Skocz do zawartości

nawigacja-mapy Polski?


jackoo9

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od niedawna jestem użytkownikiem jedynki, w której mam oryginalną navi. Jest też oryginalna płytka z mapami chyba całej europy zach. - niestety bez Polski.

Chciałem nawet jakiś czas temu kupić ale w ASO dostałem info, że na Polskę jeszcze nie ma - czy jest jakaś rada na to, jakaś inna mapa, innej firmy etc. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Po rozmowie z serwisem w Łodzi uzyskałem dodatkowe informacje:

 

- cena 1100, 1200 PLN

 

- jak na razie tylko professional

 

- bedzie możlwie wymiana płyty którą otrzymaliśmy wraz z zakupem i kupienia nowej z mapą Polski w promocyjnej cenie lecz jej wysokości jeszcze nie znają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze, że nie zamówiłem sobie auta z navi :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Navi Business płyta będzie dostępna dopiero w styczniu.

 

Przy wymianie płyta będzie kosztować ok. 700 pln.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co "szczęśliwie" :wink: nie posiadają wbudowanej...

 

Tylko Garmin... :cool2:

 

Polecam model Nuvi 200 lub 250.

Ceny zrobiły się szokująco niskie, szczególnie na allegro.

Wykonanie i działanie rewelacja, sama navi bez wodotrysków.

Podobną zreszta sprzedaja w ASO z napisem BMW... w cenie też BMW... :duh:

A dostępność map... można dostać wszystko!!!

Od freewareowych po komercyjne, z całego świata.

 

Ale to tak na marginesie... :8)

Pozdroofka

TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin Nuvi, bardzo dobry. Pokrycie Polski prawie full czyli 99%, TomTom rowniez robi sie coraz lepszy na polskie drogi. Jesli ktos juz ma np. telefon z GPS jak chocby Nokia N95 to polecam wlasnie Garmin, oprogramowanie dziala na Symbianie i Windows Mobile. Program nazywa sie "Garmin Mobile XT" i juz ma sie to samo co w Nuvi :). Za darmo do pobrania ze strony Garmina, za mapy trzeba juz zaplacic.

 

Garmin to historia, powiem tylko, ze znam ta firme odkad GPS wszedl na stale do nawigacji morskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

Panowie, Garmin na szybę. A dla tych którzy mają zwykłą wbudowaną Navigację polecam BMW 2008-2 western & eastern europe professional (idrive wydanie drugie) jak już wspomniał pewien forumowicz w innym poście nie ma tylu bajerów co Garmin jednak nie pozostaje nam nic innego, osobiście przetestowałem na swojej wioseczce wszystko gites każda uliczka, polna dróżka itp. cena na allegro +-1200PLN pokrycie kraju na etykiecie pisze 95% czyli dużo dużo więcej niż poprzednie wersję (ok 55%)

 

Dla tych którzy nie chcą kupować kota w worku w sieci znajdują się kopie tej że mapki oczywiście do "testów" :mrgreen:

 

Hołk :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje Automapę Europy w wersji 5.1.1 oczywiście i dodatkowo MiploSync do synchronizacji punktów POI, wtedy mapa zaczyna "żyć", ciekawostka, że pokazuje nawet agencje towarzyskie (nie wnikając w kwestię użyteczności, robi wrażenie na kumplach), hue,hue.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post na tym forum - witam wszystkich. Mam nawigację professional w 120d. Płytka 2008-2. Ostatnio miałem przyjemność jechać nową trójką coupe - i tam mimo, że nawigacja wyglądała identycznie inaczej troche wyświetlały się dane. Nie widzę możliwości manewów w ustawieniach w swojej - czy można jednoczesnie widzieć mapę i strzałki? Tam wydaje mi sie, że ekran był podzielony na 2 części. Co do nawigacji przenośnych to polecam tomtom 720. Bardzo dobra nawigacja - teraz ta samochodowa wydaje mi się jakaś taka "uboga"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero gadki! mam nową jedynkę i kupiłem do niej Garmina dedykowanego do jedynek i trojek z logo BMW . Nie jest przyklejona na szybę tylko pool position tkwi w kokpicie. Wygląda nieżle. Zabieram ja sobie jak chcę i przez 6 godzin działa.Wszystkie aktualne mapy w tym Polskie ma i mozna aktualizować przez Garmin. ma sloty na karty pamięci.

Polecam Wszystkim!!! Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja wbudowana ma zalety i wady - podobnie jak przenośna. Ale ilość zalet wbudowanej przysłania jej wady:) Mi bardzo odpowiada zintegrowanie z samochodowym zestawem audio - wiem, że przenośne mają wyjścia do podłaczenia audio, moj TomTom 720 mógł pracować jako nadajnik FM - ale radio musiało być na kanale tym samym co nadajnik - to chyba oczywiste, a co za tym idzie nie można było słuchać w tym samym czasie płyt, ani innej stacji radiowej. Można używac głośnika wbudowanego - ale jakoś mi to nie pasowało. Przenośna jest szybsza, ma możliwość wgrywania POI (w fabrycznej BMW tez się da to zrobić - jak ktoś chce znać szczegóły to zapraszam na PW - mam legalny PimpMyNav), ale nie da się ustawić ostrzegania przy zbliżaniu się do POI (w mojej wersji). Kręcenie kółkiem, żeby wybrać litery też mi nie leży - ekran dotykowy to bardzo dobre rozwiazanie. Ale jeżdżenie z 2 nawigacjami wydaje mi się pomysłem absurdalnym - dlatego mimo ograniczeń staram się używać wbudowanej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.