Skocz do zawartości

No i pozbylem sie lusterek...


Rekomendowane odpowiedzi

Dzis w nocy wyrwali mi z srebrnej 530d '03 oba wsteczne lusterka. Przy samych podstawach. Co teraz robić... Kupic oryginały pod kolor na allegro uzywane i potłuc wkłady i porysować na zewnątrz czy raczej kupić jakies podróby czarne (niestety brzydkie) z takiej aukcji : www.allegro.pl/item306312775_lusterko_l ... azja_.html

Co radzicie ? :((

 

konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh potluc to komus du*e...

wro...

gdzie miales auto zaparkowane?

 

tzn jak dobrze rozumiem zostaly ci same trojkaty do mocowania czy sa polamane.

W takiej sytuacji to chyba najlepiej wziac juz z migaczami, sa 150-200zl drozsze od tych, tylko wiesz, w sumie to w tym kraju nie ma co, bo kusi potem zlodzieja... zwlaszcza jak czesto albo wogole masz auto na ulicy zostawione, jak w garazu to co innego.

Mi sie te z tej aukcji nie podobaja.

 

Zlookaj to:

http://www.allegro.pl/item308511528_bmw_e39_lusterko.html

i na miejscu bo wro...

Ja bym chyba wzial najzwyklejsze, nie zadne z migaczami, fotochrom itp, zeby nie stracic ich znowu ;)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>gdzie miales auto zaparkowane?

na parkingu przed strzezonym osiedlem. Najblizszy zamkniety parking mam z kilometr od domu.. odpada.

 

>tzn jak dobrze rozumiem zostaly ci same trojkaty do mocowania czy sa polamane.

są połamane, musze całosc wymienić.

 

 

>>Mi sie te z tej aukcji nie podobaja.

mi też, ale tylko 600zł i do tego nie ukradną ich bo nieoryginały. Moze kto mi zalakieruje na srebrny kolor?

 

>>Ja bym chyba wzial najzwyklejsze, nie zadne z migaczami, fotochrom itp, zeby nie stracic ich znowu

a ja bym kupił wlasnie połamane zeby nie kusiły złodzieja... tylko gdzie takie dostac?

 

konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli mam ci coś doradzić to zostawiaj samochód na parkingu. Jak nie lusterka to ci gwizdną listwy, znaczek itd. Przerabiałem to. Po dwóch kradzieżach w ciągu 1 tygodnia odstawiłem samochód na parking i mam spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zainwestuj w alarm i kup dobre lusterka :)

Ja jeszcze nie mialem zadnej takiej akcji, ze cos zniknelo/bylo uszkodzone.

Jedynie jakis kretyn jak szedl to przerysowal czyms caly bok wzdluz, ale to jest do zrobienia.

A lusterka polamane jak Ty chcesz zakladac ? :)

Problemem jest tylko to, ze do e39 faktycznie lusterka sa drogie, nawet uzywane... i to kusi. Ale po co komu polamane... ?

Bez sensu... chyba ze ktos Cie poprostu tak lubi...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage, ze jest kilka rodzajow lusterek, zwykle, fotochrom, fotochrom skladany, + z pamiecia

 

Widzial ktos wklady do e34 wlasnie fotochrom?

Czy jest sens zmiany wewnetrznego lusterka na fotochrom np z e39 itp?

Pasuje z mocowaniem czy nie?

Slyszalem tez ze wewnetrzne podobno ma jakis sensor?

Chodzi mi o to, czy jest jakies dodatkowe okablowanie, ktorego w e34 moze nie byc, czy po prostu mocuje sie i jest...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
z technicznego punktu widzenia nie wiem jak to dziala, ale lusterka zewnetrzne na fotochrom maja dodatkowe kable w stosunku do zwyklych

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam łamanie :( kolega tak zrobił to mu wyrwali lustra i popłamali do końca a potem położyli koło auta :(
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z technicznego punktu widzenia nie wiem jak to dziala, ale lusterka zewnetrzne na fotochrom maja dodatkowe kable w stosunku do zwyklych

 

Tak sie zastanawiam czy bylby sens zmienic albo lusterka, albo chociaz same wklady na fotochrom i lamane.

Nie wiem czy do e34 sa wogole z fotochromem lusterka org, bo wklady widzialem.

Chodzi mi o to czy szklo samo w sobie sie sciemnia, czy ma jakis sensor, ktory wymaga wlasnie kabli i sterowania z auta.

A wewnetrzne fotochrom w e34 ma ktos ? :)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) wewnetrzne lusterko nazywa sie samosciemniajace, wymaga podpiecia +, GND, i wstecznego biegu (sciemnianie wylacza sie podczas cofania)

2) w e39 zewnetrzne sa zrobione jak akwarium, w srodku jest plyn ktory reaguje na swiatlo, znajomy jezdzil z lusterkiem w ktorym polowa plynu uciekla :-) - nie wymaga podpinania kabli

3) alarm nic nie pomoze na lusterka, mozna zamontowac mikrofale ktora bedzie wzbudzac prealarm jak ktos sie zblizy, ale tylko prealarm, bo mikrofala powoduje znaczna ilosc falszywych alarmow (np podczas deszczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.