Skocz do zawartości

xenony - kilka pytan... :)


czarek23

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam soczewek, nie mam spryskiwaczy i nie mam samopoziomowania. Gdybym to wszytko miał - miałbym zapewne także ksenony fabryczne. ...

 

Ale nie jest mi jakoś specjalnie przykro z powodu tych braków....

 

Przykre to jest to że prawdopodobnie oślepiasz kierowców z przeciwka

Edytowane przez Tommekz

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe jak to wyglada dla samochodu jadącego z przeciwnej strony np. w nocy??

 

w mojej okolicy jakiś idiota zamontował xenony do lamp refleksyjnych niestety nie wiem jakie to auto było bo mnie oślepiło i dość dużo

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po założeniu ksenonów wysokość reflektorów względem pozycji "0" zostały ponownie ustawione tak więc nie ma takiej opcji żeby ktoś z przeciwka dostawał po gałach

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po założeniu ksenonów wysokość reflektorów względem pozycji "0" zostały ponownie ustawione tak więc nie ma takiej opcji żeby ktoś z przeciwka dostawał po gałach

 

no to pozostaje Ci problem spryskiwaczy , jak się lampy zabrudzą to będziesz napewno oślepiał innych !! I co ?? Będziesz stawał na poboczu i wyskakiwał z płynem do szyb i scierką i czyścił klosze ?? beznadzieja

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem którego nie rozumiem szczerze mówiac - przeciez przy zwykłych H7 też sie klosze brudziły, też świato rozpraszało a jednak spryskiwacze nie były konieczne.

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tego nie rozumiem heheheh

 

Wiem tylko że przy xenonie zabrudzenie klosza ma większy wplyw na ilość swiatla przed autem, ale to raczej dlatego ze mam 8000K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tego nie rozumiem heheheh

 

Wiem tylko że przy xenonie zabrudzenie klosza ma większy wplyw na ilość swiatla przed autem, ale to raczej dlatego ze mam 8000K

 

8000K to chyba bardziej dla szpanu niż żaby poprawić oświetlenie drogi

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8000K to chyba bardziej dla szpanu niż żaby poprawić oświetlenie drogi

 

A co myslaleś ?

Jak podjeżdżam pod remize i blyskam ośmioma tysiącami, to od razu wszytskie Golfy się rozjeżdżają.

Calą furke mam dla szpanu, ważne żeby wygląd byl, a nie tam jakieś bzdety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to podjeżdzaj po remizę na wsi ... Twoja sprawa dyskusja jest o xenonach myślę w formie poprawienia jakości oświetlenia drogi przed samochodem a nie szpanu !!!

 

To co Ty robisz ze swoim samochodem to jest Twoja sprawa !! Ja mam wyrobioną opinie na temat xenonów o barwie 8000K

 

Pozdrawiam

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam lampy oryginalny xenon ale nie posiadam spryskiwaczy.

Jak jadę w czasie brzydkiej pogody to jak się brudzą to po prostu coraz słabiej widzę. Staję - szmata - chwila czasu i widzę.

Myślę , że w tym celu są spryskiwacze żeby nie stawać.

Dodam , że NIGDY nikt mi jeszcze nie migał ,że go oślepiam

Samo-poziomowanie to też taki bajer dla wygody

One zmieniają położenie świateł tylko pod wpływem obciążenia tyłu auta. Robią to co pokrętło ręcznej regulacji i nic ponad to.

A stosuje się je , żeby kierowca nie dbający o szczegóły typu wyregulowanie położenia świateł , nie oślepiał przez cały czas mocnymi światłami.

Jednak dodam , że według mnie zestaw HID w reflektorach bez soczewki jest co najmniej nie profesjonalny. Te zestawy nie zapewniają identycznego wy-ogniskowania źródła światła

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lampy oryginalny xenon ale nie posiadam spryskiwaczy.

Jak jadę w czasie brzydkiej pogody to jak się brudzą to po prostu coraz słabiej widzę. Staję - szmata - chwila czasu i widzę.

Myślę , że w tym celu są spryskiwacze żeby nie stawać.

Dodam , że NIGDY nikt mi jeszcze nie migał ,że go oślepiam

Samo-poziomowanie to też taki bajer dla wygody

One zmieniają położenie świateł tylko pod wpływem obciążenia tyłu auta. Robią to co pokrętło ręcznej regulacji i nic ponad to.

A stosuje się je , żeby kierowca nie dbający o szczegóły typu wyregulowanie położenia świateł , nie oślepiał przez cały czas mocnymi światłami.

Jednak dodam , że według mnie zestaw HID w reflektorach bez soczewki jest co najmniej nie profesjonalny. Te zestawy nie zapewniają identycznego wy-ogniskowania źródła światła

 

No właśnie ale Ty masz oryginalne xenony , a niestety mojemu koledze nie podbili dowodu bo nie miał spryskiwaczy a przyjechał i gość zauważył że ma xenony !! Dla wygody też owszem bo chyba nikomu nie chce się stawać i czyścić lamp ścierką

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Znaczy mam oryginalne lampy ale w moim autku nie było oryginalnie xenonów. Po prostu kupiłem całe lampy i zamontowałem. Wolałem tak niż HID.

Moja wypowiedź dotyczyła raczej spostrzeżeń na temat posiadania i działania spryskiwaczy

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do werewolf_666

 

 

Widze że sam nie wiesz co masz za lampy i w lampach

 

Pewnie masz lampy bez soczewki i ktoś włożył złe żarniki.

 

Panowie prziecież wychodzą orginalne lampy xenonowe bez soczewki :!: :!: :!:

 

Dlatego zakładając HIDa musimy założyć odpowiedni żarnik

tak jak w orginalnych lampach refleksyjnych jest palnik D2R tak samo w HIDach jest H7R

zakładając zwykłe H7 może być taki efekt jak opisany przez werewolf_666

 

Z chęcią z każdym podebatuje na ten temat.

 

Jak każda lampa musi być dobrze ustawiona

Miałem

E-30 316i

E-32 735i

E-36 320i

E-39 535 V8

E-46 330d

E-39 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio po tym jak zatankowalem benzyne, też dla szpanu, mialem kontrole policyjną, jakich wiele mam.

I policjant zwrócil uwagi na moje osmiotysięczniki.

Podnioslem maske, zapytal czy sam to zakladalem.

Powiedzialem ze nie, ale są nieco inne niż oryginalnie, bo oryginalów już nie produkują.

Powiedzial - acha, i tyle bylo gadania o xenonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest dziwne, na trzech stacjach diagnostycznych byłem i nie nyło żadnego problemu, a tu ciągle takie gadania że zabronione.

 

Przedewszystkim to trzeba dobrze ustawić światła i troche rozumu, jeżeli zabieram pasażerów i coś do bagażnika to poprostu opuszczam niżej (el. reg św.)

mając na celu nie oślepiać innych.

Miałem

E-30 316i

E-32 735i

E-36 320i

E-39 535 V8

E-46 330d

E-39 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest dziwne, na trzech stacjach diagnostycznych byłem i nie nyło żadnego problemu, a tu ciągle takie gadania że zabronione.

 

Przedewszystkim to trzeba dobrze ustawić światła i troche rozumu, jeżeli zabieram pasażerów i coś do bagażnika to poprostu opuszczam niżej (el. reg św.)

mając na celu nie oślepiać innych.

Widzisz, diagnosta diagnoście nie równy. Jeden ma pojęcie o swojej pracy a inny jest żywcem z PRL-u. Może miałeś szczęście, może żaden z tamtych gości nie chciał mieć dodatkowej roboty, nie chciało mu się grzebać, nie mał pojęcia co i jak, etc. ;)

 

O ręcznej regulacji Ty wiesz, ja wiem i dużo innych osób. A ile jest "gapciów", którzy nie wiedzą co to jest (i czemu służy), lub co gorsza olewają to. I po to jest, żeby nie było tego problemu. Ja dostałem już w życiu "parę" strzałów ze zwykłej lampy i mnie oślepiło. A po HIDzie to już wogle. Pomyśl jak zwykła lampa oślepia a po xenonie to już wogle. Nie jestem przeciwnikiem hidów, a nawet to popieram, tylko trzeba to z głową zakładać, jak zreszta sam piszesz. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio po tym jak zatankowalem benzyne, też dla szpanu, mialem kontrole policyjną, jakich wiele mam.

I policjant zwrócil uwagi na moje osmiotysięczniki.

Podnioslem maske, zapytal czy sam to zakladalem.

Powiedzialem ze nie, ale są nieco inne niż oryginalnie, bo oryginalów już nie produkują.

Powiedzial - acha, i tyle bylo gadania o xenonach.

 

Dałbyś już sobie spokój z tym szpanem !! Bo widzę że uwielbiasz prowokować i zbierać ostrzeżenia !!!

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do werewolf_666

 

 

Widze że sam nie wiesz co masz za lampy i w lampach

 

Pewnie masz lampy bez soczewki i ktoś włożył złe żarniki.

 

(...)

Jak każda lampa musi być dobrze ustawiona

 

Racja, niewiem co za żarówki mam wstawione ale widze że gnazdo żarówki było beszczelnie wklejane na silikon, a tego raczej panowie w bawarii nie praktykują. A ja niestety jestem przeklęty pod tym względem że jak coś nie działa, albo działa nie tak jak powinno to mie od razu k**** strzela i dlatego chcem założyć orginalne ksenony. Juz gadałem z mechanikiem, za 400 założy mi spryskiwacze reflektorów, a za jakiś czas zafunduje sobie orginalne używki z samopoziomowaniem i przynajmniej bede miał pewność że wszystko jest jak bozia nakazała.

 

A HID u innych ? absolutnie mi to nie przeszkadza, pod warunkiem że akurat są wyłączone. Trafia mnie coś jak jadąc wieczorem dostaje po oczach bo ktoś sobie wstawił xenon z allegro i udaje ważniaka.

 

No offence.

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do werewolf_666

 

Kolego gwarantuje Ci że gdybyś się mijał ze mną napewno byś nie został oślepiony.

 

Chyba że były by jakieś wyboje, ale na to nawet samopoziomowanie nie pomoże.

 

Jak miałeś na sylikon to faktycznie ktoś zrobił największą tandete jaką dało by się zrobić.

Że planujesz założyć orginalne xenony to popieram, gdyby były tańsze też wolał bym orginały.

A jak narazie cieszę się z dobrze oświetlonej drogi bo xenon właśnie to ma na celu.

 

:dance:

Miałem

E-30 316i

E-32 735i

E-36 320i

E-39 535 V8

E-46 330d

E-39 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa firmowe zarowki, 55w - napiecie i moc jest taka jak fabryczne/zalecane, takze nic nie ma prawa sie przepalac co tydzien...

byc moze twoj kolega ma jakies podrobki albo wadliwa serie.

moj znajomy ma takie juz rok, fakt, ze H4, ale tez ten sam model.

jak na dzien dzisiejszy jestem bardzo zadowolony.

napisze jesli cos zlego bedzie sie dzialo, ale nie wydaje mi sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.