czarnych Helli które zamontowałem Philips Blue Vision. Świecą na biało i najaśniej z H1. Cena detal około 70zł za komplet z mocnymi postojówkami. Nie uwazam zeby ksenony były mi potrzebne, ale zauwazyłem przewagę lamp Boscha które zdemontowałem a świeciły o wiele jasniej i mimo 16 lat mają nienaruszony odbłyśnik, a w kazdej Helli która miałem w ręce zawsze miały jakąś wadę odbłyśnika. Jak nie rdzawe naloty, to mat, lub całkiem czarne prześwity...
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja miałem w planie wymienić standardowe reflektory na oryginalne Xenony Hella ale spróbowałem z żarówkami OSRAM NIGHTBREAKER - H7 55Watt + 90% i efekt rewelacyjny :cool2: Używałem wcześniej Osram Cool Blue i nie przepaliły mi się przez 2 lata, więc nie ma powodu do obaw. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] spróbowałem z żarówkami OSRAM NIGHTBREAKER - H7 55Watt + 90% i efekt rewelacyjny :cool2: Używałem wcześniej Osram Cool Blue i nie przepaliły mi się przez 2 lata, więc nie ma powodu do obaw. :D

Zgadzam się, obydwa produkty są :cool2: :cool2: Jednakże wg mnie osram nightbreaker lepiej świeci.

Preston na twoich opakowaniach tak było napisane: OSRAM NIGHTBREAKER - H7 55Watt + 90%? Ja mam prawie to samo - H1 55 Watt ale bez +90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, obydwa produkty są :cool2: :cool2: Jednakże wg mnie osram nightbreaker lepiej świeci.

Preston na twoich opakowaniach tak było napisane: OSRAM NIGHTBREAKER - H7 55Watt + 90%? Ja mam prawie to samo - H1 55 Watt ale bez +90%.

 

Tak, u mnie na opakowaniu jest pochyłym drukiem napisane up to +90% more i up to +10% whiter. Może na H7 jest inaczej - nie wiem. Gość z hurtowni (również kontrahent naszej firmy) , gdzie dokonałem zakupu powiedział mi, że te żarówki wypełnione są specjalnym gazem i stąd ta dodatkowa jasność świecenia. Może przy H1 jest to samo a raczej na pewno ale akurat takie dali opakowanie do jedynek. Zapytam faceta i odpiszę Ci jutro. Gość "siedzi" w żarówkach od lat, więc udzieli rzeczowej odpowiedzi. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że zgadaliśmy się przed chwilą przez telefon i gość od żarówek twierdzi, że na oryginalnych palnikach OSRAM NIGHTBREAKER czy to H7, H1 czy H4 zawsze jest napis up to +90% more i up to +10% whiter.. Twierdzi, że możesz mieć produkt z "poza obrotu towarowego" czy importu własnego a żarówka mogła być kierowana na inny rynek niż europejski ze względu np. na dopuszczenia i certyfikacje. Wysłał mi fotkę H1 z tym napisem na maila:http://images26.fotosik.pl/182/ff0d881186b3199dm.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a to w sumie jest nawet ciekawe. Ja moje żarówki kupiłem w sklepie motoryzacyjnym w takich małych prostokątnych pudełeczkach (oczywiście logo, marka, jakieś obrazki, itd. są).

 

A zresztą, "pal to licho" - grunt, że dobrze świecą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a to w sumie jest nawet ciekawe. Ja moje żarówki kupiłem w sklepie motoryzacyjnym w takich małych prostokątnych pudełeczkach (oczywiście logo, marka, jakieś obrazki, itd. są).

 

A zresztą, "pal to licho" - grunt, że dobrze świecą. :D

 

W sumie masz racje, najważniejsze że świecą super :cool2: W końcu opakowaniem się nie świeci :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Philips Vision + 30% :8) i jestem zadowolony, jeżdze juz 3 miesiąc i jest OK :). Przy zakupie zależało mi na jasnym świetle (białym) a nie tak jak żółte przy zwykłych, jakoś zarówki które świecą na niebiesko nie pasują mi do auta które ma 15 lat, Xenon OK ale do nowszych aut, ze speecjalnymi Lampami... Pozdrawiam :) :cool2:

BMW - (B)undi (M)ogą (W)szystko

____________________________________

http://images28.fotosik.pl/149/a02ba562ebf79f25.png


http://www.bmw-wloclawek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Philips Vision + 30% :8) i jestem zadowolony, jeżdze juz 3 miesiąc i jest OK :). Przy zakupie zależało mi na jasnym świetle (białym) a nie tak jak żółte przy zwykłych, jakoś zarówki które świecą na niebiesko nie pasują mi do auta które ma 15 lat, Xenon OK ale do nowszych aut, ze speecjalnymi Lampami... Pozdrawiam :) :cool2:

 

Zgadzam się, sam spróbowałem kiedyś z niebieskimi żarówkami ale widoczność spadła o 60% :? a przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie. A najważniejsza jest widoczność a nie szpan :naughty: Założyłem najpierw Osram Cool Blue, jeździłem na nich ponad rok i byłem bardzo zadowolony, gdyż dawały białe światło :D a teraz Osram Night Breaker i jestem zachwycony tym co widzę przed maską :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zapomniał :duh: , w tych lampach te żarówki (Osram Night Breaker) świecą zdecydowanie jaśniej niż w standardach. Do każdej lampki przychodzą 2 szt H7 więc koszt niewielki, wygląd super a co najważniejsze - światło mocne i jasne przed autkiem :D Oczywiście InPro/Hella :cool2:

%5B640%3A149%5Dhttp%3A//images25.fotosik.pl/182/b74026d779442a55.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zapomniał :duh: , w tych lampach te żarówki (Osram Night Breaker) świecą zdecydowanie jaśniej niż w standardach. Do każdej lampki przychodzą 2 szt H7 więc koszt niewielki, wygląd super a co najważniejsze - światło mocne i jasne przed autkiem :D Oczywiście InPro/Hella :cool2:

%5B640%3A149%5Dhttp%3A//images25.fotosik.pl/182/b74026d779442a55.jpg

 

Preston widze ze kupiłeś te reflektory INPRO :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zamontowałem ale wyglądają jak oryginały i są w pydełkach Hella. Pewnie Hella robi je dla InPro. Jak zamontuję wyślę fotki a na razie jutro jadę do "naszego" lokalnego pompiarza i napiszę co zdiagnozował. Może też uda mi się jutro zamontować lampki :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.