Skocz do zawartości

324TD- problem z silnikiem. Prosze o porade.


Sapi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

Od paru tygodni mam kłopot z moją ukochaną. Otuż pierwsze jazdy w dniu są bardzo męczące - silnik nie pracuje równo. Wolne obroty czasem bardzo dynamicznie skaczą. W czasie jazdy nagle silnik sam z siebie potrafi przyśpieszyć co jest połączone z szarpaniem calego auta. Jest to bardzo niebezpieczne poniewaz auto zachowuje sie tak jakbym wciskal na sekundke gaz do podlogi. Jest wlasnie taki objaw-silnik przyśpiesza, szarpie po czym zaraz gaśnie :-(. I to wszystko w czasie jazdy. Pomyślałem sobie za pierwszym razem ze moze coś z ropą jest nie tak lub uklad paliwowy sie zatkał i musze wzywać lawete. Ale zaraz po przekreceniu kluczyka silnik zaskoczyl i bylo juz wpożądku. Zero tych objawów. Od tygodnia nadal mam to samo, znow natychmiast po zgasniecia silnika mozna go od razu wlaczyc ale objawy nie ustepuja. Dopiero po drugim-trzecim samoczynnym zgasnieciu i zapaleniu przezemnie wszystko cichnie i mozna normalnie jechąc.

 

Objawy jakby cos z paliwem bylo nie tak? moze trzeba rozebrac i przeczyścić ten jakby podajnik w pompie paliwa? filtr paliwa mialem niedawno wymieniany.

Jestem zalamany bo nie wiem co mu jest a jest to bardzo niebezpieczne w zime jak jedziesz w zakrecie i nagle silnik gwaltownie sam wchodzi na obroty.

 

Z góry dziekuje za porady i opinie.

Pozdrawiam Was

Radość z jazdy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.